В цей день народилися українська актриса Тетяна Малкова та американський ілюзіоніст Девід Копперфілд - свята, церковні та народні традиції
У понеділок, 16 вересня, православна церква шанує пам'ять святої Євфимії Всехвальної. Іменини сьогодні святкують Олексій, Віктор, Григорій, Дорофей, Йосип, Людмила, Сергій.
16 вересня традиційно святкують День Play-Doh. Це глина для ліплення, подібна до пластиліну. Винахідник цієї дитячої забави - Джо МакВікер, штат Огайо, Цинциннаті. Цей пластилін спочатку використовували як засіб для очищення шпалер. Батько Джо, маючи власний бізнес, мав на цьому гарний прибуток. Але в 1949 р. він помер, а син з шурином мали продовжувати сімейну справу.
Починаючи з 1955 року продаж Play-Doh різко впав, що змусило МакВікера запропонувати пластилін в дитсадки та для наукових робіт студентів. Пластилін швидко здобув популярність, а винахідник офіційно дав назву забаві Play-Doh. В 1958 р. Джо намагався запатентувати свій винахід, але заяву ухвалили лише в 1965 р.
День народження Джульєтти - 16 вересня 1284 року в місті Верона (Італія) народилась Джульєтта Капулетті. Кожного року в місті організовують грандіозні спектаклі та карнавали на честь дня народження Джульєтти. У кожного є можливість вдягнути театральний костюм, а місцеві органи влади організовують постанови п’єси Шекспіра.
Мільйони туристів з різних куточків світу приїздять до Верони, аби власними очима побачити дім, в якому мешкала героїня. Поруч з балконом, де Ромео освідчувався Джульєтті у коханні, розташована пам’ятна статуя з бронзи. Кожен може зробити фото на пам’ять або загадати бажання, яке обов’язково здійсниться.
В 1972 р. був заснований клуб Джульєтти. Завдяки Джуліо Тамассі будь-хто може надіслати листа, щоб поспілкуватися з героїнею. Також у клуба є електронна пошта. Співробітниці клубу не залишають без уваги жодного відправника. Кожен рік приблизно 5000 адресатів отримують відповідь на свій лист.
Міжнародний день ідентифікації відзначається 16 вересня щороку, є глобальною ініціативою, спрямованою на підвищення обізнаності про важливість правової ідентифікації та роль, яку вона відіграє у розширенні прав і можливостей людей. Це свято привертає увагу до мільйонів людей у всьому світі, які не мають легальної ідентифікації, що ускладнює їм доступ до основних послуг, таких як охорона здоров’я, освіта та фінансові ресурси. Міжнародний день ідентифікації є нагадуванням про нагальну потребу в універсальній ідентифікації та захисті прав людей за допомогою безпечних систем ідентифікації.
Вибір 16 вересня для Міжнародного дня ідентифікації є символічним. Це відсилання до Цілі сталого розвитку (ЦСР) 16.9, яка підкреслює важливість забезпечення законної ідентифікації для всіх, включно з реєстрацією народження, до 2030 року. Ця мета була прийнята всіма 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй і слугує закликом до забезпечення визнання ідентичності як основоположного права, що дає людям можливість повноцінно брати участь у житті суспільства.
Ідея проведення Міжнародного дня ідентифікації вперше була запропонована на конференції ID4Africa у 2018 році, що відбулася в Абуджі, Нігерія. Відтоді вона переросла у глобальний рух, який підтримує коаліція урядів, міжнародних організацій, неурядових організацій та груп громадянського суспільства. Кампанія закликає до офіційного визнання цього дня Організацією Об’єднаних Націй і продовжує поширювати інформацію про важливість ідентичності для сприяння соціальній інтеграції, захисту прав та забезпечення доступу до послуг.
Правова ідентифікація - це більше, ніж просто документ або картка, це ключ, який відкриває доступ до основних прав і послуг. За оцінками, приблизно 850 мільйонів людей у світі не мають офіційних документів, що посвідчують особу, причому половина з них проживає в Африці. Не маючи законної ідентичності, люди часто стикаються зі значними бар’єрами у доступі до охорони здоров’я, освіти, фінансових послуг і навіть права голосу.
Біометрія є однією з ключових технологій, які використовуються для підтримки систем цифрової ідентифікації. Використовуючи біометричні дані, такі як відбитки пальців, розпізнавання обличчя або сканування райдужної оболонки ока, країни можуть гарантувати, що громадяни мають унікальну, захищену ідентичність, яку важко скопіювати або підробити. Однак впровадження систем цифрової ідентифікації має бути ретельно продуманим, щоб уникнути створення нових форм ізоляції або порушення прав на приватність.
Всесвітній день барбера відзначається щороку 16 вересня - це глобальна подія, яка підкреслює важливу роль, яку барбери відіграють у житті громад по всьому світу. Цей день вшановує майстерність, творчість й громадський дух, які барбери привносять у свою професію. Всесвітній день барбера також підкреслює філантропічний внесок перукарів, доходи від якого часто йдуть на благодійні цілі, такі як ЮНІСЕФ, показуючи, що перукарі можуть зробити відчутні зміни у світі.
Всесвітній день барбера був заснований у 2017 році братами Х’ю та Конором МакАлістерами, власниками мережі барбершопів Grafton Barber в Ірландії. Подія була створена для того, щоб об’єднати барберів по всьому світу у філантропічній місії. У цей день бабершопи та перукарні по всьому світу заохочуються до збору коштів на благодійність у рамках своєї звичайної діяльності. Барбершопи та перукарні, які беруть участь в акції, отримують набір до Всесвітнього дня барбера, а виручені кошти передають на підтримку ЮНІСЕФ, який працює над покращенням життя дітей по всьому світу.
Барбери мають довгу і багату історію, яка сягає своїм корінням у Середньовіччя, коли вони були не лише перукарями, але й хірургами, що виконували такі завдання, як видалення зубів і лікування ран. Традиція перукарського мистецтва сягає ще глибших часів, коли перші перукарі у 1096 році сформували визнану організацію у Франції.
Дата 16 вересня для святкування Всесвітнього дня барбера є символічною, оскільки вона відсилає нас до історичної дати 1096 року, коли перукарі були офіційно визнані за свій внесок у розвиток перукарської справи. Цей день нагадує сучасним перукарям та барберам про їхню багату історію, а також демонструє, як далеко еволюціонувала ця професія - від лікарів до лідерів громад, а тепер і до глобальних філантропів.
Всесвітній день барбера - це унікальне свято, яке визнає важку працю, творчість і громадський дух перукарів по всьому світу. Барбери й перукарі не лише допомагають людям виглядати і почуватися якнайкраще, але й роблять свій внесок у важливі благодійні справи, доводячи, що вони є справжніми опорами своїх громад.
Міжнародний день науки, технологій та інновацій для Півдня відзначається щорічно 16 вересня, підкреслює важливість використання науково-технічних інновацій для сприяння сталому розвитку країн Півдня. Це свято, засноване Організацією Об’єднаних Націй, покликане підвищити обізнаність про роль науки, технологій та інновацій у вирішенні унікальних проблем, з якими стикаються країни, що розвиваються. Він наголошує на співпраці, обміні знаннями та розбудові потенціалу, щоб допомогти цим країнам досягти Цілей сталого розвитку та покращити якість життя їхнього населення.
Наука, технології та інновації визнані найважливішими рушіями економічного зростання, соціальної інтеграції та екологічної стійкості. Для Глобального Півдня - країн, що розвиваються в Африці, Азії, Латинській Америці та Тихоокеанському регіоні - наука, технології та інновації можуть запропонувати трансформаційні рішення таких нагальних проблем, як бідність, криза охорони здоров’я, зміна клімату та відсутність продовольчої безпеки.
Використовуючи можливості науки і технологій, країни, що розвиваються, можуть прискорити свій прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку, які, серед іншого, спрямовані на викорінення бідності, забезпечення продовольчої безпеки, покращення освіти, просування екологічно чистої енергії та розбудову стійкої інфраструктури. Міжнародний день науки, технологій та інновацій для Півдня має на меті сприяти інклюзивному зростанню шляхом розширення можливостей країн Глобального Півдня розробляти власні рішення та впроваджувати інновації для вирішення місцевих і глобальних проблем.
Міжнародний день науки, технологій та інновацій для Півдня підкреслює вирішальну роль науки, технологій та інновацій в досягненні сталого розвитку на Глобальному Півдні. Сприяючи співпраці, розбудові потенціалу та просуванню інновацій, це свято допомагає країнам, що розвиваються, використовувати можливості науки і технологій для вирішення своїх унікальних проблем і підвищення якості життя свого населення.
16 вересня в церковному календарі - день пам'яті святої Євфимії Всехвальної. Походила жінка з християнської родини. Якось правитель міста, який був язичником і проводив гоніння за християнами, наказав усім жителям зібратися на площі, щоб відсвяткувати свято бога Марса. А місцева християнська громада якраз проводила своє богослужіння. За це її членів одразу заарештували, а потім відправили на суд імператору. Правитель залишив тільки молоду Євфимію, яку вирішив спокусити.
Але дівчина щоразу відкидала всі пропозиції правителя, за що її піддали тортурам. Однак Господь захистив її тіло. Тоді кинули Євфимію до диких звірів, але ті стали лизати їй руки. Раптом почувся з небес голос, який закликав мученицю до себе. Тут же померла Євфимія. Водночас у місті стався сильний землетрус і всі язичницькі храми були зруйновані.
Наші пращури в народне свято 16 вересня стригли овечок і виготовляли одяг та валянки з вовни. Надлишок речей продавали на ярмарках, які традиційно проводилися щоосені.
16 вересня 1952 р. - Міккі Рурк - американський актор і сценарист, професійний боксер. Справжнє світове визнання прийшло до актора з виходом фільму "Дев'ять з половиною тижнів". Після світового визнання Рурк зіграв одну зі своїх найзнаменитіших ролей - приватного детектива Гаррі Ейнджела в детективному трилері Алана Паркера "Серце Ангела".
16 вересня 1956 р. - Девід Копперфільд - американський ілюзіоніст і гіпнотизер, відомий своїми видовищними фокусами з оригінальними коментарями. Також відомий під прізвиськом "Давино".
16 вересня 1971 р. - Емі Мередіт Полер - американська акторка, комедіантка, режисерка, продюсерка і сценаристка. Найкращі фільми та серіали за її участю - "Сімпсони", "Парки і зони відпочинку", "Луї", "Головоломка", "Губка Боб квадратні штани".
16 вересня 1981 р. - Кімберлі Алексіс Бледел - американська актриса. 2000 року Алексіс знялася в екранізації казкової повісті Наталі Беббіт "Вічний Тук".
16 вересня 1988 р. - Тетяна Олегівна Малкова - українська актриса і телеведуча. Солістка колективу "Deva Jazz". У 2015-2017 роках - акторка шоу "Пороблено в Україні" студії "Квартал 95".
16 вересня 1992 р. - Ніколас Джеррі Джонас - американський співак, актор і композитор. Більш відомий як один з учасників популярного поп-рок бойзбенду Jonas Brothers, утвореного з його старшими братами - Джо та Кевіном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.