Яке сьогодні, 30 квітня, свято: Вальпургієва ніч та День прикордонника України

Читать на русском

В цей день народилися ізраїльська актриса Галь Гадот та український модельєр-дизайнер Діана Дорожкіна - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 30 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 30 квітня День зачіски та Міжнародний день свічкаря

В цей день народилися ізраїльська актриса Галь Гадот та український модельєр-дизайнер Діана Дорожкіна - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 30 квітня

У вівторок, 30 квітня, українці відзначають День прикордонника, а православна церква шанує пам'ять апостола Якова Зеведеєва, брата апостола Іоанна Богослова. Іменини сьогодні святкують Василь, Гнат, Клим, Максим, Микита, Яків.

30 квітня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято прийнято перед далекою дорогою обтертися або скупатися у воді розтопленого березневого снігу
У це народне свято прийнято перед далекою дорогою обтертися або скупатися у воді розтопленого березневого снігу

Православні віряни відзначають церковне свято 30 квітня на честь святого Якова Зеведеєва, одного з дванадцяти апостолів. Святий Яків із братом були рибалками. Ісус покликав їх проповідувати Євангеліє. Після того, як Святий Дух зійшов на апостолів у Єрусалимі, Яків вирушив нести слово Боже по світу.

Після повернення в Єрусалим він протистояв фарисеям і продовжував нести вчення про Христа як Месію і Спасителя світу. Щоб довести хибність його вчення, іудеї найняли філософа Гермогена. Після довгих дискусій з Яковом, у яких також брав участь учень філософа, вони обидва увірували в Господа, спалили книги і прийняли Хрещення.

Імовірно в 42-44 рр. на Якова, як на розповсюджувача неправдивого вчення і смути, донесли цареві Іродові Агріппі. Той наказав стратити святого. Апостол дізнався про вирок, але мужньо продовжував відкрито проповідувати. Один із донощиків розкаявся і прилюдно визнав себе християнином. Його стратили разом з апостолом Яковом.

Наші предки 30 квітня не виїжджали далеко від дому, оскільки день вважається дуже небезпечним для подорожей. Це може бути пов'язано з тим, що в травні часто розливаються річки, а дороги вкриваються брудом, і подорожувати стає важче. 

30 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Святкування - можливість віддати пошану військовослужбовцям, які охороняють межі держави, а також віддячити прикордонникам, що дістали поранення або загинули при виконанні службових обов’язків
Святкування - можливість віддати пошану військовослужбовцям, які охороняють межі держави, а також віддячити прикордонникам, що дістали поранення або загинули при виконанні службових обов’язків

Для кожної країни світу особливим святом є День прикордонника. В Україні ця подія відзначається 30 квітня щороку. Спочатку святкування Дня прикордонників було призначене Указом Президента у 1992 році на 4 листопада. З 2003 року подію відзначали у травні 23 числа. А вже згодом новим Указом Президента у 2018 році було встановлено нову дату - 30 квітня. Святкування урочисто відбувається кожного року.

Нову дату запровадження свята обрали невипадково. У 1918 році під час більшовицького режиму в Росії армія УНР встановила на кордоні державні символи та проголосила незалежність України. 9 лютого цього ж року було підписано Брестський мирний договір, за яким Україну визнали самостійною державою. За умовами договору союзники надали українському народові військову допомогу для утримання незалежності держави від встановлення більшовицького режиму.

9 квітня 1918 року Запорізьку дивізію війську УНР переформували у військовий корпус. 30 квітня завершився український контрнаступ на Донбасі з метою визволення від більшовиків. Після взяття станції Колпакове на рубежі УНР та Донської республіки на кордоні земель замайорів жовто-блакитний прапор як символ вільної незалежної України.

Для кожної людини дуже важливо знайти саме "свого" перукаря. Якщо у вас є такий спеціаліст, розкажіть про нього у соціальних мережах, порадьте друзям його послуги
Для кожної людини дуже важливо знайти саме "свого" перукаря. Якщо у вас є такий спеціаліст, розкажіть про нього у соціальних мережах, порадьте друзям його послуги

День зачіски або День вдячності перукарям - це свято, коли відмічають працю перукарів та перукарок, стилістів та усіх, хто створює справжні шедеври, допомагаючи нам повірити в себе. Це неофіційне американське свято, яке відзначається 30 квітня. 

У цей день потрібно подякувати своєму перукареві за те, що він старається для нас – навчається нових прийомів підстригання та вкладання волосся, забезпечує кожного клієнта гарним настроєм та вірою у власну красу. Адже робота перукаря - не лише підстригти чи пофарбувати волосся. Він робить з нас кращу версію.

Для виконання джазу придатні будь-які музичні інструменти, але найбільш поширеними для цього стилю є корнет, саксофон, контрабас, фортепіано, барабани та гітара
Для виконання джазу придатні будь-які музичні інструменти, але найбільш поширеними для цього стилю є корнет, саксофон, контрабас, фортепіано, барабани та гітара

Унікальний музичний стиль, заснований на імпровізації, який виник в США в часи рабовласництва, отримав назву "джаз". Глибоке коріння його полягає в музичних і культурних традиціях африканського континенту, але значний вплив на формування джазу здійснила й європейська музика. Оскільки джаз з’явився в середовищі безправних рабів, він і досі вважається музикою, що символізує свободу, рівні можливості та боротьбу проти несправедливості й пригнічення. Ініціатива проведення свята, присвяченого цьому музичному стилю, належить американському джазовому піаністу та композитору Хербі Хенкоку, а в 2011 році, згідно з офіційним рішенням ЮНЕСКО, 30 квітня було оголошено Міжнародним днем джазу

До сьогоднішнього дня джаз продовжує розвиватися за допомогою нового покоління музикантів, які створюють новаторське звучання і кидають виклик умовностям, але незмінною в цій музиці завжди залишається імпровізація та відчуття свободи, яке вона дарує виконавцям і слухачам.

Назва "Вальпургієва ніч" походить від імені святої Вальпурги
Назва "Вальпургієва ніч" походить від імені святої Вальпурги

Вальпургієва ніч - одне з найбільш значущих язичницьких свят, яке асоціюється з приходом весни. Свято відбувається щороку у ніч з 30 квітня на 01 травня. Англійська монахиня у далекому 748 році приїхала у Німеччину для заснування монастиря. Їй вдалося завоювати чималий авторитет серед місцевих мешканців, та після смерті її оголосили святою.

Першого травня, у день, коли народилася Вальпурга, за народним повір’ям, відьми виходять з укриття та збираються на шабаш, щоб перешкодити приходу весни. Щоб захиститися від злих сил, люди у Середньовіччі розводили у ніч на 1 травня величезні вогнища, на яких спалювали опудала, що символізували нечисть. Це дійство супроводжувалося хороводами та ігрищами. Одночасно люди зверталися до Бога, просячи послати їм щедрий урожай та здорове потомство.

Свічка має сакральне значення у багатьох культурах, супроводжує майже усі обряди та ритуали, протягом життя людини. Українська окопна свічка єднає українців на шляху до перемоги
Свічка має сакральне значення у багатьох культурах, супроводжує майже усі обряди та ритуали, протягом життя людини

30 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято - Міжнародний день свічкаря. Святкування події покликане привернути увагу до цікавого ремесла свічкарів. Зараз навіть в інтернеті існує не дуже багато популярних груп, співтовариств та форумів для спілкування свічкарів. А спеціальних подій взагалі немає.

Започатковано Міжнародний день свічкаря у 2017 році. Шанувальники цього цікавого ремесла отримали можливість відзначати своє свято. Мистецтво свічкарства об’єднує дуже багато людей від новачків до справжніх професіоналів. Незвичний формат свічкарської справи набуває популярності серед тих, хто полюбляє створювати цікаві речі власноруч.

Дату запровадження свята обрано невипадково. Вона присвячена до свята у народному календарі - до дня Зосіми Соловецького. В останній день квітня зазвичай пасічники вивозять вулики з бджолами та розпочинають сезон збору меду з обходи бджолиних угідь. За стародавніми традиціями пасічники в цей день ставили запалену воскову свічку та молилися Зосимі - покровителю бджіл.

Виробництво парафінових та воскових продуктів стрімко набуває оберти. Свічкарі виробляють красиві поробки до різних урочистих подій, наприклад, до Нового року, Різдва, Дня Святого Валентина, Великодня.

Бджолиний віск є невід’ємним матеріалом для виробництва церковних та храмових свічок, проведення традиційних ритуальних обрядів, освячення громадських міст. Святкування Дня свічкаря - це вшанування вкладу майстрів свічного ремесла у різні галузі. Ініціатором свята є Сергій Максимович Маузер, популяризатор свічного мистецтва в Росії. Ця людина вважає, що запровадження Міжнародного свята сприятиме розвитку дружніх зв’язків між майстрами різних країн світу та дозволить шанувальникам ремесла спілкуватися, ділитися ідеями та виробляти справжні свічкові шедеври.

Хто народився 30 квітня

30 квітня 1956 р. - Ларс фон Трієр - датський режисер, сценарист і актор, співавтор кіноманіфесту "Догма 95". Відомий своєю плідною та суперечливою кар'єрою, що охоплює майже чотири десятиліття творчості.

Ларс фон Трієр
Ларс фон Трієр

30 квітня 1971 р. - Діана Дорожкіна - український модельєр-дизайнер, телеведуча. Ведуча програми "Обличчя речей" на каналі Maxxi TV з 2009 року.

Діана Дорожкіна
Діана Дорожкіна

30 квітня 1982 р. - Кірстен Керолайн Данст - американська актриса, кінорежисер, сценарист, продюсер, модель і співачка. Стала відома широкому загалу у дванадцять років, зігравши роль Клодії у фільмі "Інтерв'ю з вампіром" у 1994 році.

Кірстен Керолайн Данст
Кірстен Керолайн Данст

30 квітня 1985 р. - Галь Гадот - ізраїльська актриса і модель, посол доброї волі ООН, найбільш відома за ролями у фільмах "Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості", "Ліга справедливості", "Чудо-жінка", "Диво-жінка 1984", "Шпигуни по сусідству", а також серії фільмів "Форсаж".

Галь Гадот
Галь Гадот

30 квітня 1988 р. - Анна Селія де Армас Касо - кубино-іспанська актриса. Почала свою кар'єру у 2006 році на Кубі. Після успіху на батьківщині та в Іспанії, зокрема після зйомок у серіалі "Чорна лагуна", переїхала до Голлівуду і прославилася на весь світ завдяки ролям у фільмах "Той, що біжить по лезу 2049", "Дістати ножі", "Не час помирати" та "Блондинка".

Анна Селія де Армас Касо
Анна Селія де Армас Касо

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.