Ім'я впливає на зовнішність людини: виходить всі Володьки в старості на одне обличчя

Провівши низку експериментів за участю дорослих, дітей та штучного інтелекту, вчені з'ясували, що обличчя людей мають тенденцію еволюціонувати

Дідусь і хлопчик
Імена можуть відігравати значну роль у тому, як люди сприймають себе і як вони змінюються зовні протягом життя

Нове дослідження показало, що обличчя людей з часом змінюються відповідно до їхніх імен. Дослідники прагнули визначити, чи обирають батьки ім'я дитини на основі того, що видається підхожим для зовнішності дитини, чи зовнішній вигляд обличчя людей змінюється з роками, щоб відповідати соціальним стереотипам, пов'язаним з їхніми іменами. Отримані результати свідчать про те, що схожість між обличчям людини та її ім'ям є результатом самоздійснюваного пророцтва.

За словами авторів дослідження, діти ще не виглядають так, як їхні імена, але дорослі, які живуть зі своїми іменами довше, мають тенденцію виглядати так, як їхні імена, пише IFLScience. Під час дослідження дітям 9-10 років і дорослим пропонувалося зіставити обличчя з іменами. Виявилося, що і діти, і дорослі змогли правильно зіставити обличчя дорослих з їхніми іменами значно частіше, ніж якби це було випадковістю. Однак, коли справа дійшла до дітей, учасники не змогли зробити точні асоціації.

На думку авторів дослідження, це свідчить про те, що люди з віком починають виглядати відповідно до свого імені. А щоб підтвердити цей висновок, вчені використали систему машинного навчання для аналізу схожості та відмінностей між обличчями людей з однаковими іменами.

"Ми виявили, що дорослі з однаковими іменами мають більш схожі зображення обличчя, ніж люди з різними іменами, але діти з однаковими іменами не демонструють такої закономірності", - написали вони, підтверджуючи таким чином свій попередній висновок.

Крім того, команда штучно постарила зображення дитячих облич, щоб уявити, як вони могли б виглядати в дорослому віці. Переглядаючи ці фотографії, учасники не змогли правильно співвіднести обличчя з іменами, як вони це робили для справжніх дорослих. Щобільше, схожість між підробленими обличчями дітей з однаковими іменами не перевищувала рівня випадковості при проходженні через систему машинного навчання. Та у сукупності ці результати вказують на те, що ми не виглядаємо як наші імена спочатку, але наші обличчя змінюються, щоб відповідати нашому ярлику "через пророцтво, що самоздійснюється".

"Наше дослідження підкреслює більш широке значення цього дивовижного ефекту - глибокий вплив соціальних очікувань", - сказав автор дослідження доктор Йонат Цвебнер.

Також відоме як "соціальне структурування", застосування ярликів, етикеток і стереотипів теоретично впливає на наш фізичний і психологічний розвиток, хоча кількісно оцінити силу цього ефекту до цього часу було складно.

"Соціальна структуризація настільки сильна, що може впливати на зовнішній вигляд людини. Ці результати можуть означати, що інші особисті чинники, навіть більш значущі, ніж імена, як-от стать або етнічна приналежність, можуть формувати те, ким стають люди", - зазначив Йонат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube