Щоб у пузі не пекло: шеф-кухар придумав, чим замінити злий перець чилі

Ольга Дяченко

Це робиться для того, аби страви залишалися гострими, але не були надто пекучими

Більшість з нас полюбляють гостреньке, але є й такі, кому перець чилі, що називається, too much, - м'яко кажучи, занадто. Надто "злий" червоний перець здатен блокувати смакові рецептори і вводити їх у шоковий стан. За таких умов буває складно відчувати смак їжі, що робить її вживання досвідом не надто приємним. А отже, сьогодні Інформатор розповість, чим замінити перець чилі у ваших стравах. Ось на що можна поміняти чилі у ваших рецептах, щоб страви залишалися гострими, але не були аж настільки пекучими.

Виявляється, для цього достатньо мати під рукою звичні продукти та інгредієнти, нічого складного. Тож, руки на кухню і скористайтеся імбирем, часником, цибулею чи лимоном. Або ж спробуйте менш гострі сорти "гарячого" перчику.

Часник, імбир і цибуля

Якщо ви хочете повторити гостроту перцю чилі, вам допоможе поєднання часнику, імбиру та зеленої цибулі. Додайте їх на початку приготування і злегка протушкуйте в олії, або ж використовуйте як завершальний штрих: розм'якшіть в невеликій кількості олії, а потім полийте зверху. Копчений часник - ще один інгредієнт, з яким можна погратися, щоб додати яскравого смаку до всіх видів страв. Ще один чудовий варіант - копчена сіль.

Свіжі цитрини

Сік, цедра чи навіть м'якоть лимона - це чудовий спосіб надати додаткової гостроти заправкам та салатам.

Цитрусові є в цьому контексті дуже гарною ідеєю, не лише лимонний або лаймовий сік, а, скажімо, й грубо нарізана м'якоть - вона чудово підходить для заправок та салатів. Цедру ж можна натерти зверху, безпосередньо перед подачею на стіл.

Болгарський перець чи копчена паприка 

Здебільшого сушений перець чилі - це набагато більше про його димну глибину та солодкі нотки, ніж про гостроту - наприклад, анчо і пасілья. Крім того, якщо рецепт вимагає пластівців чилі, спробуйте замість них пластівці червоного болгарського перцю або копчену паприку: і те, і інше дасть колір і глибину смаку, але без гостроти, якої ви хочете уникнути.

Пармезан, анчоуси та водорості

Щоб відійти від гостроти перцю чилі, використайте японську пасту місо, солоний сир пармезан чи анчоуси - це ще один швидкий шлях до підсилення смаку. Додайте місо в рагу або тушковане м'ясо, шматочок пармезану в суп або ж подрібнені анчоуси в салат. Всі ці три продукти зменшать ваші шанси відчути, що ви щось втратили, не використавши перець чилі. Сушені водорості також додадуть вашим стравам пікантності та смаку.

Горох з васабі й кунжутом

А ще можна приготувати пряну японську приправу фурікаке, якою присмачують рис, та горох з васабі. 

Вам знадобиться:

  • Васабі або тертий хрін - 30 г.
  • Цукровий сироп - ¾ столової ложки.
  • Лимонний сік - 1½ столової ложки.
  • Оливкова олія - 60 мл.
  • Морська сіль - й чайна ложка.
  • Горох в стручках - 500 г.
  • Пластівці норі - 1½ столової ложки.
  • Кунжут - 2 столові ложки.
  • Коріандр - 1½ столової ложки.

Як готувати:

Увімкніть гриль або поставте сковорідку на сильний вогонь і провітріть кухню. Змішайте для фурікаке пластівці норі, коріандр, морську сіль та кунжут в невеликій мисці і відставте в сторону.

У мисці, достатньо великій, щоб вмістити всі стручки гороху, змішайте для заправки васабі, лимонний сік, цукровий сироп та оливкову олію з половиною чайної ложки солі і відставити в сторону.

В іншу велику миску киньте стручки гороху в олію, щоб покрити їх, а потім смажте на грилі у дві або три партії, загалом близько чотирьох хвилин, перевертаючи, щоб на них залишилися сліди від гриля з обох боків.

Перекладіть горох, обсмажений на грилі, в миску для заправки з васабі, потім викладіть на велике блюдо і полийте заправкою, яка залишилася в мисці. Посипте горох половиною фурікаке, а решту подавайте в іншій тарілці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you