Яке сьогодні, 17 квітня, свято: День пожежної охорони України та День кажана

Читать на русском

В цей день народилися американська актриса Руні Мара та британський актор Шон Бін - свята, церковні та народні традиції на середу, 17 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 15 квітня Міжнародний день кави та Міжнародний день поезії хайку

В цей день народилися американська актриса Руні Мара та британський актор Шон Бін - свята, церковні та народні традиції на середу, 17 квітня

У середу, 17 квітня, укрїнці відзначають День пожежної охорони, а православна церква шанує пам'ять священномученика Симеона, єпископа Перського. Іменини сьогодні святкують Адріан, Єфрем, Іван, Михайло, Олександр, Семен, Федір.

17 квітня - яке сьогодні церковне свято

Цього дня молилися про хороший урожай, особливо меду та шанували бджіл - пасічники виставляли вулики на пасік
Цього дня молилися про хороший урожай, особливо меду та шанували бджіл - пасічники виставляли вулики на пасіку

17 квітня у православному світі згадують священномученика Симеона, єпископа Перського. Симеон жив у IV столітті за правління царя Сапора. Симеон був єпископом Перським. На той час відбувалися гоніння на християн, тому схопили і єпископа. Імператор звинуватив його у тому, що нібито Симеон розпалює ворожнечу між греками та персами. Від єпископа вимагали зректися віри і поклонятися язичникам. Симеон відмовився і його кинули до в'язниці. Пізніше святого, не зламавши його волю, стратили разом із іншими християнами.

У давні часи в цей день люди виганяли відьом. Для цього вони спалювали на вогнищі солом'яне опудало, обходили будинки з очищуючим вогнем, дзвонили до церковних дзвонів. Сипали перед порогом будинку пісок чи траву, щоб у нього не пробралася нечиста сила.

17 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Під час війни пожежники героїчно першими йдуть на допомогу та порятунок населення, що постраждало від обрілів ворога
Під час війни пожежники героїчно першими йдуть на допомогу та порятунок населення, що постраждало від обстрілів ворога

Кожного року 17 квітня Україна відзначає офіційне професійне свято - День пожежної охорони. Подію започаткували у 1995 році, але спочатку відзначали 29 січня. Згодом, у 2013 році, дату святкування змінили. 

Праця пожежника вкрай відповідальна, тяжка, героїчна, стресова та дуже важлива. Пожежна охорона виконує свою роботу як вдень, так і вночі. Пожежники повинні мати гарну фізичну та теоретичну підготовку, адже від їхнього професіоналізму нерідко залежить життя людей. Метою Дня пожежної охорони України є подяка працівникам за старанне виконання роботи та підтримка їхньої ініціативи.

День кажана має за мету привернення уваги людства до цих тваринок, підвищення обізнаності щодо важливості рукокрилих для природної рівноваги
День кажана має за мету привернення уваги людства до цих тваринок, підвищення обізнаності щодо важливості рукокрилих для природної рівноваги

17 квітня кожного року світ відзначає День кажана або Міжнародний день шанування кажанів. Подію започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих. Кажани - це лиликоподібні комахоїдні тварини, що ведуть нічний спосіб життя.

Українське слово "кажан" походить від слова "кожа" (тобто шкіра, з якої, власне, й складаються крила). Також українці називають тваринок ночовидами, вертунцями, ночницями, пергачами тощо.

Рукокрилі живуть 10-15 років, а народжують максимум двох малюків. Тваринам подобається висіти догори низом, зимувати в печерах. Кажани гарно бігають та користуються ультразвуковими сигналами. Лиликоподібні - це єдині ссавці на планеті, для яких можлива гіпотермія.

Проте, не дивлячись на їхні здібності, ці тваринки є найбільш чутливими до стану навколишнього середовища та найбільш вразливими. Розрізняють близько тисячі різновидів рукокрилих, в Україні вони занесені до Червоної Книги.

Наукові досягнення людства - це результат ідей, які обговорювали та обговорювали
Наукові досягнення людства - це результат ідей, які обговорювали

17 квітня відзначається Міжнародний день майстерності важливих розмов. Неофіційне свято про роль та значення ефективних комунікацій. Здатність до спілкування - це те, що відрізняє нас від усіх інших видів у світі. 

Всесвітньовідомий філософ Вольтер випивав мінімум 50 філіжанок кавового напою на день
Всесвітньовідомий філософ Вольтер випивав мінімум 50 філіжанок кавового напою на день

Щорічно 17 квітня відзначаємо свято ароматного та улюбленого багатьма напою - Міжнародний день кави (або День еспресо). Дата святкування обрана на честь дати отримання патенту італійцем Ачиль Гаджіа на створення кавоварок, що відбулось цього дня у 1938 році. Виготовлення еспресо-машини здійснилось у 1901 році завдяки, знову ж таки італійцю, Луїджі Беццера.

Пити каву людство розпочало у 10 столітті. Перша кав’ярня виникла у 1554 році в Стамбулі, де відбувалася виключно дегустація привезеного з Сирії напою. В Україні кава з’явилась в 1672 році завдяки туркам, які відкрили у Кам’янці-Подільському першу кав’ярню на території нашої держави.

Еспресо готують під високим тиском, назва цього кавового напою так і перекладається з італійської - "під тиском". Еспресо визнано найпопулярнішим різновидом кави у світі, найбільше його обожнюють на півдні Європи. Такий кавовий напій зменшує ризик серцевих захворювань та раку підшлункової, має позитивний вплив на шкіру.

Написання власного хайку може стати вправою для роздумів, що дозволяє відобразити красу моменту в кількох простих словах
Написання власного хайку може стати вправою для роздумів, що дозволяє відобразити красу моменту в кількох простих словах

Міжнародний день поезії хайку, що відзначається щороку 17 квітня, є всесвітнім святом хайку - форми японської поезії, відомої своєю простотою, глибиною і красою. Святкування Міжнародного дня поезії хайку було ініційоване Сарі Ґрандстаффом у 2007 році, а згодом прийняте Фундацією хайку у 2012 році. Спочатку зареєстрований як Національний день поезії хайку, він був перейменований і набув міжнародного значення завдяки Фонду хайку у 2015 році. Дата святкування, 17 квітня, співпадає з Національним місяцем поезії і символічно включає в себе знакове число 17, що відображає традиційну структуру хайку.

Хайку традиційно складається з трьох рядків з розміром 5-7-5 складів, хоча сучасні інтерпретації іноді відрізняються. Його коріння сягає початкових віршів ренги, колективної форми японської поезії, що розвинулася в самостійний вид мистецтва у 17 столітті.

Відомі майстри хайку, такі як Мацуо Басьо та Масаока Шікі, відіграли важливу роль у популяризації та вдосконаленні хайку, підкреслюючи його глибину та потенціал для фіксації ефемерних миттєвостей життя.

Міжнародний день поезії хайку - це не просто літературна подія та свято поетичної форми, це запрошення сповільнитися і спостерігати за світом з подивом і простотою. Сила хайку полягає в його здатності передавати широкі емоції та спостереження в лаконічній структурі, нагадуючи нам про красу, яку можна знайти в стислості та простоті.

Хто народився 17 квітня

17 квітня 1959 р. - Шон Марк Бін - британський актор театру та кіно. Відомий завдяки ролям Боромира у кінотрилогії "Володар кілець", Еддарда Старка у телесеріалі HBO "Гра престолів" та Річарда Шарпа у телесеріалі "Пригоди королівського стрільця Шарпа".

Шон Марк Бін
Шон Марк Бін

17 квітня 1972р. - Дженіфер Енн Гарнер - американська актриса і продюсер. Найбільшу популярність їй принесла роль агента Сідні Брістоу в серіалі "Шпигунка", за яку Гарнер здобула премії "Золотий глобус" і Гільдії кіноакторів США, а також чотири рази номінувалася на прайм-тайм премію "Еммі".

Дженіфер Енн Гарнер
Дженіфер Енн Гарнер

17 квітня 1974 р. - Вікторія Керолайн Бекхем, у дівочості - Адамс - британська співачка, автор пісень, танцівниця, модель, актриса, модний дизайнер і підприємниця.

Вікторія Керолайн Бекхем
Вікторія Керолайн Бекхем

17 квітня 1976 р. - Майвен Ле Беско - французька актриса, режисер і сценарист, більш відома під мононімом Майвен. У 2023 році на екрани вийшов фільм Майвен "Жанна Дюбаррі", в якому вона виконала головну роль - мадам Дюбаррі, офіційної фаворитки Людовіка XV.

Майвен Ле Беско
Майвен Ле Беско

17 квітня 1985 р. - Патріша Руні Мара - американська актриса кіно, телебачення та озвучування. Здобула популярність завдяки ролі Ненсі у рімейку фільму жахів "Кошмар на вулиці В'язів", а також ролі Лісбет Саландер у фільмі "Дівчина з татуюванням дракона", за яку була номінована на премії "Золотий глобус" та "Оскар".

Патріша Руні Мара
Патріша Руні Мара

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.