Яке сьогодні, 18 вересня, свято: Всесвітній день бамбука і міст Лубни та Миргород

В цей день народилися українська актриса Катерина Тишкевич та український музикант Едуард Приступа - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 18 вересня, свято: Всесвітній день бамбука і міст Лубни та Миргород
А ще 18 вересня День HR-менеджера

У середу, 18 вересня, Україна відзначає День міста Лубни та Миргород, а православна церква шанує пам'ять двох мучениць - Софії та ІриниІменини сьогодні святкують Олексій, Аркадій, Борис, Веніамін, Володимир, Вольдемар, Іван, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, ​​Сергій, Ян, Аріадна, Аріна, Євфросинія, Ірина, Софія.

18 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Це свято обєднує місцевих жителів та гостей міста, щоб відзначити його багатий історичний спадок та культурні досягнення
Це свято обєднує місцевих жителів та гостей міста, щоб відзначити його багатий історичний спадок та культурні досягнення

Лубни - одне з найстаріших міст України, яке було засноване ще в 988 році Великим князем Київським Володимиром I Святославичем. Місто було створене на честь прийняття християнства і служило як одна з фортець Посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від степових нападників. Згідно з історичними даними, Лубни були відомі своїми традиціями самоврядування, адже вони отримали Магдебурзьке право в кінці 16 століття.

Лубни розташовані на річці Сула, а їх площа - 25 кв. км. Лубни відомі своєю багатою історією, культурними пам’ятками та внеском у розвиток України.

Лубни - це місто з глибокими коренями та багатою історією. Його День міста є відображенням гордості та вдячності за його спадок. Це час для святкування, визнання та вдячності за все, що місто дало своїм жителям та Україні в цілому.

Миргород є відомим туристичним центром завдяки своїм курортам з мінеральними водами
Миргород є відомим туристичним центром завдяки своїм курортам з мінеральними водами

Миргород - невелике, але дуже колоритне місто в Україні, яке щорічно святкує свій День міста 18 вересня. Це свято є одним з найбільш очікуваних подій для місцевих жителів та гостей міста. Миргород - одне з найдавніших поселень Лівобережної України. Історики припускають, що його було засновано у XII-XIII століттях як сторожовий пункт східної околиці Київської Русі. Перші згадки про Миргород трапляються у XVI ст. Зокрема, у 1576 році за рішенням польського короля Стефана Баторія Миргород став центром реєстрового козацького полку.

Протягом XVII століття місто кілька разів змінювало своїх володарів - польських магнатів. На початку XVIII ст. Миргород став значущим торговельним і культурним центром. За ініціативи народних майстрів тут було засновано художньо-промислову школу на честь М. Гоголя.

Миргород розташований на берегах річки Хорол. Місто поділяється на велику кількість мікрорайонів та місцевостей. Миргород розділений на дві відносно рівні частини річкою Хорол та його старицями.

Миргород - це місто з багатою історією, культурними традиціями та унікальними природними ресурсами. Щорічне святкування Дня міста є відображенням гордості та любові місцевого населення до своєї малої батьківщини.

За добу бамбук виростає приблизно на 1 м
За добу бамбук виростає приблизно на 1 м

Кожного року 18 вересня у світі відзначають Всесвітній день бамбука. Вперше його почали святкувати в Таїланді у 2009 році. Основною метою ініціаторів започаткування цього дня є привернення уваги людства до такої цінної рослини, як бамбук. Вони прагнуть донести, що розкриття його повного потенціалу стане великим внеском у справу захисту навколишнього середовища, а збільшення плантацій бамбука допоможе розвитку нових галузей промисловості.

Завдяки тому, що бамбук має антибактеріальні та гіпоалергенні властивості, він став дуже популярним в текстильній промисловості при виготовлені постільної білизни, ковдр і подушок. Поширюється його застосування в будівництві, виробництві меблів, музичних інструментів та паперу.

Префікс HR у назві професії - це скорочення від словосполучення human resources, людські ресурси
Префікс HR у назві професії - це скорочення від словосполучення human resources, людські ресурси

Третя середа вересня - свято для українських HR-менеджерів, спеціалістів у сфері управління персоналом - День HR-менеджера. Перші професії, схожі на сучасний HR-менеджмент, з’явились ще в далекому 1835 році. Тоді вийшла постанова, яка регламентувала відносини між власниками заводів та найманих робітників. В цій постанові офіційно були визначені посади спеціалістів, які займались організацією праці робітників. В часи СРСР ця професія називалась "кадровик", яку замінила більш сучасна та прогресивна професія HR-менеджера. 

Менеджер з персоналу - людина-універсал, яка може впоратися з обов’язками кадровика та рекрутера. Ейчари розуміються в пошуку та підборі співробітників, складанні таблиць, документів, графіків, адаптації співробітників, організації навчальних заходів, тренінгів та корпоративів.

Протягом останніх півстоліття бібліотеки та школи віртуально об’єднуються 18 вересня, щоб відсвяткувати радість цифрового читання в День читання електронних книг.
Протягом останніх півстоліття бібліотеки та школи віртуально об’єднуються 18 вересня, щоб відсвяткувати радість цифрового читання в День читання електронних книг

У 2014 році компанія OverDrive запропонувала оголосити 18 вересня Міжнародним днем читання електронних книг - це всесвітнє свято електронних книг та електронного читання. Це день, щоб оцінити зручність, доступність та інновації, які електронні книги приносять у наше життя.

Ідея електронної книги народилася в 1930 році, але лише через 41 рік вона з’явилася на світ. Концепцію представив Роб Браун, який уявив собі майбутнє книг, подивившись свій перший відеофільм. У 1949 році вчителька іспанської мови Анхела Руїс Роблес винайшла перший автоматизований пристрій для читання книг Enciclopedia Mecánica, хоча він так і не був запущений у масове виробництво.

У 1971 році - з’явилася перша електронна книга, коли Майкл Гарт набрав на комп’ютері свою копію Декларації незалежності й виклав її в мережу ARPANET. Це призвело до заснування проекту "Гутенберг", який зосередився на створенні електронних копій текстів і публікацій. Наприкінці 1980-х і у 2000-х роках з’явилися різні винаходи та інновації, які зробили електронну книгу такою, якою вона є сьогодні, зокрема, перші електронні читалки, стандартизація форматів електронних книг та інтернет-магазини електронних книг.

Вперше Міжнародний день читання електронних книг був відзначений у 2004 році компанією Rakuten OverDrive Inc. OverDrive, найбільший постачальник електронних книг для бібліотек у всьому світі, має на меті заохотити книголюбів читати свої улюблені книги в цифровому форматі.

Електронні книги дозволяють читачам брати з собою улюблені історії та авторів у будь-який час і в будь-яке місце. На відміну від звичайних книг, електронні книги не можна пошкодити або вкрасти, і вони не займають багато місця. Вони також є екологічно чистими, рятуючи тисячі дерев від вирубки.

18 вересня - яке сьогодні церковне свято

У свято 18 жовтня Наші предки спостерігали за відльотом журавлів на зимівлю
Наші предки у народне свято 18 вересня збирали шипшину

18 вересня у церковному календарі - день пам'яті двох мучениць - Софії та Ірини. Жили вони у Єгипті III столітті та сповідували християнство. Імператором на той час був Авреліан, який був язичником і почав гоніння за християнами. Двох жінок схопили, довго мучили, а потім умертвили. Їхні мощі були перенесені до Константинополя імператором Костянтином Великим.

Жінки цього народного свята влаштовували посиденьки, на яких разом робили заготівлі на зиму. Дуже популярною у Київській Русі була квашена капуста, яку готували у дубових бочках.

Хто народився 18 вересня

18 вересня 1971 р. - Джада Корен Пінкетт-Сміт - американська актриса, співачка, продюсер, режисер, письменниця та підприємець. Вона розпочала свою кар'єру в 1990 році, з'явившись в епізоді комедії "Справжні кольори". Знялася більш ніж у 20 фільмах у різних жанрах, у тому числі "Крик 2", "Алі", серії "Матриця", "Співучасник" та інших.

Джада Корен Пінкетт-Сміт
Джада Корен Пінкетт-Сміт

18 вересня 1973 р. - Джеймс Пол Марсен - американський актор. Відомий роллю Ніла Олівера у фільмі "Траса 60", роллю Лона Хеммонда-молодшого в мелодрамі "Щоденник пам'яті", роллю Циклопа у франшизі "Люди Ікс", а також роллю Річарда Уайта у "Поверненні Супермена".

Джеймс Пол Марсен
Джеймс Пол Марсен

18 вересня 1975 р. - Деніел Джейсон Судейкіс - американський актор і комік, відомий по американському телешоу "Суботнього вечора у прямому ефірі", а також комедіям "Нестерпні боси", "Нестерпні боси 2", "Одного разу у Вегасі", "Міллери" та комедійному телесеріалу "Тед Лассо".

Деніел Джейсон Судейкіс
Деніел Джейсон Судейкіс

18 вересня 1975 р. - Едуард Вікторович Приступа - український музикант і композитор, екс-учасник гурту ТНМК. Також відомий під псевдонімом Діля.

Едуард Вікторович Приступа
Едуард Вікторович Приступа

18 вересня 1994 р. - Катерина Ігорівна Тишкевич - українська актриса кіно та телебачення, телеведуча. Загалом у Тишкевича понад 40 робіт у низці проектів, серед яких ролі у таких серіалах, як "Безсмертник", "Депутатики", "Аметистова сережка", "Селяві" та інші.

Катерина Ігорівна Тишкевич
Катерина Ігорівна Тишкевич

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube