Дронам і ракетам - капець: на корабель ставлять потужну мікрохвильову зброю

Читать на русском

Замість сфокусованого променя світла буде використана мікрохвильова енергія для завдання шкоди електроніці всередині цілі

Читать на русском
БПЛА та експериментальна зброя
Ракети ППО проти рою дронів неефективні, тому планується оснащувати армію більш технологічними рішеннями

Замість сфокусованого променя світла буде використана мікрохвильова енергія для завдання шкоди електроніці всередині цілі

ВМС США планують встановити прототип потужної мікрохвильової системи для боротьби проти БПЛА на одному з кораблів уже 2026 року. Експериментальна зброя, відома як "Project METEOR", випромінюватиме промені інтенсивної електромагнітної енергії, підпалюючи електроніку дронів. Американські військові впевнені, що ця установка зможе впоратися не тільки з дрібними комерційними дронами, а й із протикорабельними балістичними ракетами.

METEOR "забезпечить можливості з низькою вартістю пострілу, глибоким магазином, тактично значущою дальністю дії, короткочасним ураженням кількох цілей, можливістю подвійного обману і ураження", пише IFLScience. Ця установка стане першою потужною системою озброєння спрямованої енергії, яку армія, флот і військово-повітряні сили тестують для протидії дешевим дронам.

Мікрохвильова зброя є частиною інтересу американських військових до систем спрямованої енергії, нового виду зброї, яка може вражати цілі без використання твердих снарядів. Крім мікрохвиль сюди входять такі речі, як лазери, звукові хвилі і навіть промені частинок.

Потужна мікрохвильова зброя використовує надвисокочастотні хвилі електромагнітної енергії для пошкодження електроніки. Якщо використовувати її для націлювання на дрон, шквал хвиль швидко зробить обладнання марним. Порівняно з ракетами, кулями та іншими літаючими засобами ураження кожен постріл є відносно дешевим. ВМС вважають, що цей механізм буде корисний для ураження протикорабельних балістичних ракет, подібних до тих, які є на озброєнні Ракетних сил Народно-визвольної армії Китаю.

"Спрямована енергія - це, по суті, електромагнітне випромінювання, чи то світло, чи то радіочастотна енергія, і тому вона поширюється зі швидкістю світла", - сказав доктор Френк Петеркін, головний директор зі спрямованої енергії в канцелярії заступника міністра оборони з досліджень та інженерної справи.

Прагнення до створення мікрохвильової зброї та інших систем спрямованої енергії частково є відповіддю на появу недорогих дронів, які радикально змінили характер сучасної війни. Такі дешеві, модифіковані і легко доступні нові технології дронів можуть використовуватися невеликими арміями і партизанськими групами, щоб завдати значної шкоди і завдати шкоди навіть найсильнішим арміям світу.

"Для тих із вас, хто останнім часом не переглядав книжки з фізики, для порівняння ми говоримо про те, що гіперзвукові загрози дуже, дуже швидкі - це десь у діапазоні від 5 до 15 Маха. Швидкість світла приблизно в 100 000 разів вища, ніж швидкість світла, яку ми або будь-хто інший запускаємо за допомогою гіперзвукових систем. Це дійсно швидко", - додав Петеркін.

Інші країни також нарощують свою зброю спрямованої енергії. Велика Британія нещодавно продемонструвала свою систему DragonFire, по суті, гігантську лазерну гармату, здатну збивати повітряні цілі. Міністерство оборони Великої Британії (MOD) заявивило, що вона може вразити ціль розміром з монету на відстані 1 кілометра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.