В цей день народилися американський актор Девід Швіммер та індійський актор Шахрух Хан
У суботу, 2 листопада, православна церква шанує пам'ять святих Акіндіна, Пігасія, Анемподиста і з ними 7 тисяч мучеників. Іменини сьогодні святкують Костянтини. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату не радять залишати вогонь без нагляду.
Сучасне життя неможливо уявити без тої кількості інформації, що ми маємо. Складно уявити, скільки годин невтомної праці виконують для нас журналісти - ті люди, які відчули в собі сили боротися за свободу вираження поглядів, відстоювати громадянську позицію, завжди бути у вирі найцікавіших подій.На жаль, багато журналістів гинуть під час виконання своїх обов’язків, а справи розслідування їх загибелі часто не доходять до справедливого суду. Тому ООН запровадили Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. У всьому світі його відзначають 2 листопада.
Українці протягом століть боролись за створення своєї держави та свободу висловлювання своїх думок. Не один раз різноманітні українські видання стикалися з забороною друку їх окремих статей та газети або журналу в цілому. Наші журналісти в усі роки намагалися обійти систему, аби громадяни знали правду. Шлях, який пройшла українська журналістика, неможливо назвати простим. Деякі вважають журналістів неабиякими сміливцями. Їм вдається знаходити шляхи до істинної правди та відкривати очі мільйонам.
На жаль, не всі готові миритися з гіркою правдою, а тому із року в рік професія журналіста стає дедалі небезпечнішою. За останні 25 років у світі було скоєно неймовірну кількість фізичних нападів на журналістів за те, що вони намагалися донести результати своїх розслідувань суспільству.
В дев’яти з десяти випадків злочинець залишався непокараним і розслідуванням нападів ніхто не займався. До певного часу більшість населення України не вдавалося в такі подробиці професійного життя журналістів. Проте, переломним моментом стала смерть Георгія Гонгадзе. Українці почали звертати більше уваги на безкарність за злочини проти журналістів. Адже вони розслідують та висвітлюють справи щодо корупції та інших незаконних дій в Україні та світі.
У 2013 році на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 68/163 і проголосила 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини просто журналістів. Дата була обрана на честь двох загиблих журналістів із Франції. Вони були вбиті у Малі у 2013 році. У цій резолюції ООН наполегливо закликає не залишати без уваги жодного скоєного нападу на журналістів та працівників засобів масової інформації. Крім того, організація звертається з проханням забезпечувати безпечні умови праці та карати усіх винних у будь-яких замахах на життя таких працівників.
Щорічно у першу суботу листопада відзначається Всесвітній день сумчастого мурахоїда або День намбата. Смугасті тварини мешкають у Південній Австралії, їдять термітів та роблять собі хованки у повалених стовбурах дерев. У мурахоїдів дуже довгий липкий язик, завдяки чому вони без зусиль дістають комах. Гострий нюх дозволяє тваринам швидко знаходити їжу. Протягом доби мурахоїд може поласувати величезною кількістю термітів - понад 20000 комах.
Наразі популяція сумчастих мурахоїдів суттєво зменшилася через знищення тварин лисицями. Тож останнім часом вони зустрічаються переважно у західноавстралійських регіонах. Намбати занесені до Червоної Книги як тварини, що зникають.
2 листопада відзначається День динамічної нешкідливості. Цей термін був придуманий Джеєм Діншахом, який є засновником веганського товариства у США. Він взяв за основу концепцію ненасильства Махатми Ганді, коли людина повинна заподіювати найменшу шкоду, при цьому видаляючи біль та заміняючи його добротою й турботою про людей.
День динамічної нешкідливості заведено святкувати у день народження Джея. Таке рішення було прийняте веганською спільнотою. Ця людина присвятила своє життя розповсюдженню філософії, яка зараз є основою світогляду більшості веганів.
Послідовники ідеї нешкідливості радять почати з відмови від вживання м’яса та товарів, на виробництві яких використовується важка дитяча праця. Також можна розповсюджувати концепції Джея Діншаха у соціальних мережах та ділитися с друзями своїми ідеями щодо покращення життя у світі.
