Яке сьогодні, 28 червня, свято: День Конституції України та Міжнародний день пірсингу

В цей день народилися український співак Володимир Дантес та американський підприємець Ілон Маск - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 28 червня

колаж
А ще 28 червня Міжнародний день соціального бізнесу та Національний день молочного шоколаду

У п'ятницю, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції, а православна церква шанує пам'ять перенесення мощей безсрібників і чудотворців Кіра та ІоаннаІменини сьогодні святкують Ян, Сергій, Павло, Йосип, Іван, Григорій, Герман, Василь.

28 червня - яке сьогодні церковне свято

Люди починають копати картоплю
Люди починають копати картоплю

28 червня церква святкує перенесення мощей безсрібників і чудотворців Кіра та Іоанна. Перенесення мощей святих мучеників безсрібників і чудотворців Кіра та Іоанна з міста Конопи в прилегле селище Мануфін було здійснено в 412 році. Це єгипетське селище вселяло в усіх страх, оскільки раніше тут було язичницьке капище і мешкали злі духи.

Патріарх Феофіл хотів очистити це місце від бісів, але не встиг. Його бажання виконав святий Патріарх Кирил (412-444), який змінив його на Олександрійській кафедрі. Він старанно молився про виконання святого наміру. У видінні святителю з'явився Ангел Господній і повелів перенести в Мануфін чесні мощі святих Кіра та Іоанна. Святіший Патріарх Кирил виконав веління Ангела і побудував у Мануфіні церкву в ім'я святих мучеників. Відтоді це місце очистилося від ворожої сили, молитвами святих мучеників Кира та Іоанна там стали відбуватися багато чудес, зцілення хворих і недужих.

28 червня - переддень дня Петра і Павла, який для українців був великим святом. До свята готувалися заздалегідь, готували речі для ярмарку і прибирали в хаті. Молодь у цю дату ходила свататися.

28 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

День Конституції України є сильним об’єднуючим фактором для населення країни, адже під час прийняття цього документу змогли дійти згоди навіть найзапекліші політичні опоненти
День Конституції України є сильним об’єднуючим фактором для населення країни, адже під час прийняття цього документу змогли дійти згоди навіть найзапекліші політичні опоненти

Конституцією будь-якої країни по-суті є збірка правил, що слугують для визначення її політичного устрою, повноважень керівних інституцій, а також громадянських прав і обов’язків. Часто Конституцію іменують Основним законом, бо вона займає верховну позицію над усіма іншими законами. Для багатьох країн прийняття Конституції пов’язано з революціями чи визвольними війнами, для інших воно стало вирішальним кроком на шляху до суверенітету. Не є виключенням і Україна - нашу Конституцію було прийнято на п’ятому році незалежності. Ця довгоочікувана і визначна для українців подія відбулася 28 червня 1996 року, і відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято - День Конституції України

Волелюбні українці здавна прагнули до самостійної державності, а отже, й до написання власної Конституції. Не всі знають, що першою з конституцій усіх європейських країн була українська. Все почалося з Полтавської битви 1709 року - після поразки в ній гетьман Іван Мазепа з частиною Війська Запорізького перебрався до міста Бендери. Там Мазепа невдовзі помер, а козаки 5 квітня 1710 року обрали собі нового очільника - Пилипа Орлика. Разом з виборами гетьмана було прийнято й Конституцію, яка складалася з 16 статей. 

Ця подія є державним святом, яке, до речі, встановлене самою Конституцією - її 161-ою статтею. Тому 28 червня щороку відбуваються офіційні державні заходи, присвячені річниці прийняття українського Основного закону. Українців вітають державні керівники найвищого рангу, на будівлях встановлюють національні прапори. 

Сучасні майстри модифікації тіла вважають відкриття студії Джима Уорда першим етапом розвитку та популяризації татуювання і пірсінгу
Сучасні майстри модифікації тіла вважають відкриття студії Джима Уорда першим етапом розвитку та популяризації татуювання і пірсінгу

28 червня усі любителі модифікації тіла святкують Міжнародний день пірсингу. У цей день народився Джим Уорд, який відкрив найперший у світі професіональний салон пірсінгу "Рукавичка" у 1978 році. 

Незважаючи на те, що проколювання мочок вух та носа століттями було властиво деяким народам, саме Уорд зробив пірсинг безпечним та естетичним. Він також почав виробляти ювелірні прикраси, які мали вид фіксованого кільця та штанги з внутрішньою різьбою. Джим не сам розроблював ці конструкції. Ідею він перейняв у свого товариша з Німеччини та поширив її, самостійно розроблюючи дизайн виробів із золота та срібла. Незважаючи на те, що пірсинг входить до складу хірургічних втручань, кількість ускладнень від нього становить всього 0.1% на рік від числа усіх клієнтів по всьому світі.

Завдяки привертанню уваги до цієї галузі сучасні офіційно зареєстровані соціальні підприємства мають можливість розраховувати на пріоритетну державну підтримку
Завдяки привертанню уваги до цієї галузі сучасні офіційно зареєстровані соціальні підприємства мають можливість розраховувати на пріоритетну державну підтримку

28 червня - Міжнародний день соціального бізнесу. Метою його проведення стало привернення уваги представників влади та інших людей до проблем, що досі залишаються у суспільстві. Соціальне підприємництво ведуть організації, діяльність яких спрямована на створення справедливих взаємовідносин у суспільстві, тобто такі, що змінюють наш світ на краще: організація харчування безхатьків, обмін книжками/одягом тощо, виготовлення екологічної енергії з відходів, створення робочих місць. Зазвичай подія проходить два дні. У 2024 році Міжнародний день соціального бізнесу відбуватиметься 27-28 червня.

Ця дата приурочена до дня народження Мохаммада Юнуса, який став засновником мікрофінансування та мікрокредитування, а у 2006 році був нагороджений Нобелівською премією миру за вагомий внесок в економічний та соціальний розвиток суспільства.

Перше святкування відбулося у 2010 році в місті Дакка (Бангладеш) у готелі Sonargaon. Крім обговорення проблем, було проведено виставку, на якій були запропоновані продукти соціальних підприємств. Головною подією форуму стала презентація логотипу соціального бізнесу, розробленого Мохаммадом Юнусом та його книжки про розвиток галузі. 

Найдорожча шоколадка (батончик Кедбері) була продана за 687 доларів. Унікальність цієї цукерки була в тому, що у 1901 році вона побувала в Антарктиді з першою американською експедицією, яку очолював Роберт Скотт
Найдорожча шоколадка (батончик Кедбері) була продана за 687 доларів. Унікальність цієї цукерки була в тому, що у 1901 році вона побувала в Антарктиді з першою американською експедицією, яку очолював Роберт Скотт

Кожен рік 28 червня у США святкують Національний день молочного шоколаду, який був заснований Асоціацією кондитерів. Для ласунчиків та шанувальників шоколадної продукції, звісно, кордонів не існує, то шоколадне свято завдяки соцмережам поширилося світом.

Цей продукт вперше виник у 1839 році на фабриці німецької компанії Jordan & Timaeus. Але в ті часи він мав вигляд гарячого напою. Через 30 років швейцарський кондитер Даніель Петер знайшов спосіб, як зробити ці ласощі твердими. С тих пір ласуни всього світу вважають молочний шоколад одним із смачніших сортів.

Головним інгредієнтом шоколаду є какао-боби. Деякі народи вважали їх священною їжею, яку боги волелюбності подарували людям. Вживання зерен какао підвищувало рівень енергії, змушувало мізки працювати більш активно, рятувало від багатьох захворювань. А невелика кількість шоколаду є корисною, тому що підвищує настій, допомагає боротися з синдромом хронічної втоми, покращує пам’ять та робить людину щасливою.

Споживання рожевого вина широко поширене на всіх континентах, причому у Франції переважає споживання на душу населення, за нею йде Уругвай
Споживання рожевого вина широко поширене на всіх континентах, причому у Франції переважає споживання на душу населення, за нею йде Уругвай

Є ще одна причина святкувати та насолоджуватися рожевим вином: у Провансі тепер є свій Міжнародний день рожевого вина. Цей особливий день, встановлений Валері Руссель, власницею Châteaux Roubine і Sainte Béatrice, відзначається кожної четвертої п’ятниці червня, починаючи з 22 червня 2018 року.

Мета події - вшанувати задоволення від мистецтва життя Провансу, яке пердбачає також смакування рожевого вина. Прованс, визнаний батьківщиною рожевого вина понад 2600 років тому, займає особливе місце серед рожевих вин і відіграв значну роль у глобальному відродженні популярності рожевого вина.

Вибухове зростання виробництва виняткових рожевих вин у Провансі надихнуло інші регіони світу на збільшення власного виробництва. Франція, Іспанія, Сполучені Штати та Італія є найбільшими виробниками рожевого вина, лідирує Франція. 

У Міжнародний день рожевого вина о 19:00 год. (за французьким часом), є традиція, що виробники рожевого вина та поціновувачі в усьому світі піднімають келихи, наповнені улюбленим рожевим виливом, і промовлять тост за одне з найулюбленіших вин у світі.

Хто народився 28 червня

28 червня 1926 р. - Мел Брукс - американський кінорежисер, сценарист, актор і кінопродюсер, відомий завдяки своїм кінопародіям і фільмам-фарсам, таким як "Молодий Франкенштейн", "Космічні яйця", "Блискучі сідла" та іншим. Лауреат премії "Оскар" за оригінальний сценарій до свого режисерського дебюту "Продюсери".

Мел Брукс
Мел Брукс

28 червня 1948 р. - Кетлін Дойл Бейтс - американська акторка і режисерка. Найвідоміші фільми і телесеріали за участю Кеті Бейтс: "Мізері", "Смажені зелені помідори", "Долорес Клейборн", "Опівнічна зміна", "Титанік", "Закон Геррі", "Дві з половиною людини", "Американська історія жахів" і "Справа Річарда Джуелла".

Кетлін Дойл Бейтс
Кетлін Дойл Бейтс

28 червня 1966 р. - Джон Пол Кьюсак, іноді Кьюзак - американський кіноактор, продюсер і сценарист. Виконував невеликі ролі в таких фільмах як "Утікач" і "Поки ти спав".

Джон Пол Кью́сак
Джон Пол Кью́сак

28 червня 1971 р. - Ілон Рів Маск - американський підприємець, інженер і мільярдер. Засновник, генеральний директор і головний інженер компанії SpaceX; інвестор, генеральний директор і архітектор продукту компанії Tesla; засновник The Boring Company; співзасновник Neuralink і OpenAI; власник Twitter (X).

Ілон Рів Маск
Ілон Рів Маск

28 червня 1984 р. - Андрій Валерійович Пятов - український футболіст, воротар. Колишній капітан національної збірної України. Учасник трьох чемпіонатів Європи та чемпіонату світу. Заслужений майстер спорту України.

Андрій Валерійович Пятов
Андрій Валерійович Пятов

28 червня 1988 р. - Володимир Дантес - український співак, телеведучий, радіоведучий, екс-учасник гурту "ДіО.фільми".

Володимир Дантес
Володимир Дантес

28 червня 1991 р. - Артем Володимирович Пивоваров - український співак, музикант, автор пісень, саунд-продюсер. 6 березня 2017 року на трек "Кислород" було випущено кліп про людей з альбінізмом, який за кілька днів набрав понад мільйон переглядів і потрапив у Топ-10 найпопулярніших українських відеокліпів на YouTube.

Артем Володимирович Пивоваров
Артем Володимирович Пивоваров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube