"Їх матиме вдома ледь не кожна сім'я": Маск назвав ціну своїх гуманоїдних роботів Optimus, які незамінні у побуті

Робот Optimus може акуратно складати одяг, виконує більшу кількість виробничих та сервісних робіт

Ілон Маск
Маск вважає, що його роботи мають коштувати хоча б 25 тисяч доларів

Генеральний директор Tesla Ілон Маск пообіцяв, що вироби, які випускає його компанія, мають коштувати менше половини ціни автомобіля. Мова йшла, зокрема, про виготовлення гуманоїдних роботів Optimus. Вони можуть вільно пересуватися, сідати та взаємодіяти з дрібними предметами. Наприклад, складати вдома одяг чи продукти до холодильника.

За словами Маска, продаж роботів стане значною частиною стратегії Tesla на довгострокову перспективу. Бізнесмен також передбачав, що попит на Optimus сягне 10-20 мільярдів одиниць, а роботи будуть в майбутньому вдома у кожної сім'ї.

Під час обговорення вартості виготовлення гуманоїдних роботів і автомобілів у Х (Twitter), Маск зазначив, що роботи, як, наприклад, Optimus, "повинні коштувати менше, ніж половина автомобіля". І оскільки середня ціна продажу автомобілів Tesla в усьому світі минулого року, за даними Electrek, склала трохи понад 45 000 доларів (а новий автомобіль в США коштує близько 47 000 доларів), це означає, що Маск оцінює вартість гуманоїдного робота від 20 000 до 25 000 доларів.

Маск пояснив, скільки має коштувати робот-гуманоїд
Маск пояснив, скільки має коштувати робот-гуманоїд

Хоча мільярдер міркує про потенційну вартість роботів, конкретних часових рамок для початку масового виробництва та продажу їх компанія Tesla ще не оголошувала. У 2022 році Маск висловлював думку, що це може статися у 2023 році, але ситуація виявилася іншою.

Раніше Маск заявляв, що Optimus будуть настільки поширеними, що їх матиме майже кожна сім'я, і саме роботи будуть виконувати значну кількість робіт у виробництві та обслуговуванні. Однак наразі Optimus не вражають абсолютною майстерністю у переміщенні та інтелектуальними можливостями. У одному з останніх відео в Tesla показали, що Optimus може вільно пересуватися, сідати та взаємодіяти з дрібними предметами (наприклад, з курячими яйцями). Також показали, що робот може охайно складати одяг. Проте наразі він не здатний робити це автономно і без спеціальних умов.

Дивовижні досягнення Neuralink

Найбільш вдалими з огляду на наукові досягнення наразі можна вважати вироби компанії Neuralink (чіпи для вживлення в мозок людини), власником якого є також Ілон Маск. Нещодавно він розповів про пацієнта Нолана Арбо, який за допомогою такого чіпа опублікував свій пост у соцмережі Х. Проте написав він його за допомогою сили своїх думок. Це досягнення відбулося завдяки пристрою Telepathy. Після свого твіта Маск репостнув той самий запис зі сторінки Нолана Арбо.

Раніше Маск повідомляв, що тепер Нолан Арбо також може грати в шахи, будучи паралізованим. Він переміщує ігрові фігури за допомогою сили своїх думок. Нолан Арбо був паралізований протягом майже восьми років. Тепер же він може керувати курсором на екрані комп'ютера. Чоловік став першим, хто отримав чіп в мозок від компанії Ілона Маска.

У Neuralink пояснюють, що під час операції робот встановлює чіп в область мозку, яка відповідає за контроль намірів рухів людини. Після встановлення чіп починає записувати та передавати сигнали мозку в спеціальний застосунок, який розшифровує ці наміри руху. Таким чином, компанія має за мету надати людям можливість керувати комп'ютерним курсором або клавіатурою виключно за допомогою їхніх думок.

Ілон Маск вбачає використання таких чіпів як можливість лікування різних захворювань, таких як параліч, сліпота, алкогольна залежність та інші. Навіть у 2023 році Neuralink отримав схвалення від незалежної наглядової комісії для початку набору учасників для першого випробування мозкового імплантату для пацієнтів із паралічем. Проте, деякі експерти висловлюють критику щодо ідеї Маска. Вони зауважують, що будь-яке зовнішнє тіло в мозку може призвести до ризику інфекції та запалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube