День осіннього рівнодення 22 вересня - як ним скористатися на свою користь

Що робити в цей день, щоб залучити удачу

Літо та осінь
Добрі вчинки цього дня, згідно з повір'ями, притягують щастя

Осіннє рівнодення 2024 року варто очікувати наприкінці вересня. Саме цього дня на Північній півкулі офіційно настане осінь. У цей час вісь Землі нахилена до Сонця, що означає, що на всій планеті практично однакова кількість сонячного світла та темряви.

У той час як метеорологи люблять називати осінь початком вересня, астрономічна осінь починається пізніше, в день осіннього рівнодення. Цього року вона припадає на неділю, 22 вересня о 15:43, пише Live Science. Дні рівнодення та сонцестояння обумовлені нахилом земної осі на 23,5°, що означає, що різні частини планети отримують більше або менше сонячного світла протягом року.

Ця небесна геометрія відзначає зміну пір року - з літа на осінь у Північній півкулі та з зими на весну у Південній півкулі. Слово "рівнодення" латиною означає "рівна ніч", один із двох днів на рік, коли тривалість світлового дня і темряви однакова по всьому світу.

Осіннє рівнодення - це важливий спосіб відзначити щорічну подорож Землі навколо Сонця. Темний час доби поступово збільшуватиметься на північ від екватора до сонцестояння до 21 грудня. Більшу кількість нічних годин можна присвятити спостереженню за зірками. Наступні три повні місяці, включаючи "Урожайний Місяць" 17 вересня, будуть супермісяцями - через це природний супутник Землі здаватиметься більшим і яскравішим. Один з найкращих способів відзначити день рівнодення - це спостерігати за сходом сонця.

Ритуали та традиції на осіннє рівнодення

Осіннє рівнодення у слов'ян було містичним днем, тому до нього готувалися заздалегідь. За одним із народних повір'їв, особливу силу за тиждень до і після рівнодення має ключова вода - із джерела чи колодязя. Нею намагалися вмитися саме цього дня і набрати, бо вона зцілювала хворих. Також у цей час заготовляли ягоди горобини - її в народі вважають не лише корисною, але також часто використовують як оберіг для дому. Наприклад, грона горобини вішають над вхідними дверима і розкладають на підвіконнях та між віконними рамами.

До дня осіннього рівнодення стародавні слов'яни підганяли всі поточні справи, закінчували збирання врожаю, а в саму дату традиційно збиралися сім'єю за спільним столом та запрошували до будинку гостей. Хорошою прикметою також вважається почастувати яблуками будь-кого - це обіцяє удачу.

Що робити в цей день, щоб залучити удачу

До заходу сонця на день осіннього рівнодення необхідно встигнути:

  • Позбутися старих та зламаних речей.
  • Навести лад у будинку.
  • Завершити поточні відносини.
  • Відпустити весь негатив.
  • Завершити токсичні стосунки.
  • Подякувати Всесвіту за все, що є.
  • Скласти плани на наступний рік.
  • Зібрати близьких і родичів за щедрим столом - що більше страв, то більше в житті буде блага.

Що не можна робити

Не слід у день осіннього рівнодення:

  • Сваритися з будь-ким, а особливо з близькими.
  • Починати нові справи, планувати поїздки - можуть обернутися неприємностями.
  • Давати гроші у борг.
  • Викидати залишки їжі зі столу - їх слід віддати птахам чи тваринам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube