Яке сьогодні, 20 липня, свято: Міжнародний день шахів та торта

В цей день народилися українска актриса Дар'я Легейда та американський актор Джош Холлоуей - свята, церковні та народні традиції на суботу, 20 липня

Яке сьогодні, 20 липня, свято: Міжнародний день шахів та торта
А ще 20 липня День освоєння космосу та Всесвітній день стрибка

У суботу, 20 липня, в Україні відзначають День шахів, а православна церква шанує пам'ять святого пророка ІлліІменини сьогодні святкують Аарон, Олександр, Олексій, Панас, Георгій, Єгор, Юхим, Ібрагім, Іван, Ілля, Костянтин, Кузьма, Леонтій, Микола, Петро, Сава, Сергій, Теодор, Тихон, Федір, Ян.

20 липня - яке сьогодні церковне свято

Наші пращури в народне свято 2 серпня випікали хліб зі свіжозібраного зерна і з'їдали всією сім'єю "за гарний урожай"
Наші пращури в народне свято 2 серпня випікали хліб зі свіжозібраного зерна і з'їдали всією сім'єю "за гарний урожай"

Православна Церква цього дня вшановує пам'ять святого пророка Іллі. Ілля - біблійний пророк, який жив у IX столітті до н.е. в Ізраїльському царстві. З ранніх років він присвятив себе служінню Єдиному Богу. Пророк Ілля жив у пустелі, проводив час у молитві та пості. Він боровся проти язичництва і поклоніння ідолам. Пророк викрив царя Ахаву і його дружину Єзавель у культі Ваалу й Астарті. Ілля наслав на Ізраїльське царство трирічну посуху і голод, які закінчилися лише після того, коли жерців язичницьких божеств стратили.

Після смерті жерців Єзавель вирішила помститися Іллі і піддала його гонінню. Пророк оселився на горі Горів, де взяв в учні Єлисея. Єлисей став свідком вознесіння на небо живого Іллі у вогняній колісниці, запряженій кіньми.

У православних храмах проводять богослужіння на честь пророка: читають божественну літургію і влаштовують хресний хід. Хлібороби моляться святому Іллі, просять у нього гарного врожаю та освячують у церкві насіння.

21 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Саме під час цього солодкого свята кондитери з різних країн об’єднались, аби спекти перший в історії багатонаціональний торт. Адже цей кондитерський виріб символізує дружбу народів
Саме під час цього солодкого свята кондитери з різних країн об’єднались, аби спекти перший в історії багатонаціональний торт, адже цей кондитерський виріб символізує дружбу народів

20 липня кожного року ласунчики з усієї планети відзначають Міжнародний день торта. Смачна подія виникла у 2011 році, ініціатива створення належить міжнародній спільноті творчих людей під назвою "Міланський Клуб" Королівства Любові. Міжнародний день торта має за мету залучення людства до мирного та дружнього співіснування, поширення даної ідеї через культуру. Щорічно обирається окрема тема події.

Шахи — це привід продемонструвати свої здібності в аналітичному мисленні, адже зрештою, це непроста гра, і люди, які в ній досягли успіху, зазвичай користуються повагою
Шахи - це привід продемонструвати свої здібності в аналітичному мисленні, адже зрештою, це непроста гра, і люди, які в ній досягли успіху, зазвичай користуються повагою

Шахи є синонімом логічного мислення, стратегії та терпіння. Ця гра сягає корінням найдавніших часів - тих, у які людина отримала здатність думати. Завдяки художній уяві шахи увібрали в себе риси мистецтва, а завдяки точному розрахунку - властивості науки. Це один з небагатьох способів дозвілля, який покращує роботу мозку, пам’ять та когнітивні здібності. Статистика стверджує, що 70% людей у світі хоч раз у житті грали в шахи, а для 650-ти мільйонів це постійне захоплення. Така популярна гра не могла залишитися без визнання на найвищому рівні, тому 20 липня світ щороку відзначає Міжнародний день шахів. Збігається з цією датою і національний День шахів в Україні.

Існує чимало версій щодо винахідника шахів. Інколи авторство приписують міфічному Одіссею, який таким чином намагався розважитися під час облоги Трої, а також засновнику античної медицини Гіппократу та грецькому філософу Арістотелю. Але логічно вважати, що шахи не є винаходом однієї людини - протягом історії довжиною в кілька тисячоліть вони вдосконалювалися та розвивалися, доки не набули сучасного вигляду.   

Психологи вважають, що шахи є ефективним способом покращення функції пам’яті. Крім того, змушуючи розум розв'язувати складні задачі та працювати над ідеями, шахи є дієвою профілактикою хвороби Альцгеймера. Деяку вчені стверджують, що шахи можуть підвищити рівень інтелекту, хоч це поки й не доведено на практиці. Особливо сприятливий вплив гра справляє на молодь - приміром, покращуються оцінки учнів у школі, тому шахи навіть включено до загальноосвітніх програм у багатьох країнах. 

День дослідження космосу – це день визнання і відзначення роботи тисяч безіменних людей за лаштунками, які невтомно працюють, щоб зробити космічні місії успішними
День дослідження космосу - це день визнання і відзначення роботи тисяч безіменних людей за лаштунками, які невтомно працюють, щоб зробити космічні місії успішними

День освоєння космосу, також відомий як Національний день Місяця у США, відзначається щорічно 20 липня. Цей день присвячений  річниці першої пілотованої місії на Місяць. 20 липня 1969 року американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін стали першими людьми, які ступили на поверхню Місяця. Цей день також покликаний надихати та заохочувати молодь до кар’єри в галузі космічних наук і дослідження космосу.

Місія "Аполлон-11", запущена НАСА з Космічного центру Кеннеді у Флориді, США, стала важливою віхою в історії людства. У місії брали участь троє астронавтів - Ніл Армстронг, Базз Олдрін і Майкл Коллінз. 20 липня Армстронг став першою людиною, яка ступила на Місяць, зі знаменитим висловом: "Це один маленький крок для людини, один гігантський стрибок для людства". Олдрін приєднався до нього на місячній поверхні через 19 хвилин.

Астронавти провели кілька годин на поверхні Місяця, встановивши прапор США, фотографуючись і навіть поспілкувавшись з президентом Річардом Ніксоном. Вони провели ніч у місячному модулі на поверхні Місяця і 22 липня розпочали зворотною подорож на Землю, безнапасно приземлившись у Тихому океані 24 липня. У 1984 році президент США Рональд Рейган проголосив 20 липня Днем дослідження космосу на честь цієї історичної події.

День дослідження космосу - це не лише святкування минулих досягнень, а й день натхнення майбутніх поколінь. Він заохочує людей дізнаватися більше про дослідження космосу і надихає молодь розглядати космічні науки та дослідження космосу як потенційні кар’єрні шляхи.

Цей день також слугує нагадуванням про неймовірні досягнення людства в дослідженні космосу і спонукає нас мріяти про те, куди ми ще полетимо. Це день, коли варто подивитися в небо і згадати всі досягнення людства в дослідженні та розумінні космосу.

Окрім екологічного підґрунтя, подія має спортивно-оздоровче: стрибки позитивно впливають на здоров’я серця та кісток, допомагають підвищити енергійність, укріпити м’язи, покращити обмін речовин тощо
Окрім екологічного підґрунтя, подія має спортивно-оздоровче: стрибки позитивно впливають на здоров’я серця та кісток, допомагають підвищити енергійність, укріпити м’язи, покращити обмін речовин тощо

20 липня кожного року відзначаємо маловідоме, проте оздоровче та екологічне свято - Всесвітній день стрибка. Таку подію започаткував художник, на ім'я Торстен Лаушманн у 2006 році. Метою Всесвітнього дня стрибка є змінення орбіти Землі шляхом одночасного стрибка мільйонів людей. Адже змінення земної орбіти сприяє покращенню клімату, а саме бореться з глобальним потеплінням. Проте доказів впливу стрибків на орбіту немає.

Хто народився 20 липня

20 липня 1969 р. - Джошуа Лі "Джош" Холлоуей - американський актор, найбільш відомий роллю Сойєра в телесеріалі "Залишитися в живих" і Вілла Боумана в телесеріалі "Колонія".

Джошуа Лі "Джош" Холлоуей
Джошуа Лі "Джош" Холлоуей

20 липня 1971 р. - Сандра Міджу О - канадська актриса, найвідоміша за своєю роллю доктора Крістіни Янг у серіалі каналу ABC "Анатомія пристрасті".

Сандра Міджу О
Сандра Міджу О

20 липня 1975 р. - Джудіт Тереза ​​Еванс, більш відома як Джуді Грір - американська актриса, відома завдяки другорядним ролям в таких фільмах, як "Людина-мурашка", "Світ юрського періоду", "27 весіль" та в серіалах "Як я зустрів вашу маму", "Доктор Хаус" та "Теорія Великого вибуху".

Джудіт Тереза ​​Еванс
Джудіт Тереза ​​Еванс

20 липня 1993 р. - Дар'я Легейда - одна з найвідоміших та найяскравіших актрис України. Ви точно могли бачити актрису в таких стрічках: "Фортечна", "Колір пристрасті", "Сага" та багатьох інших.

Дар'я Легейда
Дар'я Легейда

20 липня 2019 р. - Патрон - службовий собака породи джек-рассел-тер'єр з України, який отримав міжнародну популярність під час вторгнення Росії в Україну. Символ Міжнародного координаційного центру з гуманітарного розмінування, сформованого при МВС України.

Патрон
Патрон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube