Красиво й моторошно: відтепер будь-хто може стрибнути в чорну діру - відео

Читать на русском

В NASA візуалізували політ через чорну діру. Є два сценарії

Читать на русском
Технології, чорна діра, космос, фізика, вчені, відео
Це видовище - не для слабаків.

В NASA візуалізували політ через чорну діру. Є два сценарії

Чорні діри - це захоплюючі та дуже складні космічні об’єкти, а візуалізації допомагають зрозуміти їхні особливості. Стрибніть у чорну діру за допомогою нового неймовірного відео NASA, пропонують в агентстві. Тож, якщо ви коли-небудь мріяли полетіти в чорну діру, але ідея про те, що ваше тіло перетвориться на спагеті у плазмі, не стала для вас привабливою, NASA має рішення.

Тепер можна поринути в нову 360° візуалізацію. В ній зображено те, як це було б - обійти чорну діру, перш ніж зануритися в неї, пише IFLScience.

Горизонт подій чорної діри є точкою неповернення або поверхнею неповернення. Ця область відділяє чорну діру від решти Всесвіту. Як тільки щось перетинає цей поріг, ніщо, навіть світло, не зможе уникнути гравітації чорної діри. Використовуючи суперкомп’ютер NASA, тепер можна побачити, як це було б - літати довкола та зрештою впасти у чорну діру.

"Люди часто запитують про це, і моделювання процесів, які важко уявити, допомагає пов’язати математику відносності з реальними наслідками в реальному Всесвіті", – сказав астрофізик із Центру космічних польотів NASA, який створив цю візуалізацію. 

Два сценарії польоту

Візуалізація моделює два різні сценарії: один, коли камера - заміна сміливого астронавта - пропускає горизонт подій і повертається назад, а інший - коли вона все ж перетинає межу, вирішуючи свою долю. У візуалізації ви рухаєтеся швидше за світло, починаючи своє наближення до чорної діри з відстані 640 мільйонів кілометрів.

Чорна діра, про яку йде мова, схожа на Стрілець A, надмасивну чорну діру в центрі Чумацького Шляху. Її маса в 4,3 мільйона разів перевищує масу Сонця, а горизонт подій становить 25 мільйонів кілометрів. В реальності чорні діри із зоряною масою, які містять близько 30 сонячних мас, мають набагато менші горизонти подій і сильніші приливні сили, які можуть розривати об’єкти, що наближаються, перш ніж вони досягнуть горизонту.

Впасти у чорну діру 

У цій другій симуляції камера наближається до надмасивної чорної діри та падає до неї, перш ніж їй вдається втекти. Якби ви справді літали навколо чорної діри, ваш досвід часу також би змінився. Такий об’єкт зберіг би вас молодшими, оскільки час уповільнився б через швидкість і гравітацію. У цій візуалізації ви були б на 36 хвилин молодшими за того, хто залишився на початковій позиції.

"Ця ситуація може бути ще більш екстремальною. Якби ця чорна діра швидко оберталася, як та, яку показали у фільмі "Інтерстеллар" 2014 року, героїня повернулася б на багато років молодшою ​​за своїх напарників", - пояснив учений. 

Віддаленому ж спостерігачу ніколи не очевидно, що ви перетинаєте горизонт, навіть якщо ви це зробили, додав він. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.