В операційній системі Windows 11 з'явиться провідник зі штучним інтелектом: що він може виконувати

ШІ-провідник не працюватиме на звичайних процесорах Intel та AMD, фішка стане ексклюзивом серії Qualcomm Snapdragon X

Windows 11, людина за комп'ютером
AI Explorer працюватиме постійно у фоновому режимі

В операційній системі Windows 11 оновлять провідник  AI Explorer. Він отримає функції штучного інтелекту. Щоб скористатись ними, потрібні нові процесори й не менше 16 ГБ оперативної пам’яті. 

Як пише Windows Central, AI Explorer (ШІ-провідник) працюватиме постійно у фоновому режимі. Новинку покажуть 20 травня. 

"Оновлений провідник дозволить користувачеві шукати будь-яку інформацію чи файли на комп’ютері за допомогою текстових запитів. Сервіс перебуватиме у верхній частині екрана. Там буде віконце для введення запитів, де можна написати “Знайти документ, який мені надіслали кілька тижнів тому” або будь-який аналогічний текст", - пояснюють розробники.  

Пошук працює на основі нейромереж, які фіксують усі дії користувача на комп’ютері за всіма програмами. Це дозволить, для прикладу, показати конкретну розмову в якомусь месенджері, або ж нагадати, коли користувач дивився у браузері ту чи нішу інформацію. 

Але розумний провідник не тільки запам’ятовує ваші дії. Він ще й аналізує те, що відбувається на екрані.

"Завдяки цьому система зможе видавати контекстні речення. Нейромережі допоможуть відповісти на електронний лист або впоратися з іншим завданням", - пишуть у Windows Central. 

З сумних новин: ШІ-провідник не працюватиме на звичайних процесорах Intel та AMD. Фішка стане ексклюзивом серії Qualcomm Snapdragon X. Також для нейромережі потрібно не менше 16 ГБ оперативної пам’яті. 

Що вміє ШІ

Діагностувати деякі хвороби краще за легендарного кінематографічного Доктора Хауса.  Нещодавно в журналі Science Advances вийшла публікація про те, що ШІ здатний виявляти білки в крові, які вказують на остеоартрит, ще  8 років до того, як з'являться симптоми. Рентгенологічні дослідження цього не вміють. А компанія Profluent з Каліфорнії заявила про створення нової технології на основі штучного інтелекту, яка вміє редагувати гени, що викликають спадкові захворювання. 

ШІ може виконувати функції домогосподарки, бути партнером по роботі й дружити. Компанії одна за одною створюють "розумних" роботів, які дивують не лише закладеними у них функціями, я і відзначаються здатністю отримувати абсолютно нові знання й навички.  

А ще ШІ вміє воювати. Як писав Інформатор  Україна дуже активно використовує штучний інтелект (ШІ) у війні проти Росії. Моделі ШІ присутні усюди – у розвідці за відкритими джерелами (OSINT), спостереженні, конструюванні озброєння, аналізу військових розвідувальних даних,і, звичайно ж, у керуванні безпілотниками. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube