Чіп візуалізації для мобільних пристроїв - натхненний супергероями
Дослідники розробили чіп для мобільних пристроїв, який використовує високочастотні радіохвилі, щоб бачити об'єкти крізь стіни. Чіп візуалізації може оснастити майбутні смартфони рентгенівським зором у дусі Супермена - хоча і в набагато більш обмеженому діапазоні. Так, під час випробувань чіп зміг виявити об'єкт за картоном на відстані близько 1 сантиметр, пише LiveScience.
Експериментальний чіп складається з масиву трьох сенсорних пікселів, які випромінюють і приймають високочастотні радіосигнали в міліметровому діапазоні електромагнітного спектра. Сигнали, відбиті від цільового об'єкта, потім посилюються і змішуються за допомогою бортових компонентів, що дозволяє побачити контури об'єкта на дисплеї.
Чіп тепловізора використовує сигнали 300 ГГц у міліметровому діапазоні електромагнітного спектра. Вони знаходяться між мікрохвильовим та інфрачервоним діапазонами і вважаються безпечними для людини. Щоб чіп був маленьким - для мобільного пристрою, знадобилося 15 років роботи - і поліпшення продуктивності пікселів в 100 мільйонів разів.
"Ми розробили чіп без лінз та оптики, щоб він міг поміститися в мобільний пристрій. Пікселі, які створюють зображення шляхом виявлення сигналів, відбитих від цільового об'єкта, мають форму 0,5-міліметрового квадрата, розміром приблизно з піщинку", - пояснили науковці.
Нова технологія візуалізації може знайти застосування не лише в медицині та охороні здоров'я, але й в інших галузях. У майбутньому смартфони, оснащені цим чіпом, зможуть визначати вміст конвертів або пакунків, або використовуватись для пошуку шпильок, проводів чи тріщин за стінами. Винахідники порівняли технологію з тією, що вже використовується в пасажирських сканерах, встановлених в аеропортах.
"Ця технологія схожа на рентгенівський зір Супермена. Ми використовуємо сигнали на частоті від 200 до 400 гігагерц замість рентгенівських променів, які можуть бути шкідливими", - додали вчені.
Технологія візуалізації може використовуватись лише на дуже близькій відстані - приблизно 2,5 см від об'єкту, який сканується. Це означає, що злодії не зможуть таємно просканувати вміст вашої сумки або кишень без вашого відома, кажуть дослідники.
Наступна версія чіпа буде призначена для сканування об'єктів з трохи більшої відстані - до 12,7 см, що зробить його більш ефективним для захоплення невеликих об'єктів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.