На Сонці стався катастрофічний спалах: Землю накриють магнітні бурі

Обсерваторія сонячної динаміки NASA зафіксувала цю небезпечну подію, і наразі вивчає можливий викид корональної маси

Спалах на Сонці
Феномен може мати серйозні наслідки для Землі, попереджають вчені

1 жовтня 2024 року о 18:20 за східним часом Сонце викинуло вражаючий спалах категорії X7.1. Він може мати серйозні наслідки для нашої планети. Вчені досі з’ясовують, чи супроводжував спалах викид корональної маси, який загрожує спровокувати могутні магнітні бурі.

Якщо це підтвердиться, нас можуть очікувати перебої у радіозв’язку, збої в електроніці, а також вражаючі північні сяйва, які стануть лише частиною жахливої картини. Про це повідомляє обсерваторія сонячної динаміки NASA, яка постійно спостерігає за Сонцем, і яка зробила зображення події.

Зображення сонячного спалаху 1 жовтня 2024 року
Зображення сонячного спалаху 1 жовтня 2024 року

Цей феномен може мати серйозні наслідки для Землі. Вчені наразі досліджують, чи спалах супроводжувався викидом корональної маси, що може призвести до таких явищ, як:

  • Сильні магнітні бурі
  • Перебої в радіозв'язку на освітленій сонцем стороні планети
  • Проблеми з електронікою та електропостачанням, а також з GPS та супутниковими системами

Спостереження північних сяйв

Сонячні спалахи є потужними вибухами енергії, які можуть впливати на різні технологічні системи та навіть загрожувати безпеці космічних кораблів і астронавтів. NASA активно моніторить Сонце та навколоземний космічний простір, використовуючи флот космічних апаратів для вивчення сонячної активності, сонячної атмосфери та магнітних полів.

Перед цим у 25-му сонячному циклі, який розпочався у 2019 році, найпотужнішим спалахом був той, який стався 15 травня. Цей спалах належав до категорії X8.7, що робило його значно більш потужним, ніж спалах X2.2, що спалахнув на Сонці тижнем раніше, викликавши відключення радіосигналів і полярні сяйва на Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube