Молода мільйонерка роздає свій спадок нужденним: Я отримала багатство, нічого для цього не зробивши

Читать на русском

Мова йде про 22,5 млн євро

Читать на русском
Гроші, спадок, статки, мільйонери
Дівчині 31 рік, і вона проживає у Відні.

Мова йде про 22,5 млн євро

Австрійка Марлен Енгельгорн успадкувала мільйони євро від своєї бабусі. Проте ще до того, як спадок перейшов дівчині, вона вирішила, що роздасть гроші. Нині вона створює групу громадян, аби ті вирішити, як найкращим чином перерозподілити 90% від 25 мільйонів євро її власної спадщини.

Це 22,5 млн євро, тобто собі дівчина планує залишити всього 2,5 млн євро. Однак поки що команда молодої жінки, яка витягла фінансову лотерею від народження, публічно не озвучила фінальну суму, яку планують розподілити. 

Спадкоємиці 31 рік, вона проживає у Відні та є нащадком Фрідріха Енгельгорна, засновника німецького хіміко-фармацевтичного концерну BASF. Останній, до речі, є одним з найпотужніших у Європі, він припинив діяльність в росії та білорусі від початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну. 

"BASF суворо засуджує напад на Україну, розпочатий за наказом російського уряду", - йшлося в повідомленні компанії. 

Дівчина ж успадкувала мільйони, коли її бабуся померла у вересні 2022 року, пише BBC. До слова, американський журнал Forbes оцінив загальний спадок Траудл Енгельгорн-Векіатто в 3,8 мільярда євро (вірогідно, решта коштів дісталась іншим родичам).

"Я успадкувала багатство, а отже, і владу, нічого для цього не зробивши. А держава навіть не хоче з цього податків. Якщо політики не виконують свою роботу і не перерозподіляють свої статки, то я повинна сама перерозподіляти свої", - сказала Марлен.

Австрія скасувала податок на спадщину в 2008 році. Нині це одна з небагатьох європейських країн, які не стягують податок на спадщину або податок на смерть. Спакоємиці така ситуація видається несправедливою. У травні 2022 року Марлен Енгельгорн навіть приєдналася до групи мільйонерів у Давосі, закликаючи збільшити податки для багатих. 

Минулого тижня 10 тисяч запрошень почали надходити до поштових скриньок випадково вибраних громадян Австрії. Ті, хто бажає взяти участь в ініціативі, відомій як Good Council for Redistribution (дослівно - добра рада для перерозподілу), можуть зареєструватися онлайн або по телефону.

Фінально оберуть 50 членів ради, що й вирішать долю коштів. Вони візьмуть участь у серії зустрічей з науковцями та громадськими організаціями з березня по червень цього року. Якщо рада не зможе дійти спільного рішення щодо розподілу коштів, гроші повернуться пані Енгельгорн.

"Більшість людей намагаються звести кінці з кінцями, працюючи повний робочий день, і сплачують податки з кожного євро (...) Я не маю права вето, натомість віддаю свої активи в розпорядження цих 50 осіб і довіряю їм", - додала молода жінка.

Вона переконана, що так їй вдасться послужити демократії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.