Смартфони нового покоління офіційно поза підозрою: користуйтеся на здоров'я

Чи можуть мобільні телефони викликати рак мозку

ВООЗ, телефони, смартфони, випромінення, радіохвилі, здоров'я, рак, технології
ВООЗ замовила масштабне дослідження на цю тему

Ймовірність того, що мобільні телефони можуть спричинити рак, давно викликає занепокоєння. Мобільні телефони – і бездротові технології в цілому – є важливою частиною нашого повсякденного життя. Тому для науки було життєво важливо розглянути безпеку опромінення радіохвилями від цих пристроїв.

Під час використання мобільні телефони часто тримають біля голови. І вони випромінюють радіохвилі - тип неіонізуючого випромінювання. Ці два чинники значною мірою є причиною появи ідеї про те, що мобільні телефони можуть викликати рак мозку. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) замовила огляд потенційних наслідків радіохвиль для здоров’я людей. Він  показав, що мобільні телефони не пов’язані з раком мозку, повідомляє ScienceAlert.

Радіація як можливий канцероген

Періодично зринає інформація про можливість шкоди. У 2011 році Міжнародне агентство з дослідження раку класифікувало опромінення радіохвилями як можливий канцероген для людини. Ця класифікація базувалася на тому, що люди з раком мозку розповіли, наскільки часто користувалися мобілками. Тобто опитували вже хворих людей, і зрозуміло, що телефони вони використовували. Проте, чи стало це причиною раку, невідомо. 

Нові ж спостереження за людьми базуються на значно більшому наборі даних. Вони об'єднали понад п'ять тисяч досліджень, опублікованих в період з 1994 по 2022 рік. Таким чином, вплив радіохвиль від мобільних телефонів або бездротових технологій не пов’язаний з ризиком раку голови (мозку) чи шиї навіть при тривалому користуванні гаджетами - десять і більше років. Наскільки часто люди телефонують одне одному та як довго говорять - теж не має значення. 

"Цей систематичний огляд надає найпереконливіші докази того, що радіохвилі від бездротових технологій не становлять небезпеки для здоров’я людини", - йдеться в опублікованій статті.

Ці висновки підтверджує й той факт, що попри ріст використання мобільних гаджетів за останні кілька десятиліть, на рак мозку не захворіло більше людей.

Сьогодні смартфони - безпечні 

Мобільні телефони випромінюють радіохвилі низького рівня, нижчі за безпечні межі, і немає жодних доказів впливу цих радіохвиль на здоров’я людини. Та технології розвиваються стрімкими темпами. З цим розвитком приходить використання радіохвиль на різних частотах. Тому важливо, щоб наука продовжувала забезпечувати безпечне опромінення радіохвилями від цих технологій.

Станом на сьогодні, немає жодних доказів будь-яких впливів на здоров’я від мобільних телефонів, і це добре.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube