Продається без рецепту: які недуги можна вилікувати звичайною м'ятою

Ольга Дяченко

Доказова медицина знає щонайменше сім способів застосування цілющих властивостей перцевої м'яти.

Сьогодні м'ята зустрічається часто - як кулінарний інгредієнт до напоїв та страв, а також у складі медичних препаратів. Зазвичай, за словами популярного в Україні лікаря Євгена Комаровського, це так звана перцева м'ята. Це гібридна рослина, яку отримали шляхом схрещування двух природніх видів м'яти.

Слово "м'ята" має грецьке походження, воно означало ім'я німфи - Minta. Відповідно до давньогрецької легенди, та була коханкою верховного бога підземного царства Аїда, дружина котрого - Персефона - з ревнощів перетворила німфу в траву, що має сильний запах. 

Є свідчення, що м'яту здавна активно використовували для лікування запалень ротової порожнини та кишечника, а також для загоєння виразок й лікування пухлин ще стародавні греки та римляни. Сьогодні ця трава активно використовується у виготовленні косметики й парфумерії, в медицині та кондитерському виробництві. При цьому, за словами лікаря Комаровського, мова йде про сотні тонн м'яти й мільярдів доларів прибутку. 

Головною діючою речовиною м'яти є всім відомий ментол, що викликає специфічний "холодок". Та головне, що медичні дослідження, які б беззаперечно довели користь м'яти - дійсно існують, підкреслив лікар. 

Коли м'ята здатна лікувати

  • М'яту в капсулах, а точніше м'ятну олію в капсулах, призначають при синдромі подразненого кишечника та певних видах гастриту.
  • Ефірну олію перцевої м'яти використовують для лікування запалень на шкірі. Її розводять з іншими нейтральними маслами в пропорції, скажімо 1 до 5 крапель.  
  • Лікування запалень ротової порожнини, профілактика неприємного запаху з рота. Для цього можна придбати ополіскувач або розчин з м'ятним присмаком, чи зубну пасту з м'ятним смаком.
  • Лікування горла, ларингіту, першіння, осиплості голосу - досягається шляхом розсмоктування медово-м'ятних льодяників. 
  • Лікування нервової системи: м'ята заспокоєю. З цією метою ви можете придбати м'ятний чай або заварювати листя м'яти. Також можна додавати листя м'яти в літні напої, разом з цитринами вона чудово позбавляє спраги. 
  • Лікування лупи - лосьйон, збагачений екстрактом органічної м'яти, ефективно заспокоює шкіру голови, позбавляє лупи й сверблячки. В окремих випадках легше стає буквально одразу, з першого використання.
  • Пом'якшення проблемної шкіри в косметології: м'яту додають в кастильске мило. Кастильське мило - це тверде мило на основі оливкової олії, виготовлене в стилі, подібному до того, що походить з іспанського регіону Кастилія.

Аби придбати ці препарати, зверніться до найближчої аптеки. Рецепти на препарати м'яти не потрібні. Вони вільно продаються в будь-якому куточку світу, включаючи Україну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you