Щастя можна купити за гроші: вчений назвав його вартість

Ілон Маск, імовірно, набагато щасливіший за вас.

Дитина та гроші
Зв'язок між кількістю грошей і щастям насправді триває, незалежно від того, як далеко ви просунулися економічними сходами

Усім відомо, що щастя не можна купити за гроші. Від історій про Будду і до Діснеївського Алладіна, Дікенсової "Різдвяної пісні" чи "Гобсека" Бальзака, ця думка глибоко вкорінена в кожній культурі. Однак, як і багато ідей "здорового глузду", вона, схоже, абсолютно невірна. І в новому дослідженні вчений Метью Кіллінгсворт підтвердив, що стати щасливим справді можна за гроші та розповів, у скільки вам обійдеться щастя.

Слід зазначити, що стаття не рецензована вченими, але її висновки все одно цікаві. Кіллінгсворт ставить запитання: "Чи існує межа, після якої більше грошей не асоціюється з більшим щастям?", пише IFLScience. Попередні дослідження показували, що рівень щастя стабільно зростає зі зростанням доходів. Також життя в бідності може втричі збільшити ймовірність депресії чи тривоги. До того ж раптовий прибуток суттєво покращує короткострокове щастя. Загалом, дослідження неодноразово підтверджували, що вищий річний дохід дуже сильно корелює із загальним щастям і благополуччям. Але на якому моменті грошей для щастя достатньо?

Згідно з дослідженням Кіллінгсворта, нам ніколи не буде достатньо грошей. Виходить, що немає верхньої межі вартості щастя. Порівнюючи дані трьох груп - одна з яких охоплювала понад 33 000 осіб із доходом не менше 10 000 доларів, а дві інші опитували винятково багатих людей із чистими активами в мільйони - Кіллінгсворт дійшов невдалого, але не несподіваного висновку, що, так, Ілон Маск, імовірно, набагато щасливіший за вас

"Багаті люди істотно і статистично значуще щасливіші за людей, які заробляють понад 500 000 доларів [на рік]", - пише Кіллінгсворт. "Ба більше, різниця між багатими і середніми учасниками була майже втричі більшою, ніж різниця між учасниками із середнім і низьким доходом, що суперечить ідеї про те, що люди із середнім доходом близькі до піку кривої "гроші-щастя". Зрештою, абсолютна різниця в рівні щастя між багатими і бідними людьми була великою. Результати свідчать про те, що позитивний зв'язок між грошима і щастям зберігається далеко вгору економічними сходами, і що величина відмінностей може бути суттєвою".

Хоча це може здатися гнітючою звісткою приблизно для 99% населення, Кіллінгсворт інтерпретує результати більш об'єктивно.

"Якби щастя повністю стабілізувалося на скромному рівні багатства або доходу, можна було б стверджувати, що це спростило б людське життя: кожній людині просто потрібно було б отримувати "достатньо", а потім вона могла б раціонально переключити всю свою увагу на речі, не пов'язані з грошима", - пише він.

Кіллінгсворт також зазначає, що зв'язок щастя і багатства не обмежується лише тим, що багаті можуть купувати більше матеріальних благ. Дослідник вважає, що він трохи глибший: насправді наявність багатства більше пов'язана з почуттям безпеки, яке дає більший запас грошей. Фактично, більше почуття контролю над життям може пояснити близько 75% зв'язку між грошима і щастям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube