Ікону зі Сталіним прибрали з собору. Активістка, яка облила її фарбою, зникла

Читать на русском

На місці великої ікони святої Матрони з житієм повісили її образ меншого розміру

Читать на русском
ікона, сталін
Мільйони людей загинули, коли Сталін запровадив державний терор

На місці великої ікони святої Матрони з житієм повісили її образ меншого розміру

З тбіліського собору Святої Трійці (Цмінда Самеба) прибрали ікону святої Матрони із зображенням Йосипа Сталіна. Грузинська Патріархія пояснила своє рішення тим, що зустріч радянського вождя зі святою недостатньо доведено. На місці великої ікони святої Матрони з житієм повісили її образ меншого розміру.

Грузинська церква заявила, що картину забрали для "виправлення", оскільки "недостатньо доказів" того, що вони коли-небудь зустрічалися, пише ВВС. Картина викликала громадський резонанс і нещодавно на знак протесту активіста облила її блакитною фарбою. Церковні лідери та правляча партія засудили цю акцію. 

Але Патріархат Грузії заявив у своїй заяві минулого тижня, що ікони мають зображати "реальні історії" та що зображення Сталіна необхідно змінити. Натомість на місці скандальної ікони з'явилася нове невелике зображення святої.

У Тбілісі зникла велика ікона Матрони Московської з таврами
Ікону Сталіна прибрали із тбіліської церкви

"Жертвувальники ікони покликані самі внести відповідні зміни до зображення, інакше ми зробимо це самі", - йдеться у повідомленні.

Багато грузинів критикували Церкву за прийняття ікони, оскільки Сталін, який народився в Грузії і був молодим чоловіком, який отримав освіту священика, під час свого правління провів масове чищення духовенства.

Ната Перадзе, яка 9 січня опублікувала відео із облитою фарбою іконою із зображенням Сталіна, раніше поскаржилася на погрози. 10 січня до будинку Перадзе прийшли прихильники прокремлівського руху "Альт-Інфо", але поліція не дозволила їм наблизитися до будівлі.

"Я відчувала, що маю щось зробити, я не збираюся говорити про сталінський терор, всі про це знають, але моя сім'я з обох боків постраждала, а родичі зникли", - сказала вона.

Вона каже, що їй погрожували смертю, і тепер вона переховується. Її будинок перебуває під охороною поліції.

Скандал навколо ікони викликав загальнонаціональну дискусію щодо спадщини радянського диктатора. Правляча партія "Грузинська мрія" засудила псування ікони, але не прокоментувала загальнонаціональні дебати про роль Сталіна.

А лабораторія дослідження радянського минулого (Совлаб), метою якої є вивчення та аналіз тоталітарного минулого Грузії, стверджує, що реабілітація радянського диктатора прискорилася в путінській росії і що Москва використовувала це як програму інформаційної війни, щоб вплинути на грузинське суспільство. Совлаб відстежила появу 12 нових статуй Сталіна по всій Грузії за останнє десятиліття.

Ікона Матрони Московської з зображенням Йосипа Сталіна

На іконі зображені сцени із життя святої Матрони Московської, російської провидиці та цілительки XX століття. На одному з них можна побачити російського православного святого, який благословляє Сталіна. Щодо зображення на іконі Сталіна зі святою Матроною у грузинській патріархії заявили, що "їх зустріч через недостатність доказів не включена до канонічного тексту її житія, не визнана церквою, яка канонізувала її та провела спеціальне дослідження з цього питання".

Декілька місяців тому ікону в дар Тбіліському храму передали лідери проросійської партії "Альянс патріотів". Але популярність до цієї ікони прийшла лише цього місяця, після того, як про її присутність заявив колишній опозиційний політик Георгій Канделакі на знак протесту проти того, що, за його словами, було спробою представити "одного з найбільших масових убивць в історії" в "позитивному світлі". 

Ікону на знак протесту синьою фарбою облила громадянська активістка Ната Перадзе. Десятки активістів радикального проросійського руху "Альт-інфо" намагалися прорватися до будинку Перадзе, але їм завадила поліція. Радикали закликають владу покарати активістку за образу почуттів віруючих. Якщо провину Нати Перадзе доведуть, то їй загрожуватиме штраф за "дрібне хуліганство".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.