Яке сьогодні, 21 липня, свято: День металурга та День без купальників

В цей день народилися українська співачка KiRA MAZUR та український актор Олександр Боднар - свята, церковні та народні традиції на неділю, 21 липня

Яке сьогодні, 21 липня, свято: День металурга та День без купальників
А ще 21 липня Міжнародний день нездорової їжі та переобліку

У неділю, 21 липня, в Україні відзначають День металурга, а православна церква шанує пам'ять святого Онуфрія ПечерськогоІменини сьогодні святкують Георгій, Євген, Єгор, Іван, Петро, ​​Роман, Семен, Теодор, Федір, Ян, Ганна.

21 липня - яке сьогодні церковне свято

У День Онуфрія наші пращури зазвичай уже закінчували прибирати сіно і готували комори до зберігання зерна
У День Онуфрія наші пращури зазвичай уже закінчували прибирати сіно і готували комори до зберігання зерна

Цього дня вшановується святий Онуфрій Печерський. Він жив у XII столітті в Антонієвих печерах. Був ченцем Києво-Печерського монастиря. Там же нині перебувають і його останки. Історія не змогла зберегти й донести до сучасності обставини, через які Онуфрій був зарахований до лику святих. Відомо тільки, що він був безмовним самітником, так само як і багато ченців, які живуть із ним, тримав тривалі найсуворіші пости та вирізнявся суворістю характеру.

Цього дня на Русі вшанування Онуфрія Мовчазника відбувалося не зовсім звичним для народу чином - люди не тільки працювали, а й усі дії виконували мовчки. Жодного зайвого слова не вимовлялося, а якщо вже й треба було щось сказати, намагалися обійтися одним-двома словами, не більше.

21 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Метою Дня металурга є привернення уваги народу до вагомої ролі робітників металургійної та гірничодобувної промисловості для економіки нашої країни, подяка їм за нелегку працю на благо держави, підвищення ініціативи спеціалістів
Метою Дня металурга є привернення уваги народу до вагомої ролі робітників металургійної та гірничодобувної промисловості для економіки нашої країни, подяка їм за нелегку працю на благо держави, підвищення ініціативи спеціалістів

Кожного року третьої липневої неділі Україна відзначає професійне свято - День металурга (або День працівників металургійної та гірничодобувної галузі). Подію було започатковано 3 червня 1993 року. Металургійна галузь вважається однією з найдавніших - перші металурги з’явились ще 5 тисяч років до н.ч.

Металургійна діяльність полягає у видобутку металів з руд, гірнича - у видобуванні корисних копалин з надр Землі. Без функціонування цих промислових галузей неможливо уявити сучасне повсякденне життя, годі й казати про будівництво та промислові підприємства (заводи, фабрики тощо).

Сировина, товар, витратні матеріали підприємств вимагають періодичного контролю їхньої кількості - перерахунку кількості цінностей і звірки отриманих даних з бухгалтерською документацією
Сировина, товар, витратні матеріали підприємств вимагають періодичного контролю їхньої кількості - перерахунку кількості цінностей і звірки отриманих даних з бухгалтерською документацією

День переобліку святкується 21 липня. Свято присвячене обліку матеріальних цінностей, без якого жодна компанія не може повноцінно функціонувати. Переоблік, він же інвентаризація або редисконт, проводиться на заздалегідь обумовлений момент або заднім числом. Другий варіант - важке завдання, тому він не популярний. Для першого редисконту в дійсному часі потрібна документація про початковий стан об'єкта і його кількість на момент операції. Що детальніше зафіксовано зміни, що відбулися, то легше провести подальший переоблік. Надалі беруться числа, які вказані в останній успішній операції. Після завершення інвентаризації кількість матеріальних цінностей має збігатися з тією, яка зазначена в паперах.

Розбіжності в той чи інший бік - нестача, надлишок, які виявлено під час переобліку, свідчать про непрофесійне виконання працівниками своїх обов'язків, шахрайство або крадіжку. Для редисконту заднім числом береться відрізок минулого часу - тиждень, місяць, квартал, на початок і кінець якого збереглася документація про дійсну кількість цінностей і про зміни за той самий період.

Назва свята говорить сама за себе — цього дня можна насолоджуватися солодкими й солоними смаками, жирними стравами та навіть газованими напоями
Назва свята говорить сама за себе - цього дня можна насолоджуватися солодкими й солоними смаками, жирними стравами та навіть газованими напоями

Нездорову їжу часто називають "пустими калоріями". Вона навантажує наш організм надмірною кількістю жиру, цукру й солі, при цьому містить дуже мало харчових волокон, вітамінів і мінералів. Саме такими заведено вважати цукерки, гамбургери, солодкі напої, кондитерські вироби, картоплю фрі та інші звабливі перекуси. Є багато інформації про шкідливість нездорової їжі, тож останнім часом дедалі більше людей виключають її зі свого раціону. Проте існує особливий день у році, який називається Міжнародним днем нездорової їжі. Він щороку відзначається 21 липня і цього дня можна дозволити собі відійти від правил здорового харчування та побалувати смакові рецептори чимось некорисним, але смачним. 

Хоч від самого початку своєї історії люди не завжди мали здорове й різноманітне щоденне меню, але їжу майже завжди готували вдома, з мінімально оброблених місцевих сезонних продуктів. Вперше готові страви почали продавати в Давньому Римі - смажене м’ясо й тушковані овочі призначалися здебільшого для бідняків, які не мали власних кухонь, а також для мандрівників.

В часи середньовіччя вуличні торговці в містах Європи пропонували людям пироги, вафлі, млинці, м’ясні страви. В місцях, розташованих на морському узбережжі, до меню входили риба та морепродукти. Вулична їжа вже в ті часи була смачною - мабуть, тому Олівер Кромвель у 1644 році заборонив продавати пироги в Англії, оголосивши їх "язичницьким задоволенням".

Але самої ідеї нездорової їжі, тобто харчів промислового виробництва з високим ступенем перероблення, не існувало до 1800-х років. Батьківщиною таких продуктів вважають США.

Здавалося б, це досить дивне свято - навіщо присвячувати окремий день їжі, яка в принципі не варта уваги. Але дієтологам добре знайомі випадки, коли людям, які тривалий час дотримувалися здорової, збалансованої дієти, так і не вдавалося схуднути. Проте як тільки їм дозволяли зрідка вживати улюблені страви з переліку некорисних, вага починала зменшуватися. Парадокс пояснюється тим, що скасування будь-якої заборони покращує психологічний стан, а це позитивно впливає на метаболізм. 

Можливо, що інопланетяни зовні дуже схожі на людей і живуть десь поруч із нами. Настане день, коли вони припинять ховатися і вступлять у прямий контакт. Напередодні цієї довгоочікуваної історичної події і заснували День "Запросіть інопланетянина жити з вами"
Можливо, що інопланетяни зовні дуже схожі на людей і живуть десь поруч із нами. Настане день, коли вони припинять ховатися і вступлять у прямий контакт, тому напередодні цієї довгоочікуваної історичної події та заснували День "Запросіть інопланетянина жити з вами"

Сьогодні відзначається День "Запроси інопланетянина жити з вами". Кумедне свято потихеньку готує жителів планети Земля до того, що ми більше не самотні у Всесвіті. І безпосередній контакт із представниками інших цивілізацій обов'язково відбудеться найближчим часом. А багаторічні спостереження вчених усього світу свідчать про те, що НЛО реально існують.
На Землі на сьогодні нібито існують масові таємні поховання інопланетян. Так, у 2008 році в столиці Руанди скандинавський археолог Хуго Чайлдсом виявив останки приблизно 50 прибульців. Зріст їхніх тіл становив понад два метри з непропорційно великими головами. у них були відсутні ніс, рот і вуха. Вік знахідки становив близько 600 років.

На стінах тибетських поховань були диски зі схожого на сталь матеріалу з намальованими Сонцем, Місяцем і Землею. Від якої йшла пунктирна лінія в бік загадкової планети, що знаходиться за межами Сонячної системи. Лише після Другої світової війни вчені змогли приступити до докладної розшифровки написів на цих табличках. Послання від інопланетян розповідало про катастрофу корабля цивілізації Дроп 12 тисяч років тому, нелегке життя прибульців у горах Тибету і поступове вимирання через різні земні хвороби. Ці та інші документально зафіксовані випадки свідчать про те, що представники позаземних цивілізацій вступали в контакт із людьми ще тисячі років тому.

Це день, який заохочує соціальне визнання, толерантність і сприйняття способу життя, який дехто може вважати нетрадиційним.
Це день, який заохочує соціальне визнання, толерантність і сприйняття способу життя, який дехто може вважати нетрадиційним

День без купальників - це щорічна ініціатива, яку очолює Федерація натуристів Іспанії. Відзначається в третю неділю липня, його запровадили в основному для іспанців і туристів в Іспанії. Подія мала великий успіх і згодом була визнана Міжнародним днем на Всесвітньому конгресі в Італії 2010 року. Головною метою цього дня є пропаганда соціальної толерантності до наготи, таким чином пропагуючи свободу та прийняття сонячних ванн без купальників на всіх пляжах. Звісно, це не є найбільшими проблемами людства, однак, цей день стосується питань дискримінації, толерантності та свободи людини.

У День без купальних костюмів учасникам заохочують вирушати на будь-які пляжі, включно з тими, які не є типово нудистськими, без купального одягу. Ініціатива наголошує, що цей день має бути втіленням поваги та толерантності, віддзеркалюючи прийняття інших варіантів, таких як купальник, бікіні чи танга. Федерація натуристів Іспанії наполягає на тому, що цей день має на меті викорінити дискримінацію між нудистами та не нудистами, пропагуючи ідею про те, що кожен має право вибирати одяг або відсутність одягу на пляжі, як це передбачено статтею 18.1 Конституції Іспанії.

Федерація натуристів Іспанії підкреслює, що оголеність є таким же дійсним вибором, як і бікіні або ходіння топлес, і її слід розглядати як прийнятний вибір на всіх пляжах. Вони стверджують, що, попри декриміналізацію соціальної оголеності, вона залишається неправильно зрозумілою та дискримінованою значною частиною суспільства. Однак такі організації, як ЮНІСЕФ, стверджують, що дітям не шкідливо дивитися на наготу. Насправді вони стверджують, що нудизм може бути суспільно корисним, оскільки він бореться з гендерними стереотипами та зменшує сексуальні конотації, які часто асоціюють із наготою.

Нарешті, Федерація натуристів Іспанії заявляє, що нагота може допомогти людям прийняти своє тіло таким, яким воно є від природи. Отже, "День без купальних костюмів" - це заклик відсвяткувати бодипозитив, свободу вибору та прийняття нашого природного "я". 

Хто народився 21 липня

21 липня 1971 р. - Шарлотта Люсі Генсбур - британсько-французька акторка, співачка й авторка пісень. Дочка акторки кіно Джейн Біркін і поета, співака і композитора Сержа Генсбура. Акторську кар'єру почала 1984 року, зігравши невелику роль у фільмі "Слова і музика".

Шарлотта Люсі Генсбур
Шарлотта Люсі Генсбур

21 липня 1976 р. - Джеймі Мюррей - англійська акторка і модель. Вона з'являлася в чоловічих журналах GQ, Mayfair?! і FHM, а також у жіночих Hello!, Cosmopolitan і OK!

Джеймі Мюррей
Джеймі Мюррей

21 липня 1978 р. - Джастін Лі Барта - американський актор, продюсер і режисер, відомий роллю Дага Біллінгса в трилогії "Похмілля у Вегасі" і напарника Ніколаса Кейджа у фільмі "Скарб нації".

Джастін Лі Барта
Джастін Лі Барта

21 липня 1978 р. - Джошуа Деніел "Джош" Хартнетт - американський кіноактор і продюсер. У період із 2017 до 2020 року найпомітнішими проєктами у фільмографії актора стали "Гори та каміння" і "На глибині 6 футів". У 2021 році Гартнетт знявся у фільмі Гая Річі "Гнів людський" з Джейсоном Стейтемом у головній ролі.

Джошуа Деніел "Джош" Хартнетт
Джошуа Деніел "Джош" Хартнетт

21 липня 1991 р. - Олександр Іванович Боднар - український актор. Став відомим у телесеріалі "Слід".

Олександр Іванович Боднар
Олександр Іванович Боднар

21 липня 1991 р. - KiRA MAZUR (справжнє ім'я - Мазур Олена Володимирівна) - українська співачка, композитор і автор текстів. Її творчість відрізняється еклектичним стилем - поєднання елементів українського фолку з різними стилями музики, який довершує унікальний голос і оригінальна манера виконання. Її музику поза наявних форматів по праву можна назвати новаторською. Грає на клавішних інструментах і гітарі.

KiRA MAZUR
KiRA MAZUR

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube