Даніела Клетте належить до третього покоління німецького ліворадикального угруповання RAF
Поліції все ж таки потрібно придивитися до подкастів як допоміжного жанру для розслідування злочинів. Затримання поважної 65-річної німецької фрау - не перший випадок, коли за допомогою слухачів подкасту правоохоронцям вдалося вийти на слід того, кого вони довго та безуспішно шукали. І, можливо, Даніела Клетте, яка тихо мешкала під чужим ім'ям та італійським паспортом у багатоквартирному будинку, дожила б на волі до кінця своїх днів, але в справу втрутився випадок. А у поліції Німеччини з'явився шанс дізнатися подробиці про безліч нерозкритих вбивств, скоєних угрупуванням RAF у 80-х, повідомляє ВВС.
Було складно уявити і повірити, що літня "італійка", що вигулює собачку і дає уроки математики сусідським дітям, одна із останньої трійки відомих правоохоронцям терористів RAF. Але знайдені у квартирі десятки тисяч євро та невеликий арсенал зброї, зокрема автомат Калашнікова та копія гранатомета, змусили по-іншому подивитися на пенсіонерку. А відбитки пальців, які збіглися з тими, що 30 років припадали пилом у поліцейській базі, відкрили і справжнє ім'я фрау - Данієла Клетте.
Незважаючи на те, що терористичне угруповання RAF саморозпустилося понад чверть століття тому, його кривава слава досі турбує Німеччину. Тож не дивно, що про розшук Данієли знали звичайні люди, а незадовго до її арешту берлінська підкаст-компанія Undone вирішила її знайти. І не просто так, а після повідомлення слухача, котрий на вечірці познайомився з жінкою, що представилася як Клетт.
Команда Undone залучила до пошуків фахівця зі штучного інтелекту, який за допомогою програми розпізнавання облич знайшов збіг з відомою фотографією Данієли Клетт з написом "Розшукується". Вона збіглася зі зображенням якоїсь Клаудії, яка живе неподалік місця підкастерів. Щоправда, пошуки на місці не дали результатів, але коли за два місяці Данієлу заарештували, стало зрозуміло, що вирахували вони її правильно.
Данієла зараз перебуває у СІЗО, а поліція шукає її напарників - 55-річного Буркхарда Гарвега та 69-річного Ернста-Фолькера Штауба, яких німецька преса охрестила “пенсіонерами RAF”. Всі разом вони розшукувалися за участь у злочинах угруповання та серію пограбувань банків. Ця трійка - третє та останнє покоління лівого бойового угрупування "Фракція Червоної Армії" (RAF), яка діяла в Німеччині з 1968 по 1998 роки.
Вона виникла зі студентського протестного руху як спосіб боротьби проти держапарату, буржуазії та нацистського минулого країни, а перетворилася на небезпечну терористичну організацію.
І якщо почалося все з підпалів універмагів у Франкфурті-на-Майні, то за 30 років на рахунку RAF залишилося 35 загиблих, понад 200 поранених та десятки нападів, жертвами яких стали й відомі у Німеччині люди. Тільки 1977 року терористи RAF убили генерального прокурора Зігфріда Бубака, голову банку Dresdner Bank Юргена Понто, викрали і через півтора місяці вбили голову Спілки роботодавців ФРН Ганса-Мартіна Шляєра
У 1989 року вони вбили голову Deutsche Bank Альфреда Херрхаузена і тяжко поранили його водія, а 1991-го пострілом зі снайперської гвинтівки через вікно нагорі свого будинку був застрелений Детлєв Роведдер. Він був головою Treuhandanstalt - організації, що займалася приватизацією всієї державної промисловості в колишній Східній Німеччині.
Безліч вбивств залишилися нерозкритими, і є надія, що у в'язниці заговорить Данієла, проти якої ще не висунуто звинувачення. Але в цьому сенсі учасники RAF, кажуть історики, завжди були “міцними горішками”. Зрештою, поліція має намір знайти і старих розбійників, яких бачили в Берліні і навіть влаштовували на них облаву, але поки що безуспішно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.