Яке сьогодні, 19 вересня, свято: Міжнародний піратський день і вигулювання настрою

В цей день народилися українська телеведуча Лідія Таран та український актор Віктор Андрієнко - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 19 вересня, свято: Міжнародний піратський день і вигулювання настрою
А ще 19 вересня День папайї та народження смайла

У четвер, 19 вересня, православна церква шанує пам'ять мучеників Трохима, Саватія та ДоримедонтаІменини сьогодні святкують Олексій, Гавриїл, Георгій, Давид, Єгор, Ігор, Костянтин, Макар, Микола, Ніл, Теодор, Трохим, Федір, Марія.

19 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Сьогодні різноманіття смайлів дозволяє не лише показувати свої емоції, але й зображати знаки зодіаку, об’ємні цифри та букви, квіти тощо
Сьогодні різноманіття смайлів дозволяє не лише показувати свої емоції, але й зображати знаки зодіаку, об’ємні цифри та букви, квіти тощо

День народження смайлу (усмішки) святкують кожен рік 19 вересня. Піктограма складається з цифр, букв і розділових знаків. Все вкупі означає вираження емоцій. Смайлики зазвичай доповнюють історію спілкування в мережі інтернет. Завдяки їм можна передати радість, співчуття, здивованість та інші жести для більш цікавої розмови.

Історія виникнення значка почалась ще в 1963 році в США. Відомий художник Харві Белл намалював бадьоре усміхнене обличчя, яке стало візитною карткою страхової компанії. Пізніше, в 1982 році, Скотт Фалман створив перший смайл в мережі інтернет. Він запропонував колегам ідею використовувати в листах конкретну послідовність знаків. Ці символи нагадували людське обличчя, що посміхається.

Загальний емоційний фон, який властивий конкретному періоду часу, дуже впливає на людин
Загальний емоційний фон, який властивий конкретному періоду часу, дуже впливає на людину

19 вересня відзначається День вигулювання настрою. Сум і радість, смуток і подив, веселощі та розчарування йдуть по життю рука об руку. Підняти настрій можуть різні речі - прослуховування улюбленої музики, подарунок, який вручили без приводу, посмішка незнайомця та просто гарна погода. Підбадьоритися і привести в тонус психологічний настрій допомагає, як вважають деякі, вигулювати настрій.

19 вересня - слушний час для того, щоб вивести свій настрій на прогулянку. Деякі люди вважають осінь найромантичнішим часом року. Їм ніщо не заважає радіти життю - ні затягнуте хмарами небо, ні затяжні дощі, ні перші заморозки. Осінь надихає опале листя, насолоджуючись стрибками по калюжах та посиденьках біля багаття. Але не всі так радісно зустрічають зміну пори року, тому що попереду чекає зима зі холодом і сніговими заметами. Є люди, які з відходом літа починають скаржитися на сплін і тугу, що переходять у депресію через похмурі дні, нескінченні дощі та сльоту. Причинами занепаду сил та духу є скорочення світлового дня, похолодання, закінчення сезону відпусток та початок рутинних робочих буднів. Подолати цю негативну тенденцію допомагають зустрічі з друзями, перегляд улюблених фільмів, заняття спортом на свіжому повітрі та, зокрема, вигулювання настроїв.

Плід динного дерева можна їсти свіжим, запікати, додавати до м'ясних страв, у фруктові салати, а насіння папайї може замінити перець, оскільки має гострий смак
Плід динного дерева можна їсти свіжим, запікати, додавати до м'ясних страв, у фруктові салати, а насіння папайї може замінити перець, оскільки має гострий смак

Щороку в третій четвер вересня у багатьох країнах відзначають день чудового та екзотичного фрукту з ароматною та смачною м'якоттю - День папайї. Цікаво, що цей фрукт на смак нагадує суміш манго, банана, інколи ж і інших фруктів. Найбільшою країною-виробником цього фрукту є Бразилія, за якою йдуть Мексика, Нігерія, Індія, Індонезія.

Батьківщиною папаї є Центральна Америка та південна частина Мексики, хоча в цей час її вирощують у більшості країн з тропічним кліматом. У Європі про папайю дізналися невдовзі після відкриття Америки Колумбом. Її, як і багато інших овочів та фруктів, привезли під час одного з перших плавань у Нове Світло.

На сьогодні існує приблизно тисяча сортів папайї, які ростуть у тропічних країнах. Зовні фрукт схожий на диню або довгастий гарбуз, звідси й іншу назву "динне дерево". Плоди папаї покриті гладкою шкіркою, а її забарвлення залежить від сорту та стиглості. В основному шкірка зелено-жовта, а м'якоть помаранчева.

Країна походження цього свята - США, штат Орегон
Країна походження цього свята - США, штат Орегон

19 вересня весь світ відзначає Міжнародний піратський день або Міжнародний день "Поговори як пірат". У 1995 році Марк Саммерс та його найкращий друг Джон Баур, граючи в ракетбол у рідному місті Олбані, випадково використали піратський сленг. Це здалося їм цікавим, тому не довго думаючи друзі вирішили створити жартівливе свято "Говори як пірат", використовуючи образ морського розбійника.

