Існує безліч теорій виникнення символу американської валюти, але немає правильної
Знак долара – це більше, ніж позначення валюти, адже він став потужною емблемою багатства та в деяких уявленнях або свободи, або жадібності. Цікаве і його походження. Існує думка, що цей символ означає США – US, де буква S перекривається двома вертикальними лініями U. Але це не так. Цій помилковій ідеї дала величезного розголосу авторка Айн Ренд у своєму романі 1957 року "Атлас розправив плечима", пише IFLScience.
"До речі, ви знаєте, звідки цей знак (долара – прим. ред.)? Це означає ініціали Сполучених Штатів", – пише вона.
Проте це неправда. До свого заснування в 1776 році регіон був відомий як Сполучені колонії Північної Америки. Тож, дехто припускає, що знак долара вже використовувався до того, як цю частину суші стали називати просто Сполученими Штатами.
Існує схожа теорія, що знак долара утворився з ініціалів US, не для позначення Сполучених Штатів, а для позначення одиниці срібла. Однак це також вважається ще однією помилковою етимологією.
Інша більш давня теорія полягає в тому, що символ $ міг бути натхненний стовпами Геркулеса, які в Античності використовували для позначення висот. Згідно з цією теорією, S-подібна форма являє собою сувій або стрічку, обмотану навколо двох вертикальних ліній, що представляють стовпи. Однак сьогодні не так багато вчених погоджуються з цією ідеєю.
За даними Федеральної резервної системи – центральної банківської системи США – країна офіційно прийняли знак долара в 1785 році. Там стверджують, що символ долара походить від іспанського песо, який зазвичай використовувався в регіоні до того, як тут став панувати долар.
До появи долара іспанський песо був широко поширений в Америці, навіть у британських колоніях, завдяки своїй стабільності та високому вмісту срібла. Песо зазвичай записували скорочено як Ps, ці літери потім були об’єднані в символ, де P і S накладалися в одну форму. Згодом крива P перетворилася на просто прямі вертикальні лінії, утворивши $, який ми всі знаємо сьогодні.
Альтернативна версія історії полягає в тому, що символ $ насправді розвинувся з числа 8. Песо називали "вісімкою", оскільки він коштував вісім реалів, меншого номіналу іспанської валюти. Спочатку символ долара міг включати цифру 8, можливо, дві 8, складені одна на одну, які еволюціонували у форму $.
По правді кажучи, немає категоричних доказів, які підтверджують будь-яку з цих теорій. Звичайно, символ $ не був активно розроблений групою графічних дизайнерів після поставленого їм завдання. Навпаки, він органічно розвивався з часом.
Долар набув сталого позначення після того, як його незліченну кількість разів нашкрябали на квитанціях і банківських документах, часто з помилками та невеликими варіаціями. Вочевидь, тільки після цього клубок символів поступово затвердився й отримав свою сучасну форму.
Символ гривні – ₴ – коротке позначення української гривні, прийняте Національним банком України у 2004 році. Коли НБУ затвердив символ валюти для гривні, було встановлено, що цей графічний символ може писатися як до, так і після номіналу – ₴ 500, 500 ₴. Цей символ складається з двох елементів.
Перший і основний елемент являє собою рукописний варіант малої кириличної літери "г", як першої літери у назві "гривня". Іншим елементом є дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і зростання національної економіки України. Схожа ідея традиційно використовується для позначення інших валют, наприклад, у символі єни ¥ та євро €.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.