В останній місяць осені сильна половина людства відзначає одразу два свята. 2 листопада святкується Всесвітній день чоловіків, а через 17 днів - Міжнародний чоловічий день. Ініціатором першого свята став політик Джордж Джон Кінделл, що входить до складу Демократичної партії в окрузі Колорадо, США.
Під час одного зі своїх виступів політик Джордж Джон Кінделл на зборах заявив, що чоловіча агресія спричинена тестостероном, який впливає на мозок. І щоб підтримати сильну стать у позитивних починаннях, запропонував вручати заслуженим її представникам "Всесвітню чоловічу премію".
Отримати її міг тільки той чоловік, що навчився "не вдаючись до насильства, направляти активність в інше русло". Це мав бути чоловік, який "довів силу духу і видатні моральні якості, досяг успіхів у сфері політики, бізнесу, науки, культури, і мистецтва". Премію вручали аж до 2006 року. Серед тих, хто її отримав, були експрезидент Польщі Лех Валенса, Пол Маккартні, Лучано Паваротті, Майкл Джексон, магнати Тед Тернер і Річард Бренсон, актори Майкл Дуглас, Морган Фрімен, Ален Делон і навіть Папа римський Іоанн Павло II.
2 листопада, після католики відзначають День усіх померлих вірних. Це свято йде наступним за Днем всіх святих. Традиційно цього числа християни відвідують могили своїх рідних, приносять до них квіти та ставлять свічки.
До X сторіччя нашої ери християни поминали померлих тільки у родинному колі. Кожного року у дні, які були безпосередньо близькими до дати смерті, читалися особливі молитви за померлих. Тому єдиного церковного свята не було.
Вперше таку традицію започаткували у монастирях. Там призначали один день, коли всі служителі згадували своїх попередників та мучеників, які прийняли смерть за християнську віру. Але традицію святкування Дня усіх померлих вірних саме 2 листопада розпочав абат Одилон із французького монастиря Клюні, після чого вона поширилися по всій Західній Європі. У ті часи католицька церква вже відзначала першого листопада свято Всіх Святих, тому ці дати мають глибинний зв’язок та зараз практично не розділяються.
2 листопада в церковному календарі - день пам'яті святих Акіндіна, Пігасія, Анемподиста і з ними 7 тисяч мучеників. Вони працювали при дворі правителя Сапора II, який правив від 310 до 381 року і сповідував християнство. Тоді підняв правитель гоніння за християнами, і заздрісники розповіли йому про Акіндіна, Пігасію та Анемподиста. Покликав Сапор їх до себе і став розпитувати. Придворні мужньо підтвердили свою віру.
Тоді наказав імператор бити їх батогами, але вони витримали всі страждання, хоча навіть сам цар знепритомнів, не витримавши вигляду крові. Усі думали, що цар помер, але святі молитвою його підняли на ноги. Тоді звинуватив Сапор їх у чаклунстві й звелів підвісити над багаттям. Однак молитви святих загасили полум'я. Наступного дня мучеників усе-таки спалили.
За старих часів цього дня обминали льон і коноплі, а також сушили в стодолах зерно. День стає дедалі коротшим, а ночі - дедалі довшими, вуличні клопоти по господарству переносять до хати.
2 листопада 1965 р. - Шахрух Хан - індійський актор, продюсер і телеведучий. Також відомий як "король Боллівуду", "король Кхан". Він дебютував у кіно у фільмі "Дівана".
2 листопада 1966 р. - Девід Лоуренс Швіммер - американський актор, режисер, активіст і продюсер. Найбільш відомий за роллю Росса Геллера в телесеріалі "Друзі", що принесла йому світову популярність, а також озвучуванні мультфільмів трилогії "Мадагаскар", виконавши роль жирафа Мелмана.
2 листопада 1980 р. - Кім Соєн - південнокорейська акторка, відома за ролями в серіалах: "Все про Єву", "Ірис" та "Пентхаус: Війна в житті".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.