Удар по цінах на коштовності: дівчина виростила рубін у своїй каблучці та розсекретила технологію

Вся процедура дозволяє утворити чудовий рубін за лічені дні

Камінь, рубін, перстень, коштовності, ювелірні прикраси, дорогоцінності, сапфір
Нео-дорогоцінні камені ростуть за шаблонами, встановленими природою

Вчена виростила рубін прямо в каблучці – з так званого "рубінового зерна". Це може призвести до того, що відтепер коштовності здешевшають, оскільки їх не потрібно буде видобувати, що було дорого і складно. Новий підхід може змінити всю ювелірну промисловість. Вперше в історії рубін виростили шляхом посадки так званого рубінового насіння в платинове кільцеповідомляє IFLScience.

Цей метод змінить ювелірну промисловість.
Цей метод змінить ювелірну промисловість.

Ідентичний видобутим рубінам 

Насіння рубіна, яке використовується для вирощування каменю, можна створити з відходів дорогоцінного каміння, яких достатньо. Власну ідею реалізувала британська вчена Софі Бунс. Жінці знадобилося чотири роки, щоб розробити процес, який може перетворити відходи на камінь, ідентичний видобутим рубінам.

"Сподіваюсь, ця інновація покладе край давно поширеній історії про те, що вирощені в лабораторії дорогоцінні камені є синтетичними або менш цінними, ніж видобуті. Зрештою, ці нео-дорогоцінні камені ростуть за шаблонами, встановленими природою, що призводить до приголомшливих природних граней, які щоразу будуть різними", – пояснила авторка ідеї. 

Вчена очікує, що її дослідження ознаменує нову еру дорогоцінного каміння, видобутого в містах. Адже видобуток корисних копалин завдає шкоди навколишньому середовищу через ерозію ґрунту, вирубку лісів і руйнування екосистем. Проте вирощені в лабораторії дорогоцінні камені теж мають свої обмеження, оскільки їхнє створення з нуля є доволі енергоємним.

Вчена виростила сапфір прямо в каблучці.
Вчена виростила рубін прямо в каблучці!

Як рубіни ростуть з "насіння"

Видобуток дорогоцінних каменів у містах починається з дорогоцінного піску. Ці невеликі шматочки коштовного каміння використовуються в промисловості. Потім його вирощують у печі за допомогою розчину флюсу – хімічної речовини, що знижує температуру плавлення оксиду алюмінію, з якого складається камінь. Вся ця процедура дозволяє утворити чудовий рубін за лічені дні.

Кінцевий результат структурно ідентичний видобутим рубінам такої ж якості. Ювеліри задумалися над тим, аби створити повномасштабне виготовлення рубінів на поверхні – з відходів від природнього каміння.

"Теоретично сьогодні на планеті достатньо матеріалу, щоб припинити видобуток з надр. Ділячись цим дослідженням, я сподіваюся віддати владу в руки ювелірів, оскільки техніка досить проста, щоб вони взяли її на озброєння – тож це не тільки для вчених", – пояснила вчена.

Вона чекає на розширення дослідження, продовжуючи розглядати інші кольори дорогоцінних каменів і вирощуючи різні металеві структури.

британська вчена Софі Бунс
Британська вчена Софі Бунс називає себе алхімічним ювеліром

Ювелірна революція не за горами

Це абсолютно інноваційний і більш стійкий процес, який може змінити те, як ювеліри додають дорогоцінні камені в ювелірні вироби, процес, який буквально переростає традиційні практики. Зазвичай, коли дорогоцінні камені мають відколи, ювелірам доводиться ще менше їх огранювати перед використанням, що знижує цінність прикрас.

Новий процес дозволяє їм використовувати відходи дорогоцінних каменів для вирощування нових, такого розміру, якого потрібно, – прямо на місці, в металевих конструкціях.

Довідка. Сапфіри і рубіни – камені однієї природи (фактично те саме), але різного кольору. Сапфіри – сині, зелені, помаранчеві, жовті, а рубіни – червоні й рожеві. В природі немає мінералів рубіна і сапфіра, є мінерал який називається корунд. В нього банально проста хімічна формула – окис алюмінію  Al2O3, що кристалізується. 

Камінь, як і має бути, виріс з гранями.
Камінь, як і має бути, виріс з гранями. Фото – Facebook: Sofie Boons.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube