Національний Реєстр Рекордів України підбив підсумки минулого року.
Війна відобразилась на всьому житті українців, та навіть на рекордах. На перший план вийшли досягнення волонтерів, військових і медиків. Кардинально змінилися і стали співзвучними воєнному часу й номінації рекордів. Тепер цілий окремий розділ рекордів належить волонтерам.
"Мабуть, це той випадок, коли всі задоволені, якщо їхні рекорди перебиваються іншими", - у Facebook прокоментувала ситуацію керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.
Упродовж всього року реєструвалися рекорди все більшої площі маскувальних сіток, які з початку війни виготовляють волонтери. На завершення 2023 року рекорд України "Найбільша площа маскувальної сітки" належить волонтерам Фонду суспільної допомоги, які виготовили й передали на фронт 104,128 квадратних метра маскувальної сітки. Це сталося у період з 12 травня 2022 року до 1 грудня 2023 року.
З настанням морозів знову стали актуальними рекорди з виготовлення окопних свічок. Так, у Прилуках впродовж 12 годин волонтери виготовили 7524 окопних свічки, які благодійна організація "10 гривень Прилуки" одразу після реєстрації рекорду передала на фронт.
Студенти ж КПІ, які теж зареєстрували рекорд з найбільшої кількості окопних свічок, завершили рік вже новим рекордом. Вони самостійно виготовили 390 чвертьхвильових антен для рацій для ЗСУ за 24 години безперервної роботи.
"Організатори знають, що такі рекорди допомагають надалі залучити ще більше ресурсів для допомоги бійцям", - пояснила пані Вєтрова.
Трендом року стали силові рекорди, і це можна пояснити потребою українців донести всьому світові, що вони - сильна і смілива нація. Цікаво, що силові рекорди реєстрували не лише дорослі. Першість у цій категорії належить 9-річному стронгмену Василю Маєвському-молодшому із Закарпаття, який за одну хвилину підняв гирю вагою 16 кг аж 20 разів. Цей світовий рекорд хлопчик назвав "Я - українець".
Рекордом року Експертна рада також визнала найбільший портрет Тараса Шевченка із 7 тисяч яблук, які виклали діти Новопетрівського ліцею Великомихайлівської селищної ради Одеської області. Площа портрета становить 24,442 квадратних метра. Під портретом діти склали слова, які є символічними для всієї України: "Борітеся – поборете".
Відтак, пальму першості отримали Київ, Одеса, Львів та Харків.
"Найбільше рекордів упродовж 2023 року зареєстрували у столиці та Київські області - 37 рекордів, друге місце посіла Одеса й Одеська область - 26 рекордів, а бронзове лідерство отримали Львів та Львівська область - 21 рекорд. Харків, на жаль, вийшов з трійки лідерів - 14 рекордів - і закріпився на 4 позиції", - додала Лана Вєтрова.
Аналіз статистики засвідчив, що загальна кількість заявок, які отримав Національний Реєстр Рекордів України з початку року, вийшла на кількісний показник довоєнного часу. Упродовж 2023 року всього надійшло 525 заявок на рекорд.
"Таку активність людей під час війни у прагненні до світових і національних рекордів можна пояснити ментальністю українців, які у період війни усвідомили себе сильною і непереможною нацією, яку ворог не зможе зламати чи залякати, і яка вірить у перемогу добра!" - резюмувала керівниця Національного Реєстру Рекордів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.