YouTube видалив канали іноземних блогерів, які працювали на Росію та публікували фейки

Читать на русском

Іноземні проросійські блогери в соцмережі просували позитивний імідж Росії та відбілювали репутацію країни-терористки

Читать на русском
YouTube
Блогери вже встигли поскаржитися на обмеження

Іноземні проросійські блогери в соцмережі просували позитивний імідж Росії та відбілювали репутацію країни-терористки

YouTube видалив канали іноземних "блогерів", які працювали на Кремль. Вони, зокрема, поширювали фейки та розповідали про життя іноземців у Росії. Блогери подавали апеляції, але безрезультатно.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (SPRAVDI). Зазначається, що так звані проросійські блогери просували позитивний імідж Росії та відбілювали репутацію країни.

Наприклад, обліковий запис американської блогерки Sasha Meets russia видалений за "порушення правил спільноти". А акаунт політичної аналітикині та журналістки Фіорели Ізабель (Fiorella in moscow) стерли без пояснення причин.

Під обмеження також потрапила сторінка russian Code, де розповідалося про життя іноземців у Росії. Видалений й канал канадської журналістки Єви Бартлетт (Eva Karene Bartlett redirect) за відео "в Україні є список людей, яких треба вбити, і я в ньому" та фейки про український сайт "Миротворець"

"Так звані "блогери" поскаржилися на обмеження, проте апеляції не дали жодних результатів", - кажуть в SPRAVDI.

Боротьба соцмереж з фейками та пропагандою Росії

Наразі YouTube тестує нову функцію, яка дозволить користувачам додавати важливий контекст під відео, а також вишукуватиме фейки. Функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки. В Google кажуть, що ця функція може бути використана як пояснення, коли пісня є пародією, або повідомлення глядачам про те, що старі кадри зображуються як актуальна подія. І це буде актуально з огляду того, що російська пропаганда активно поширює неправдиву інформацію, маніпулюючи користувачами.

Запуск цієї на YouTube відбувається у рік виборів у США. Дезінформація під час виборів 2024 року може стати великою проблемою завдяки появі генеративного ШІ. Тому YouTube хоче зменшити поширення дезінформації.

TikTok теж буде обмежувати поширення відео з російською пропагандою. Зокрема, це стосується акаунтів, повʼязаних із державними ЗМІ Росії та Китаю. Також буде заборонена реклама цих облікових записів за межами їхніх країн. Зокрема, це робиться для того, щоб ці акаунти не використовували як інструмент пропаганди в рік великих виборів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.