Яке сьогодні, 17 липня, свято: День етнографа та Всесвітній день емоджі

В цей день народилися королева Великобританії Камілла та австралійський актор Джейсон Кларк - свята, церковні та народні традиції на середу, 17 липня

колаж
А ще 17 липня День народження Діснейленду та День татуювання

У середу, 17 липня, в Україні відзначають День етнографа, а православна церква шанує пам'ять великомучениці Марини (Маргарити) Антіохійської та преподобного Лазаря ГалісійськогоІменини сьогодні святкують Леонід, Вероніка, Маргарита, Марина.

17 липня - яке сьогодні церковне свято

Люди моляться святій Марині за різних хвороб, просять про порятунок полів від блискавок
Люди моляться святій Марині за різних хвороб, просять про порятунок полів від блискавок

За церковним календарем це дата вшанування пам'яті великомучениці Марини (Маргарити) Антіохійської та преподобного Лазаря Галісійського. Марина народилася в малоазійській області Пісідії у місті Антіохії. Про християнство дізналася у дитячі роки від годувальниці. У 12-річному віці прийняла хрещення. У цей час почалися переслідування християн. Батько Марини був язичником-жерцем. Після того, як він дізнався про вчинок дочки, зрікся її та вигнав з дому.

Три роки маленька християнка прожила в печері з іншими гнаними. Якось її побачив правитель області та запропонував стати дружиною. Марина зізналася, що християнка і ніколи не зречеться Бога. Тоді правитель наказав піддати дівчину численним катуванням. На другий день мук над християнкою з неба розлилося прекрасне світло, в якому кружляв голуб із золотим вінком у дзьобі. Багато очевидців дива увірували в Єдиного Бога. Суддя злякався побаченого і наказав тут же страчувати мученицю. Це трапилося приблизно наприкінці III - початку IV ст.

Лазар народився у Лідії у місті Магнезії. Упродовж 10 років був ченцем у монастирі святого Сави. Після цього Єрусалимський патріарх висвятив його у пресвітера. Лазар повернувся на батьківщину та оселився на Галісійській горі. Тут він збудував храм в ім'я Воскресіння Христового і став стовпником. Незабаром на цьому місці з'явився монастир. Лазар помер у 1053 році у віці 72 років.

На свято 17 липня наші предки шанували море. У цей день неймовірно корисною для здоров'я вважалася риба, особливо морська. Рибні страви обов'язково були присутні на столі. Для хорошого самопочуття і здорового шлунка обов'язково варто поїсти риби в цей день, особливо вагітним і жінкам, що годують.

17 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Етнографія вивчає культуру, звичаї, побут, духовність, походження, територіальне розміщення та інші особливості народів (етносів)
Етнографія вивчає культуру, звичаї, побут, духовність, походження, територіальне розміщення та інші особливості народів (етносів)

17 липня кожного року Україна відзначає професійне свято - День етнографаДата святкування обрана на честь дати народження славетного етнографа та біолога Миколи Миклухо-Маклая, який народився саме цього дня у 1846 році. Подію започаткував у 1970-х роках інший видатний етнограф, на ім'я Рудольф Ітс. 

Метою Дня етнографа є привернення суспільної уваги до вагомої ролі цих спеціалістів для нашої країни. Подяка етнографам за їхню старанну діяльність. Згадування таких вчених, як Миклухо-Маклай та Рудольф Ітс.

Це свято є чудовим приводом використовувати якнайбільше різних емоджі
Це свято є чудовим приводом використовувати якнайбільше різних емоджі

Емоджі - це піктограми (графічні символи), які зазвичай мають яскравий, "мультиплікаційний" вигляд і використовуються в текстових повідомленнях. Емоджі надзвичайно різноманітні - це обличчя, персонажі, погодні явища, транспорт, предмети, їжа, рослини, тварини або знаки, які означають емоцію чи дію. Коли нам не вистачає міміки, жестів та інтонації, щоб передати свої відчуття, на допомогу готові прийти емоджі. Найчастіше їх можна зустріти в постах соціальних мереж, яким вони додають потрібного емоційного забарвлення. Популярність емоджі в спілкуванні онлайн надзвичайна, тож не дивно, що існує особливе свято - Всесвітній день емоджі. Цю подію щороку відзначають 17 липня. 

Емоджі з’явилися разом з комп’ютерами та смартфонами - так вважає більшість людей. Але насправді корені подібних символів сягають у далеке минуле, в якому про комп’ютери ще навіть не йшлося. Відомо, що в 1881 році в американському гумористичному журналі "Puck" було опубліковано іронічну статтю про типографське мистецтво. У якості зразків художніх досягнень типографів представлялися стилізовані зображення чотирьох облич, складених  з  розділових знаків, які виражали радість, смуток, подив та байдужість. 

Попередники емоджі - смайлики - з’явилися в 1982 році завдяки програмісту Скотту Фалману з університету Карнегі - Меллона в США. Використовуючи університетську онлайн - дошку оголошень, вчений помітив, що багато користувачів люблять жартувати у своїх повідомленнях, але йому іноді бувало важко зрозуміти серйозність чи сарказм таких постів.

Фалман почав міркувати над тим, як можна компенсувати в  текстовому онлайн - спілкуванні відсутність невербальних знаків, таких як вираз обличчя чи рухи тіла. Зрештою, він розмістив оголошення, в якому запропонував усі повідомлення супроводжувати одним з двох знаків - усміхненим або серйозним зображенням обличчя. За лічені місяці ця новація не тільки прижилася в університеті Карнегі - Меллона, але й розповсюдилася на інші університетські мережі. 

Застосування емоджі не обмежується лише вираженням емоцій в онлайн-спілкуванні. Приміром, цими символами зручно позначати папки для ярликів додатків на домашньому екрані iPhone. Також емоджі чудово виглядають в рекламних матеріалах, а іноді вони доречні навіть у діловому листуванні - проте тут слід враховувати особливості корпоративної етики та особисте ставлення співрозмовника до "несерйозних" символів.

Парк розваг наповнений різноманітними атракціонами. В Діснейленді улюблені герої мультфільмів оживають, а відвідувач відчуває себе частиною казки
Парк розваг наповнений різноманітними атракціонами. В Діснейленді улюблені герої мультфільмів оживають, а відвідувач відчуває себе частиною казки

17 липня кожного року Діснейленд відзначає день власного народження, бо саме цього дня у 1955 році в американському штаті Каліфорнія (місто Анахайма) відбулось відкриття першого казкового розважального парку. 

Батьком Діснейленду є відомий на увесь світ режисер, бізнесмен, продюсер, сценарист тощо - Волт Дісней. В день презентації Діснейленду його відвідали близько 30 тисяч людей. Створення казкового дитячого світу коштувало Діснею близько 17 мільйонів доларів. Відкрита територія парку становить 34 гектари. Сьогодні Діснейленди розташовані не тільки в американському штаті Каліфорнія (місто Анахайма), а також в Орландо (США), Марн-ля-Вале (Франція), Токіо (Японія), Шанхай (Китай) та Гонконзі (Китай).

Хот-дог – перша їжа на Місяці
Хот-дог – перша їжа на Місяці

Кожного року третьої липневої середи США відзначають національне свято - День хот-дога. Подія започаткована Торговельною Палатою Сполучених Штатів у 1957 році. 

Хот-дог - це американська страва, що являє собою сосиску, покладену у довгасту булочку та заправлену кетчупом з гірчицею. Точних обставин виникнення хот-дога не існує, проте ідея поєднання сосиски та булочки належить швидше за все не американцям, а німцям. Вважається, що така страва була привезена у США лише у 1871 році, тоді як в Німеччині вона існувала задовго до цього - з 1487 року. Американці швидко полюбили хот-дог та одразу розпочали масове виробництво. У 1994 році навіть утворилась Національна рада хот-дога.

День міжнародного правосуддя має за мету привернення уваги суспільства до вагомої ролі дотримання принципів міжнародного гуманітарного права, залучення до покращення правосуддя на міжнародному рівні
День міжнародного правосуддя має за мету привернення уваги суспільства до вагомої ролі дотримання принципів міжнародного гуманітарного права, залучення до покращення правосуддя на міжнародному рівні

17 липня кожного року планета відзначає Всесвітній день міжнародного правосуддя. Таку подію було започатковано 1 червня 2010 року під час конференції в Уганді. Дата святкування обрана на честь дати затвердження Римського статуту, що відбулось саме цього дня у 1998 році на дипломатичній конференції у Римі. Сьогодні учасниками статуту є близько 150 країн світу. На основі Римського статуту створили Міжнародний кримінальний суд, котрий розташований в Нідерландах та займається покаранням за тяжкі злочини (тортури, вбивства, зґвалтування тощо).

Давні люди вкладали особливе значення у татуювання та щиро вірили в магічну символіку
Давні люди вкладали особливе значення у татуювання та щиро вірили в магічну символіку

Щорічно 17 липня світ відзначає неофіційне й нетипове свято - День татуювання. Цей день є національним у США - National Tattoo Day. Перші тату з’явились тисячі років тому. Історичні відомості підтверджують, що тенденція розмалювання тіла була присутня у всіх світових культурах. 

Сьогодні тату на тілі в тренді, але півстоліття тому їх вважали знаком людей з місць позбавлення волі чи бунтарських особистостей. В наш час тату-майстри пропонують великий асортимент малюнків на будь-який смак, адже татуювання - це інструмент самовираження. Все більше набувають популярності мінімалістичні малюнки на тілі, нерідко дівчата роблять маленьке естетичне тату (квіти, пташки, символи тощо) або ж малопомітний напис з вкладеним туди особистим сенсом.

Хто народився 17 липня

17 липня 1947 р. - Камілла, королева Великобританії - член Британської королівської сім'ї, друга дружина короля Великої Британії Карла III.

Камілла, королева Великобританії
Камілла, королева Великобританії

17 липня 1969 р. - Джейсон Кларк - австралійський актор, який став відомим завдяки своїм ролям у фільмах "Мета номер один", "Еверест", "Термінатор: Генезіс" та "Планета мавп: Революція".

Джейсон Кларк
Джейсон Кларк

17 липня 1992 р. - Біллі Кетрін Лурд - американська актриса. Найбільш відома за роллю Шанель #3 у телесеріалі "Королеви крику" та участю в серіалі-антології "Американська історія жахів".

Біллі Кетрін Лурд
Біллі Кетрін Лурд

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube