11 цікавих фактів про місяць Рамадан та розклад намазів

Щоб правильно дотримуватися священного місяця Рамадан, важливо знати час початку і кінця кожного дня посту

Рамадан та їжа
Рамадан - це священний час для мусульман у всьому світі

Рамадан - це дев'ятий місяць в ісламському календарі, коли мусульмани дотримуються місячного посту Ораза від світанку до заходу сонця, а після цього відзначають свято Ораза байрами. Цей священний місяць не лише час суворого посту, а й символ духовної чистоти та благодійності. Під час Рамадану люди прагнуть позбутися гріховних думок, виявити відданість Всевишньому та зробити добрі справи. На честь такого священного часу Інформатор вирішив поділитися цікавими фактами про місяць Рамадан.

  1. Рамадан щороку починається на 10-12 днів раніше. Це пов'язано з тим, що ісламський календар заснований на місячному календарі Хіджри з тривалістю 29 або 30 днів. У 2024 році Рамадан розпочнеться на світанку 11 березня і завершиться ввечері 9 квітня, а свято Ораза байрами настане на світанку 10 квітня.
  2. Щоб зміцнити віру, духовний розвиток і приборкати пристрасті, протягом цього часу правовірні мусульмани в денний час відмовляються від прийому їжі, пиття, куріння і інтимної близькості.
  3. У Рамадан віруючим дозволено дві традиційні трапези: іфтар - розговіння, прийом їжі після заходу сонця, і сухур - трапеза перед настанням ранкової молитви. Зазвичай їх проводять у сімейному колі.
  4. Будь-який прийом їжі слід починати з води, а також можна пити компоти, відвари із сухофруктів, розбавлені соки та трав'яні чаї. Слід обмежити вживання міцного чаю та кави.
  5. Рекомендується простота приготування страв. Вони повинні бути виготовлені з натуральних інгредієнтів і готуватися щадними способами, такими як гасіння, запікання, відварювання або приготування на пару.
  6. У харчуванні слід приділяти увагу білковим продуктам: м'ясу, рибі, яйцям, молочним продуктам, бобовим, різним крупам, овочам, фруктам, горіхам та оліям. Слід уникати вживання кондитерських виробів з високим вмістом цукру та жиру, віддаючи перевагу натуральним солодостям, таким як сухофрукти, пастилу і мед.
  7. Під час місяця Рамадану віруючі мусульмани дотримуються трьох частин: перші 10 днів називаються "рахмат" і вважаються милістю Аллаха, наступні 10 днів називаються "магфірат" і вважаються прощенням Аллаха, а останні 10 днів називаються "наджат" і вважаються порятунком від вогню Ада.
  8. Слово "рамадан" у перекладі з арабської означає "паляча спека", що "спалює", "гарячий", "жаркий".
  9. Піст у Рамадані не обов'язковий для немічних, серйозно хворих, мандрівників, вагітних або жінок, що годують, а також жінок під час менструації. Деякі постять пізніше або платять фідію - за кожен пропущений день посту вони годують когось із нужденних.
  10. Деякі віруючі мусульмани в останні десять днів Рамадану практикують ітікаф, що означає добровільне самітництво в мечетях з метою поминання Аллаха і благання про прийняття посту.
  11. У місяці Рамадану існує особлива ніч, звана вночі Передвизначення (Лейлят-уль-Кадр), точна дата якої невідома, але найімовірніше припадає на останні десять ночей місяця. Мусульмани вірять, що одна молитва в цей день сильніша, ніж тисячі місяців поклоніння.

Розклад намазів на Рамадан 2024

рамадан 1

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube