Прозорі телевізори подешевшають удесятеро: новий 100-дюймовий екран має товщину волосини

Дослідники стверджують, що екран може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі,.

Прозорий телевізор
Нанопрозорий екран (NTS) можна відрегулювати, зробивши більш-менш прозорим залежно від потреб користувача

Вчені розробили новий підхід до виготовлення великих прозорих екранів з низькими витратами. І вони сподіваються, що в найближчому майбутньому це може призвести до створення більш доступних прозорих телевізорів. Дослідники стверджують, що він буде в 10 разів дешевшим за прозорі OLED.

Використовуючи новий вид плівкового матеріалу, вчені розробили 100-дюймовий нанопрозорий екран (NTS), що має товщину людської волосини та здатний відображати деталізовані зображення з високим ступенем чіткості кольору і світла, пише Live Science. На додаток до легкого і гнучкого зовнішнього вигляду, прозорість панелі можна регулювати - при цьому екран здатний відображати найбільше деталей, коли він максимально непрозорий. Він також має високу відбивну здатність до спрямованого світла, створюючи чіткі зображення в разі потрапляння променя від потужного проєктора, і має кут огляду без втрат у 170° з будь-якого боку.

100-дюймовий нанопрозорий екран (NTS) має товщину людської волосини
100-дюймовий нанопрозорий екран (NTS) виготовляють методом рулонного друку, під час якого аркуш плівки обробляють найдрібнішими частинками діоксиду титану

Дослідники з Корейського інституту машинобудування і матеріалів (KIMM) у співпраці з приватною компанією Meta2People також розпочали комерціалізацію NTS, яка виробляється методом рулонного друку, під час якого аркуш плівки обробляється найдрібнішими частинками діоксиду титану. За їх словами, ці наночастинки надають NTS довговічність і покращують оптичну якість плівки, а це означає, що проєктовані на неї зображення залишаються чіткими. Плівка також покрита шаром кристалічного полімеру, відомого як полімерна дисперсна рідкокристалічна плівка (PDLC). Прикладаючи електричне поле до кристалів, PDLC можна зробити більш-менш прозорим - даючи змогу екрану стати більш непрозорим, коли користувачі хочуть бачити більше деталей на екрані.

Вчені додали, що купівля звичайних прозорих OLED-екранів обійдеться в приблизно 72 000 доларів США, проте їхня нова панель коштуватиме лише одну десяту цієї суми. Це тому, що виробничий процес легко відтворюється через його відносну простоту. Його вже можна відтворювати в наявних виробничих умовах, і він має високу стійкість до екстремальної спеки та холоду - тобто його можна використовувати як у приміщенні, так і на вулиці.

"Технологія виробництва NTS - це передова, інноваційна технологія, створена шляхом об'єднання наноматеріалів і технологій нановиробництва з наявними ІТ-технологіями", - сказав Джун-Хо Чонг, головний науковий співробітник KIMM. "Надалі ми зосередимося на дослідженнях і розробках, щоб постійно покращувати якість NTS і очолити популяризацію прозорих екранів".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube