В цей день народилися британський актор Джеймс Дорнан та український співак Василій Зінкевич - свята, церковні та народні традиції на середу, 1 травня
У середу, 1 травня, православна церква шанує пам'ять великого старозавітного пророка Єремія. Іменини сьогодні святкують Акакій, Єремей, Юхим, Гнат, Макар, Ніна, Тамара.
Православна церква цього дня вшановує пам'ять пророка Єремії. Його ім'я в народі переінакшили на Єремея. Єремія є одним із чотирьох найбільших пророків, про які згадується у Старому Завіті. Він народився 655 року до зв. е. в місті Анафоф, неподалік Єрусалиму. У 15 років, коли йому з'явився Господь, він дізнався про своє призначення. Наступні 23 роки пророкував юдеям біди та війну за відступництво від істинної віри.
За велінням Бога він одягнув на шию дерев'яне, а потім і залізне ярмо, як символ майбутнього рабства юдейського народу. Перше пророцтво про напад на Єрусалим Навуходоносора справдилося.
Незабаром у збройному зіткненні загинув намісник імператора. Іудеї боялися гніву Навуходоносора і пішли до Єгипту. Вони забрали із собою Єремію. Через чотири роки він передбачив, що вавилонський правитель прийде до Єгипту і винищить юдеїв. За це його вбили земляки. Через кілька місяців пророцтво Єремії справдилося.
Наші пращури 1 травня ходили зранку до церкви, де молилися пророку Єремію. Вважалося, що сильна молитва для врожаю підвищить шанси городника зібрати багато плодів влітку.
День народження поштової марки. Поштова марка - звичний атрибут листа, який випускається поштовим відомством. Вона є спеціальним знаком, що підтверджує оплату поштових послуг. Але серед марок є дуже цінні екземпляри, які для філателістів є справжнім історичним скарбом та гарною інвестицією в майбутнє.
Продавати поштові марки почали ще у XIX столітті в Англії. 1 травня 1840 року в продажу з’явилися перші наклеювані марки із зображенням тодішньої королеви Великобританії Вікторії. Вони різнилися за кольором та ціною. Чорна поштова марка коштувала 1 пені, а синя - 2 пенси. Цей день і став вважатися днем народження марки такої, якою ми її знаємо.
Найдорожчою з перших виданих поштових марок є "Блакитний Маврикій", яка була випущена у 1847 році. Раритетною вона стала завдяки друкарській помилці. Недолік полягав в неправильно надрукованому написі. Замість Post Paid надрукували Post Office. Всього нараховується 28 бракованих марок, за які на даний час на аукціоні можна виручити близько 20 млн доларів.
Щороку 1 травня у всьому світі відзначається День весни і праці. З початком другого весняного місяця зникають зимові холоди, а повітря наповнюється не тільки теплом, а особливими весняними ароматами. Свято 1 травня у багатьох асоціюється із сподіваннями на краще. День весни і праці із задоволенням вшановують чесні трудівники, які працюють задля добробуту та процвітання своєї держави та людства на всій планеті. Цей день ще раз нагадує нам про те, що саме від чесної праці залежить процвітання будь-якого суспільства. Кожен трудівник заслуговує на пошану.
Святкування Дня весни і праці тісно пов’язане з історією простих трудівників. У 1877 році почалися масові страйки американських робітників, які працювали у металургійній та залізничній галузях. Та влада швидко придушила ці акції протесту. Однак через 13 років трудівники знову вийшли на мітинги, хоча протести були здебільшого мирними. Основною причиною тодішніх страйків була низька оплата праці. Також робітники вимагали створення спеціальних організацій, які б відстоювали права простих трудящих.
Проте саму дату Дня праці поєднують з протестами робітників в американському Чикаго, які відбулися саме 1 травня 1886 р. В цей день робочі заводів та фабрик країни зібралися на вулицях в знак протесту проти довгого трудового дня. Їхнього основною вимогою було встановлення нового робочого графіку, за яким люди мали працювати не більше аніж 8 годин на добу. Хоча в деяких цехах люди працювали по 15, а іноді і по 20 годин на добу.
Протести тривали кілька днів, а 4 травня на одній з площ міста у бік поліціянтів полетіла вибухівка. Внаслідок цього загинуло 7 служителів правопорядку і ще понад півсотні постраждало. Також пролунали постріли в бік страйкарів, четверо із них загинули. А ще 7-х засудили та стратили через повішання. В акціях протесту брали участь понад 500 000 громадян. Згодом до чиказьких страйкарів приєдналися робітники з інших міст, таких як Вашингтон, Детройт, Пітсбург, Нью-Йорк та інші.
День директорів шкіл відзначається 1 травня. Вперше святкувати його запропонувала Джанет Деларія, членкиня Асоціації вчителів США. День працьовитих керівників початкових та середніх навчальних закладів традиційно святкується кожного року.
В перший травневий день по всьому світі вітають директорів шкіл - як чинних, так і тих, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Шанують керівників шкіл, лідерів, які задають тон усьому навчальному закладу, підтримують та направляють педагогічний колектив, дисциплінують учнів, допомагають та дають поради. Без них неможливе повноцінне функціонування школи, тому що вони одночасно обличчя навчального закладу, адміністратори і постачальники.
Всесвітній день любові традиційно святкується в багатьох країнах світу 1 травня. Це свято поєднує усіх, кому близька любов одне до одного, до дітей, до природи, до усього живого, до свободи, до планети Земля. Заснував Global Love Day Фонд Любові (Love Foundation) у 2004 році.
Всесвітній день любові є символічним днем, присвяченим поширенню безумовної любові, миру та єдності в усьому світі. Ініційований Фундацією Любові, цей день заохочує всіх прийняти любов як фундаментальну універсальну цінність.
Ідея створення свята прийшла засновнику фонду Гарольду Беккеру одного осіннього вечора, у листопаді 2003 року. Він запропонував свято, що символізує єдність та є проявом любові до планети та усього людства, радості та свободи. В цей день лунає заклик до мирного співіснування людей усіх націй, релігійних сповідань та світогляду, до гармонії та безпечного існування.
Всесвітній день кохання вперше був започаткований 1 травня 2004 року Гарольдом В. Беккером та Фундацією Любові. Він виник з бажання сприяти глобальній єдності через любов і заохочувати позитивний погляд на світові події. Цей день підкреслює ідею про те, що любов є універсальним зв’язком, який об’єднує все людство, незважаючи на культурні та географічні кордони.
Фонд Любові, неприбуткова організація, заснована Гарольдом В. Беккером, відіграє ключову роль у пропаганді безумовної любові як керівного принципу в особистих взаєминах і суспільній діяльності. Фонд пропагує цей день, координуючи заходи в усьому світі та заохочуючи людей і спільноти святкувати любов у різних формах.
Весняна декада спостереження за птахами проводиться щороку в період з першого по десяте травня. Протягом десяти днів проводиться збір інформації про весняний приліт птахів. Ці дані охоплюють відомості про види, чисельність та напрямки польоту. Також вказуються місця, у яких птахи відпочивають під час перельоту на батьківщину. Важлива інформація стосується місць локалізації крилатих. Ці дані дозволяють спеціалістам в області орнітології вивчити видову різноманітність птахів на маршруті.
Взяти участь в акції можуть усі охочі. Отримані дані передаються співробітникам місцевого заповідника шляхом заповнення електронної анкети на сайті відповідної організації. Також спостереження можна направити листом через відділення поштового зв’язку. Надалі після відповідної обробки вони заносяться до міжнародного банку даних.
Яскраве захопливе свято щороку у різних країнах святкують 1 травня - Міжнародний день соняшника, але більш точна назва цієї події Міжнародний день партизанського садівництва соняшника. Соняшник виступає символом гармонії між природою та містами, що стрімко розвиваються.
Міжнародний день партизанського садівництва соняшника - це екологічна щорічна подія, яка заохочує людей по всьому світу до партизанського садівництва, висаджуючи соняшник та інші рослини в занедбаних громадських місцях. Цей день має на меті прикрасити околиці, сприяти екологічній стійкості та залученню громадськості через простий акт садівництва.
Започаткував Свято соняшника британський садівник Річард Рейнолдс 1 травня 2010 року. Свято впевнено стартувало у Європі, швидко розповсюдилося далі по світу, стало бажаною подією в Україні. Першотравневе свято відзначають всюди, де є місце яскравій сонячній квітці. Воно розпочинає кожний літній сезон відпочинку на природі, у парках, скверах.
Партизанське садівництво бере свій початок на початку 1970-х років з активістів, таких як Ліз Крісті та її група “Зелені партизани” у Нью-Йорку. Вони почали перетворювати занедбані приватні ділянки на яскраві сади, і ця практика з тих пір поширилася по всьому світу. Сам термін відображає суть партизанської війни: садівники захоплюють землю, яка їм не належить, часто з метою покращити місцеве середовище або зробити політичні заяви щодо землекористування та міських зелених насаджень.
1 травня 1945 р. - Василій Іванович Зінкевич - український співак, актор. Герой України Народний артист УРСР. Поряд із Назарієм Яремчуком, Софією Ротару та Володимиром Івасюком, Зінкевич був однією з осіб відродження українського коріння музики 1970-х років.
1 травня 1972 р. - Джулі Марі Бенц - американська актриса. Найбільшу популярність їй принесла роль Рити Беннетт у серіалі "Декстер" та Дарли у серіалах "Баффі - винищувачка вампірів" та "Ангел".
1 травня 1982 р. - Джеймс Дорнан - британський актор, модель і музикант. Дорнан був моделлю багатьох відомих марок, таких як Calvin Klein, Dior та Armani, а між цим дебютував на екрані з роллю у фільмі Софії Копполи "Марія-Антуанетта".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.