Вбита у 2018 році в Бразилії феміністка і місцева депутатка була лесбійкою й боролася проти насильства поліції.
В Бразилії поліція заарештувала двох політиків у гучній справі про вбивство їхньої опонентки - політикині, правозахисниці, й борчині з корупцією та насильством з боку правоохоронців Маріель Франку. Жінку було вбито у 2018 році, на піку її бротьби з організованною злочинністю в Ріо-де-Жанейро.
Минулої неділі бразильська поліція заарештувала братів Бразао, які колись працювали в міській раді Ріо, за звинуваченнями в тому, що вони замовили її вбивство в 2018 році, щоб "змусити замовкнути", пише NYTimes.
Поліція також заарештувала Рівалдо Барбозу, колишнього начальника поліції Ріо, який колись керував розслідуванням вбивства пані Франко, - за звинуваченням у навмисному перешкоджанні розслідуванню, йдеться в судових документах.
Поліція рекомендувала також висунути звинувачення у вбивстві Барбозі. Та поки що йому не можуть бути пред'явлені звинувачення через його нинішню роботу в суді.
Між тим брати Бразао звинувачення заперечують. Адвокати колишнього боса поліції Барбози заявили, що їм потрібно більше часу для ознайомлення зі звинуваченнями.
Поліція заарештувала ще чотирьох підозрюваних у вбивстві, в тому числі двох колишніх співробітників поліції. Одного з них звинувачують як виконавця замовного вбивства. Повідомляється, що його адвокати відмовилися від нього як від клієнта.
Домінгос Бразао був членом міської ради Ріо з 1997 по 1999 рік, після чого перейшов до законодавчих зборів штату Ріо, а потім до судової системи штату. За 25 років на державній службі він зіткнувся зі звинуваченнями поліції у підкупі виборців та вбивстві, які згодом були зняті.
Маріель Франку була однією з висхідних політичних зірок Бразилії. Вона виросла у глибоко збіднілому районі на схилах пагорбів Ріо - і стала єдиною темношкірою жінкою, обраною у 2016 році до міської ради Ріо.
Вона швидко стала чи не найгучнішим голосом проти сумнозвісного насильства в бразильській столиці, стверджуючи, що воно вкорінене в глибокій нерівності та корумпованій, жорстокій поліції, котра займалися здирництвом в бідних районах.
Однієї ночі 2018 року вона опублікувала в мережі повідомлення про ймовірне вбивство поліцією молодого чорношкірого хлопця, який виходив з церкви, написавши: "Скільки ще людей має загинути, щоб ця війна закінчилася?". Наступної ночі її вбили.
Питання про вбивство депутатки міської ради переслідує Ріо-де-Жанейро останні шість років, відколи озброєний чоловік вбив чорношкіру феміністку, застреливши її та її водія у авто. Маріель Франку саме поверталася з заходу, присвяченого розширенню прав і можливостей темношкірих жінок.
Їй було 38 років, в неї залишилася вдова Моніка Бенісіо, яка пообіцяла боротися за правду до кінця. Сестра ж вбитої - Аніель Франку - нещодавно стала першим міністром расової рівності Бразилії.
Вбивство ж стало гаслом для активістів по всій Бразилії: "Хто вбив Маріель Франку?" викарбувано на муралах, футболках і банерах протесту. Але тепер її сім'я і тисячі прихильників, які вийшли на вулиці в ім'я пані Франку, схоже, мають відповідь.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.