Спочатку святкування мало досить скромний характер. Мешканцям міста вдалося зібрати лише декілька однодумців, які змагались за кращу зброю, одягали відповідні костюми та розмовляли як пірати. Але у 2002 році Дейв Баррі - відомий публіцист Америки, опублікував статтю про це свято, що спричинило його велику популярність. Після цього Джон і Марк забажали зробити піратський день міжнародним.

Пік слави Міжнародного піратського дня настав у 2006 році, коли Саммерс і Баур відвідали телепередачу Wife Swap. Відтоді кожного року, відзначаючи це свято, в кінотеатрах традиційно показують фільм "Пірати Карибського моря".

19 вересня - яке сьогодні церковне свято

У народне свято 19 вересня наші предки працювали на пасіці, готували вулики до зимівлі та збирали врожай меду
У народне свято 19 вересня наші предки працювали на пасіці, готували вулики до зимівлі та збирали врожай меду

19 вересня у церковному календарі - день пам'яті мучеників Трохима, Саватія та Доримедонта. Вони постраждали за свою віру в Христа за часів, коли імператором був Проб (276-282 роки). Якось у місті Антіохії відбувалося язичницьке свято. Прийшли туди Трохим і Саватій і стали молитися Господеві, щоб той наставив поган на шлях істини. Тут їх схопили та привели до правителя.

Під час допиту чоловіки рішуче стояли на своїй вірі та відмовлялися зректися Ісуса Христа. Через жорстоке катування Саватій помер, а Трохим відправили в інше місто на ще більші муки. Три дні йшов Трохим взутий у залізні чоботи з гострими цвяхами. Коли він дійшов, його кинули до в'язниці.

Там його таємно відвідував християнин Дорімедонт, який був у місті сенатором. Омив Дорімедонт його рани, але мучителі Трохимові дізналися про зраду сенатора і теж кинули його до в'язниці. Коли мученики вкотре відмовилися зректися Господа, їх засікли мечем.

19 вересня обов'язково варто з'їсти вранці натще столову ложку меду і запитати її водою, бажано святою. Такий ритуал зарядить здоров'ям та гарним самопочуттям до кінця року.

Хто народився 19 вересня

19 вересня 1948 р. - Джеремі Джон Айронс - британський актор і громадський діяч. У 1991 році отримав "Оскара" за роль у трилері "Зворотний бік долі". У 1994 році озвучив Шрама в мультфільмі "Король Лев". Також зіграв роль терориста Саймона Грубера в "Міцному горішку 3". У 1997 році зіграв Гумберта Гумберта в "Лоліті" за романом В. Набокова.

Джеремі Джон Айронс
Джеремі Джон Айронс

19 вересня 1959 р. - Віктор Миколайович Андрієнко - український комедійний актор, каскадер, телеведучий, сценарист, режисер, продюсер. З 2000 року виступає актором, автором сценаріїв, режисером-постановником популярних телепрограм, ситуаційних комедій: "Повне Мамаду", "Приватна міліція", "Комедійний квартет", "Дружна сімейка" і "Комедійний коктейль".

Віктор Миколайович Андрієнко
Віктор Миколайович Андрієнко

19 вересня 1960 р. - Оксана Стефанівна Забужко - українська письменниця і поетеса. Серед її творів: "Дівчатка", "Інопланетянка", "Казка про калинову сопілку", "Музей покинутих секретів" та ін.

Оксана Стефанівна Забужко
Оксана Стефанівна Забужко

19 вересня 1976 р. - Віктор Винник - український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту "МЕРІ".

Віктор Винник
Віктор Винник

19 вересня 1977 р. - Лідія Анатоліївна Таран - українська телеведуча. З 2009 - ведуча на каналі "1+1" ("Я люблю Україну", "Сніданок з 1+1", "ТСН") і 2+2 ("ПроФутбол").

Лідія Анатоліївна Таран
Лідія Анатоліївна Таран

19 вересня 1984 р. - Кевін Джозеф Зеґерс - канадський актор, відомий за такими фільмами й телесеріалами, як "Король повітря", "Поворот не туди", "Світанок мерців", "Трансамерика", "Хлопчик у дівчинці", "Замерзлі", "Вампір", "Титанік: Кров і сталь", "Колонія" та "Ґрейспойнт", а також "Погана слава" й "Інший бік весілля".

Кевін Джозеф Зеґерс
Кевін Джозеф Зеґерс

19 вересня 2001 р. - Ярослава Олексіївна Магучіх - українська легкоатлетка, що спеціалізується у стрибках у висоту, чинна володарка світового рекорду у стрибках у висоту. Олімпійська чемпіонка, чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Європи, чемпіонка світу в приміщенні, дворазова чемпіонка Європи в приміщенні. Чемпіонка України.

Ярослава Олексіївна Магучіх
Ярослава Олексіївна Магучіх

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube