Міліціянти ділилася фото злочинців "з головами" Lego в соцмережах.
Компанія-виробник іграшок Lego звернулася до каліфорнійської поліції з проханням припинити розміщувати зображення частин їхніх конструкторів на фото зі злочинцями. Змінені зображення, що приховують особи підозрюваних відповідно до закону штату, стали вірусними в соцмережах. Це збентежило творців конструкторів, пише The Guardian.
Один з місцевих поліцейських відділків використовував фігурки Lego для прикриття облич підозрюваних в постах в соцмережах з початку 2023 року. Та змінені фото стали вірусними минулого тижня, після чого виник запит від Lego.
У дописі в Instagram від 18 березня, на якому було зображено п'ять осіб, що стоять у черзі для впізнання, їхні обличчя закриті фігурками Lego з різним виразом обличчя. Далі в дописі йшлося про закон Каліфорнії, який набув чинності 1 січня, що обмежує відомства в поширенні фотографій у соціальних мережах.
"Поліцейське управління пишається своєю прозорістю у відносинах з громадою, але також поважає права і захист кожного, навіть підозрюваних", - зазначили в поліції.
У США правоохоронці часто розміщують у соцмережах галереї фотографій, намагаючись таким чином залучати громадськість. Але експерти все частіше вказують на шкідливі наслідки розміщення таких зображень в мережі. Для людей, які очікують на суд, такі фото можуть нести в собі презумпцію винуватості. А для тих, хто прагне забути про судимість, ці зображення можуть ускладнити працевлаштування і переслідувати їх до кінця життя.
Згідно з новим законом Каліфорнії, поліцейські управління тепер зобов'язані видаляти будь-які фото затримання з соцмереж - в тому числі людей, заарештованих за насильницькі злочини - протягом 14 днів, якщо не існує особливих обставин. Серед таких, наприклад, ситуація, за якої підозрюваний залишається в бігах і становить загрозу для громадської безпеки.
Закон ґрунтується на попередній версії, що набула чинності у 2022 році. Згідно нього заборонялося розміщувати фото ненасильницьких правопорушників, крім особливих випадків. Відділи також повинні були видаляти вже розміщені в соцмережах фото, що ідентифікують обвинувачених, здатних довести, що їхню справу закрито, а судимість знято.
Нині поліція заявила, що почала використовувати фігурки Lego та емодзі, щоб дотримуватися закону і водночас більш ефективно взаємодіяти з місцевою громадою.
Проте 19 березня компанія-виробник іграшок звернулася до поліції й "з повагою попросила утриматися від використання їхньої інтелектуальної власності в поліцейському контенті в соціальних мережах". Поліція пообіцяла виконати це прохання.
"Наразі ми вивчаємо інші методи, щоб продовжувати публікувати наш контент так, аби він був цікавим для наших підписників", - повідомили правоохоронці.
Lego не відповіла на запити щодо коментарів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.