Яке сьогодні, 19 квітня, свято: День часнику та велосипеда

Читать на русском

В цей день народилися американський актор Джеймс Франко та українська журналістка Олена Фроляк - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 19 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 19 квітня День проліска та подорожуючої посмішки

В цей день народилися американський актор Джеймс Франко та українська журналістка Олена Фроляк - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 19 квітня

У п'ятницю, 19 квітня, православна церква шанує пам'ять преподобного Іоанна Ветхопещерника, ієромонаха, пресвітера. Іменини сьогодні святкують Віктор, Георгій, Єгор, Іван, Семен, Ян, Мотрона.

19 квітня - яке сьогодні церковне свято

День 19 квітня вважається дуже вдалим для збирання цілющих трав
День 19 квітня вважається дуже вдалим для збирання цілющих трав

Християни святкують церковне свято 19 квітня на честь Іоанна Ветхопещерника, ченця з Віфлеєму, а також на честь мученика Івана Воїна. Іоанн отримав прізвисько Ветхопещерник за те, що жив у печерах Старої Лаври. Святий також відомий народу як Палеврит, або Палеолаврит. Про його життя мало мало інформації.

Відомо, що він жив у VIII столітті. В юності Іван вирушив до Єрусалиму до святих місць. Потім оселився у чоловічому монастирі преподобного Харітона. Ця обитель більш відома як Суккійська лавра. Розташовується вона неподалік Віфлеєму, біля Мертвого моря. Ця обитель - найстарша у Палестині. Тому її також називають Старою (Стародавньою, Старою) лаврою. Тут Іван вів аскетичний спосіб життя і досяг духовних висот. Згодом його звели у священний сан.

Головний обряд дня - "одягнути весну у нову сукню, новину". Для цього беруть свіже полотно, відріз тканини, розстеляють у полі та зверху в центрі ставлять пиріг. При цьому потрібно відважити поклони на чотири сторони світу, звернутися на схід і сказати, що це подарунок весні. Згідно з старослов'янським повір'ям, після такого обряду весна буде вдячна за підношення та подарує гарний урожай льону та жита.

19 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Часник містить велику кількість мікроелементів та вітамінів, необхідних для організму
Часник містить велику кількість мікроелементів та вітамінів, необхідних для організму

19 квітня кожного року в США відзначають нетипове свято - День часнику (або Часниковий день)Часник - це дуже корисна та незамінна рослина родини цибулевих, яку вирощують всюди. Часник відрізняється пікантним смаком та вираженим ароматом, який не сплутати ні з чим іншим. Окрім слугування в кулінарії, часник також виконує роль медичного помічника: рослина має противірусну та імуностимулюючу дію, допомагає при коліті, гіпертонії, нормалізує рівень холестерину тощо. 

Активне використання часнику розпочалось ще 5 тисяч років тому. Поширена думка про те, що запах рослини відлякує злу силу, тому голівки часнику нерідко слугували амулетом у наших прадідів.

Люди звернули увагу на пролісок ще у 1000 році та вважали його запорукою чистоти та непорочності
Люди звернули увагу на пролісок ще у 1000 році та вважали його запорукою чистоти та непорочності

Проліски - ранні та особливо ніжні вісники весни. Це перші квіти після тривалих зимових холодів. Тому вони особливо приваблюють своїм тендітним виглядом, яскравим кольором та запашним ароматом.

Для того, щоб відзначити перші ознаки весни з появою цих квіток, було створено міжнародний День проліска. На теренах України ці рослинки з’являються ще у березні. А от у Великобританії - країні походження свята - квітки починають пробиватися крізь холодну землю у середині квітня. Тому День проліска з 1984 року святкують на "екваторі" весни.

Саме свято з’явилося в Британії, вперше його відсвяткували 19 квітня 1984 року. В Англії ці квіти є надзвичайно популярними і ставляться до них з особливою дбайливістю. Жителі Туманного Альбіону вважають, що проліски, що ростуть на домашньому квітнику, вбережуть родину від злих духів. Тому у Великобританії проліски вирощують та розводять з таким же завзяттям, як тюльпани в Нідерландах. Проте така популярність пролісків зумовлена тим, що вони - перші квіти весни, які сповіщають, що зима здає свої позиції, а тепло отримало перемогу над холодом.

Ця дата дає чудову можливість звернути увагу на те, що зима вже позаду, і настають перші теплі весняні дні. 19 квітня природа порадує своїм весняним теплом та красою. На торгових майданчиках можна побачити продавців з букетами перших квітів. Не поспішайте їх купувати, адже таким чином ви підтримуєте винищення рослин, що належать до Червоної книги. Краще насолоджуватися квітами, що ростуть в дикій природі чи у квітнику.

Тому давайте сьогодні продемонструємо нашу променисту посмішку та подаруємо її світові
Давайте сьогодні продемонструємо нашу променисту посмішку та подаруємо її світові

19 квітня - День подорожуючої посмішки. Це свято нагадує нам про силу усмішки та здатність її допомагати у подоланні труднощів.

Це чудова нагода випустити наші посмішки у світ і поділитися позитивом з тими, кого ми зустрінемо. Посмішка - це універсальна форма вираження радості та поваги, і вона є чудовим засобом для спілкування з оточуючими. Якщо ми посміхатимемося частіше, це додасть сонця і тепла в нашому житті і допоможе нам почуватися щасливими і прекрасними. 

Творче мислення неможливе без високого інтелекту, широкого кругозору, власного досвіду, відкритості новим знанням тощо
Творче мислення неможливе без високого інтелекту, широкого кругозору, власного досвіду, відкритості новим знанням тощо

Щорічно 19 квітня світ відзначає творче й натхненне свято - День поезії і творчого мислення

Люди з творчим мисленням здатні до нетипових рішень: до бачення явищ, проблем, предметів під особливим кутом. Такі особистості сприймають світ за допомогою творчої уяви, що допомагає їм продукувати оригінальні ідеї. 

Творчі люди - це люди мистецтва, нерідко поетичного. День поезії і творчого мислення об’єднує творчих особистостей та нагадує суспільству про важливість існування духовного, поетичного, незвичайного та уявного в нашому житті.

Однак велосипед, яким ми його знаємо сьогодні, з'явився в XIX столітті завдяки роботі кількох різних винахідників
Велосипед, яким ми його знаємо сьогодні, з'явився в XIX столітті завдяки роботі кількох різних винахідників

19 квітня проводиться День велосипеда. Нині в усьому світі використовується понад 1 мільярд велосипедів. Велоспорт як популярне проведення часу і змагальний вид спорту виник наприкінці 19 століття в Англії.

Велосипеди щорічно економлять понад 238 мільйонів галонів бензину. Найменший велосипед із коли-небудь створених має колеса розміром зі срібний долар. Термін bicycle "велосипед" був придуманий у Франції в 1860-х роках, а описова назва "пенні фартинг", яка використовується для опису "звичайного велосипеда", належить до 19 століття. 

Хто народився 19 квітня

19 квітня 1968 р. - Ешлі Джадд - американська актриса, гуманітарний і політичний діяч, дизайнер, модель і філантроп, найбільш відома за головними ролями в кінофільмах "Цілуючи дівчат", "Подвійний прорахунок", "Особливо тяжкі злочини" та "Амнезія".

Ешлі Джадд
Ешлі Джадд

19 квітня 1968 р. - Олена Юріївна Фроляк - українська журналістка, телеведуча, шеф-редактор та ведуча програми Факти ICTV. Заслужена журналістка України (2003).

Олена Юріївна Фроляк
Олена Юріївна Фроляк

19 квітня 1978 р. - Джеймс Едвард Франко - американський актор, кінорежисер, сценарист, продюсер, художник, письменник, викладач кіновиробництва в Нью-Йоркському університеті. Розпочав акторську кар'єру наприкінці 1990-х років, виконавши одну з ролей у телесеріалі "Хулігани та ботани", а також знявшись у кількох молодіжних фільмах.

Джеймс Едвард Франко
Джеймс Едвард Франко

19 квітня 1979 р. - Кейт Геррі Хадсон - американська актриса, кінорежисер, сценарист і продюсер. 2000 року Хадсон зіграла у фільмі Кемерона Кроу "Майже знаменитий". Роль зробила її знаменитою та принесла номінацію на "Оскар" та перемогу на церемонії "Золотий глобус".

Кейт Геррі Хадсон
Кейт Геррі Хадсон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.