У Google створили ШІ, який оживляє фотографії: як це працює

Дослідники Google створили новий штучний інтелект, який здатен робити анімації зі звуком із фотографій

У Google створили новий штучний інтелект, який здатен робити з фото анімацію
Google

У компанії Google представили новий інструмент VLOGGER на основі штучного інтелекту, який зможе оживити фото. Експерти пояснили, що це мультимодальна дифузія для синтезу втіленого аватара. Інструмент можна використовувати для створення відео лише з однієї фотографії та записаного аудіо. 

Як передає VentureBeat, штучний інтелект сам розробить потрібні вирази обличчя, а також жести та рухи головою. Експерти Google використали дифузійні моделі, які нещодавно показали чудову продуктивність у створенні дуже реалістичних зображень із текстових описів. У результаті дослідникам вдалося зробити ШІ, який оживляє фото. 

"На відміну від попередньої роботи, наш метод не вимагає навчання кожної людини, не покладається на розпізнавання обличчя та кадрування, генерує повне зображення (а не лише обличчя чи губи) і враховує широкий спектр сценаріїв (наприклад, видимі торс або різноманітні суб’єктні ідентичності), які мають вирішальне значення для правильного синтезу людей, які спілкуються", - пояснили автори дослідження. 

Зазначається, що ключовий фактор у проєкті - це набір даних MENTOR. Відомо, що набір містить у собі понад 800 000 різноманітних ідентифікаторів і 2200 годин відео. Завдяки цьому штучний інтелект VLOGGER зміг навчитися створювати відео людей різної етнічної приналежності, віку, одягу, поз і оточення. 

Фото: Google Research
Фото: Google Research

На думку експертів Google, VLOGGER зможе створювати "розмовних агентів", які будуть взаємодіяти з людьми більш природним шляхом. Тобто, завдяки мові, жестам тощо. Водночас технологія також має потенціал для зловживання. Наприклад, створення дипфейків. Адже створені штучним інтелектом відео стають більш реалістичними та їх легко зробити, і це може загрожувати підвищенню ризику дезінформації або цифрових підробок.

Як увімкнути в пошуковій системі Google штучний інтелект?

Нещодавно компанія Google представила новий пошуковий механізм, який працює на основі штучного інтелекту. Завдяки цьому користувачі можуть здійснювати пошук через Google  та отримувати зведення, яке упорядковане за темами за предметом пошуку, разом із посиланнями на відповідні веб-сайти та пропозиціями щодо додаткових відповідних запитань. Штучний інтелект допомагає спростити результати пошуку.  Як увімкнути у пошуковій системі:

  • Для початку потрібно перейти на веб-сайт Google Search Labs. Під час доступу до адреси Search Labs через настільний браузер Chrome, сайт попросить користувача увійти за допомогою електронної пошти Google. Це потрібно, щоб протестувати функцію, а також поділитися відгуком;
  • Активувати прапорець SGE. На екрані з'явиться SGE, генеративний штучний інтелект для досліджень, є інструментом, який допомагає користувачеві. Його мета виконувати "важку роботу". Тобто, робити так, щоб користувач міг швидко дізнаватися про різні теми та швидше бути в курсі останніх новин. Для увімкнення SGE, потрібно обов'язково увімкнути прапорець, який з’являється перед натисканням кнопки "Спробувати";
  • Знайти потрібну тему у вікні пошуку. Наприклад, улюблену пісню або матеріали про вивчення іноземної мови. Штучний інтелект узагальнить відповіді в пунктах, надасть посилання на веб-сайти, які детально висвітлюють тему, і запропонує додаткові запитання, пов’язані з потрібною темою. Проте важливо підкреслити, що ШІ не буде працювати з чутливими темами. Наприклад, проблеми зі здоров'ям або сексуальні теми.   

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube