В цей день народилися американський кінорежисер Джим Джармуш та американський актор Гебріел Махт - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 22 січня
У понеділок, 22 січня, укаїнці відзначають День Соборності України, а православна церква шанує пам'ять апостола Тимофія. Він був одним із учнів Христа. Іменини сьогодні святкують Анастасія, Георгій, Іван, Леонтій, Макар, Микола, Петро, Тимофій.
У православному календарі це дата вшанування пам'яті апостола від 70-ти Тимофія, єпископа. Тимофій родом із міста Лістри (Мала Азія) був улюбленим учнем апостола Павла, супутником та соратником у проповідях. Павло призначив його єпископом церкви в Ефесі, якою він керував 15 років.
Під час чергового язичницького свята Тимофій спробував напоумити людей, проповідуючи їм Слово Боже, але ідолопоклонники жорстоко забили його камінням. Святий апостол прийняв мученицьку смерть у віці 80 років.
Селяни на Тимофія лікували грижу - вважалося, що саме цього дня зцілення пройде успішно. Бджолярі займалися своїми вуликами, перевіряли, чи не загинули бджоли від холоду. Основною народною традицією дня було катання з гірок: дівчата на санях котилися вниз наввипередки. Та, що першою виявиться унизу, швидше за все, збере багатий урожай льону.
День Соборності України - офіційне національне свято, що відзначається на честь Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році. Також роком раніше було проголошено незалежність УНР. Відзначається щороку 22 січня на офіційному рівні, проте цей день не є вихідним.
Понад 100 років назад, а саме 22 січня 1919 року дві українські республіки - УНР та ЗУНР стали однією державою. В наші дні це свято має величезне значення для кожного громадянина України.
В 1999 році Указом Президента України було запроваджене свято, яке назвали Днем Соборності України. День Соборності має величезне історичне та політичне значення в розбудові нашої держави. Акт злуки демонструє бажання українців до об’єднання з метою розбудови суверенної держави. Возз’єднання України підсилило мрії українського народу до створення незалежної України, хоча вони втілилися через десятиліття - в 1991 році.
22 січня відзначається День попкорну. Батьківщиною повітряної кукурудзи є Америка. Достеменно відомо, що аборигени, які зустрічали Христофора Колумба у 1492 році, вживали попкорн у їжу та робили з нього прикраси. Для них повітряна кукурудза мала також релігійний сенс. Її використовували в ритуалах та за формою кукурудзяного зерна пророкували майбутнє.
В 1630 році про існування попкорну дізналися європейці. Тоді вождь аборигенів Кводекуайн подарував британським колоністам мішок тоді ще невідомих зернят. Вони виявилися повітряною кукурудзою.
Перший апарат для виготовлення попкорну винайшов Чарлі Криторз у 1885 році та назвав його "Поппер", що походить від англійського слова pop - лопатися. З цього часу почалася масова популяризація цього снеку.
У 1945 році Персі Спенсер помітив, що повітряна кукурудза розривається не тільки від нагрівання на вогні, а й від мікрохвильового випромінювання. Таке відкриття сприяло детальному вивченню впливу мікрохвиль та появі мікрохвильових печей. Зараз попкорн асоціюється з кінотеатрами, адже з 1912 року він став невіддільним атрибутом кінопереглядів.
День світлого брауні відзначається 22 січня щорічно. Це чудове свято, присвячене світлим тістечкам, також відомим як "блонді". Цей особливий день - чудова нагода поласувати цими смаколиками зі смаком ірисок, які є чудовою альтернативою традиційному шоколадному брауні.
Походження шоколадного брауні можна простежити до початку 20-го століття. Бостонська кулінарна книга Фанні Фармер, оновлена в 1906 році, містила рецепт світлого брауні, що свідчить про те, що цими ласощами насолоджуються вже понад століття. Історично, можливо, тістечка "блонді" з’явилися раніше, ніж більш звичні шоколадні: деякі історики припускають, що “блонді” з’явилися щонайменше на десять років раніше, ніж їхні шоколадні побратими. Популярність світлого брауні почала зростати в 1940-х і 1950-х роках як приваблива альтернатива шоколадному брауні.
Світлі тістечка унікальні тим, що в них замість какао використовується коричневий цукор, який надає їм теплого, насиченого ірискового смаку. Вони, як правило, використовують більше борошна, ніж традиційні тістечка, що сприяє їхній особливій текстурі. Адаптивність блонді дозволяє додавати різні смакові добавки, такі як ваніль, іриски, кокос, горіхи, іриски та багато іншого, що робить їх універсальними ласощами на будь-який смак.
22 січня 1953 р. - Джим Джармуш - американський кінорежисер, сценарист і музикант. Один із головних представників американського незалежного кінематографа. Неодноразовий призер Канського кінофестивалю.
22 січня 1972 р. - Гебріел Махт - американський актор, який здобув популярність за головну роль Денні Кольта у фільмі "Месник" та Харві Спектера в серіалі "Форс-мажори".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.