Спочатку це спантеличило: на добу більше не буде 24 години

Внутрішнє ядро Землі, що обертається, починає сповільнюватися.

Земля, космос, планета, час, наука, вчені
Внутрішнє ядро Землі - це шматок твердого заліза та нікелю розміром приблизно з Місяць

Внутрішнє ядро Землі з 2010 року обертається повільніше, ніж зазвичай. Це підтверджує нове дослідження. Десятирічні дані "повторюваних землетрусів" показують, що внутрішнє ядро Землі обертається повільніше протягом останніх 14 років, пише LiveScience. 

Це загадкове "відставання" може в кінцевому підсумку змінити обертання планети. Якщо ця загадкова тенденція продовжиться, то зможе потенційно подовжити дні на Землі - хоча наслідки, швидше за все, будуть непомітними для землян.

Внутрішнє ядро Землі - це шматок твердого заліза та нікелю розміром приблизно з Місяць, який залягає на глибині понад 4,8 тисяч кілометрів під нашими ногами. Воно оточене зовнішнім ядром - розпеченим шаром розплавлених металів, подібних до тих, що містяться у внутрішньому ядрі. Зовнішнє ядро оточене гірськими породами мантії й земної кори. Відомо, що внутрішнє ядро може обертатися з трохи іншою швидкістю, ніж мантія й кора, через в'язкість зовнішнього ядра.

Відтоді, як близько 40 років тому вчені почали картографувати внутрішні шари Землі за допомогою детальних записів сейсмічної активності, внутрішнє ядро оберталося трохи швидше, ніж мантія і кора. Але нещодавно вчені виявили, що з 2010 року внутрішнє ядро сповільнилося і тепер обертається трохи повільніше, ніж зовнішні шари нашої планети.

"Коли я вперше побачив сейсмограми, які натякали на цю зміну, я був спантеличений. Але коли ми знайшли ще два десятки спостережень, які вказували на ту ж саму картину, результат став очевидним", - сказав сейсмолог з університету в США у своїй заяві. 

Більш повільні обертання внутрішнього ядра можуть сповільнити й зовнішні шари планети. А отже, якщо обертання ядра Землі продовжить сповільнюватися, його гравітаційне тяжіння може зрештою змусити її зовнішні шари також обертатися дещо повільніше. Це здатне змінити тривалість наших днів, пишуть дослідники.

Однак, будь-яка потенційна зміна відповідатиме тисячним часткам секунди, що буде "дуже важко помітити". Як наслідок, нам, швидше за все, не доведеться переводити годинники чи календарі, щоб пристосуватися до цієї різниці. Особливо якщо це буде лише тимчасова зміна, заспокоїли вчені. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube