У Штатах створили нержавіючу сталь, яка вбиває бактерії без антибіотиків

Читать на русском

Новий метод є простим, економічним і екологічним

Читать на русском
Вчені
Дослідники розробили нержавіючу сталь із протимікробним покриттям

Новий метод є простим, економічним і екологічним

Вчені з Технологічного інституту Джорджії (США) зробили прорив у галузі медицини та боротьби з інфекціями. Вони розробили нержавіючу сталь, здатну вбивати мікроби без використання антибіотиків і хімікатів. Технологія може стати новим захистом від бактеріальних інфекцій.

Дослідження, опубліковане в журналі Small, описує ефективність мідно-збагаченої нержавіючої сталі. Ця технологія заснована на природних антибактеріальних властивостях міді. Мікроскопічні голчасті структури на поверхні сталі пронизують клітинні мембрани бактерій, таких як кишкова паличка і стафілокок, призводячи до їхньої загибелі. Новий метод є простим, економічним і екологічним. Він може бути використаний у різних галузях, від лікарень до кухонь, де поверхневе забруднення може призвести до серйозних захворювань.

Очікується, що ця інноваційна сталь стане революційним кроком у боротьбі з інфекційними захворюваннями і дасть змогу зменшити потребу в хімікатах і антибіотиках.

Незважаючи на відомі антибактеріальні властивості міді, вона рідко використовується для боротьби з поверхневими забрудненнями через високу вартість. У технології, запропонованій вченими, на нержавіючу сталь наноситься настільки тонкий шар іонів міді, що вартість інструментів істотно не змінюється. Це робить технологію доступною для широкого застосування, зокрема у сфері громадського харчування, де наявні процеси електрохімічного покриття можуть бути легко адаптовані.

Новий матеріал можна використовувати для виготовлення нехірургічних інструментів, як-от ножиці або пінцети, у поліклініках і лікарнях. Його можна використовувати для покриття ручок, поручнів та інших поверхонь у місцях загального користування і поверхонь у закладах харчування та на харчових виробництвах. Це дасть змогу скоротити використання антибіотиків.

Чи можна зараз впоратися з бактеріальною інфекцією без антибіотиків

Вилікувати бактеріальну інфекцію без антибіотиків поки що неможливо. Хоча вчені вже почали вивчати властивості бактеріофагів - вірусів, які вбивають бактерії, але нешкідливі для людини. Однак поки що лікування бактеріофагами не впроваджено в практику. Дійсно, антибіотики врятували мільйони життів. Але з часом медицина зіткнулася з новою проблемою - часте і неправильне застосування антибіотиків створило стійкість до них. 

Стійкість до антибіотиків є однією з основних проблем, що стоять сьогодні перед глобальною охороною здоров'я. Минулого року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала дослідження, згідно з яким, 1,27 мільйона смертей у всьому світі в 2019 році були безпосередньо пов'язані з інфекціями, стійкими до антибіотиків. Передбачається, що з 2050 року ця цифра сягне 10 мільйонів щорічно. Тому розробка нової антибактеріальної нержавіючої сталі може врятувати безліч життів, пропонуючи альтернативу традиційним методам боротьби з інфекціями.

Раніше Інформатор писав, чим загрожує людям використання антибіотиків у сільському господарстві. Дійсно, антибіотики використовуються в сільському господарстві, і не тільки для лікування чи дезінфекції. Їх додають в корми, адже доведено, що тоді свійські тварини швидше й більше ростуть, пояснив лікар Євген Комаровський. За його словами, при цьому немає жодних доказів того, що та невелика кількість антибіотиків, яка може потрапити в організм людини з таким м'ясом чи яйцями, здатна нашкодити йому. Проте небезпека все ж існує, і полягає вона ось в чому. Саме невелика кількість антибіотиків може сформувати стійкість бактерій до них.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.