Яке сьогодні, 27 вересня, свято: День вихователя та туризму в Україні

В цей день народилися українські актори Володимир Остапчук та Юлія Гапчук - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 27 вересня, свято: День вихователя та туризму в Україні
А ще 27 вересня Всесвітній день без м’яса та День чеського пива

У п'ятницю, 27 вересня, в Україні відзначають День вихователя, а православна церква шанує пам'ять мученика Калістрата і дружини йогоІменини сьогодні святкують Аристарх, Віктор, Герман, Дмитро, Ігнат, Марк, Михайло, Петро, Федір, Федір, Акуліна, Февронія.

27 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Туризм — це не тільки відпочинок, а й складна робота багатьох людей, а туристичні об’єкти часто потребують захисту та відновлення
Туризм - це не тільки відпочинок, а й складна робота багатьох людей, а туристичні об’єкти часто потребують захисту та відновлення

Важливу роль туризму визнають уряди країн та міжнародні організації, зокрема, ООН - під її егідою працює Всесвітня туристична організація, яка заснувала щорічне свято - Всесвітній день туризму. Його відзначають щороку 27 вересня, а українці цього дня мають ще й національне свято - День туризму в Україні.

Подорожі як явище настільки ж давні, як і саме людство, адже люди завжди переміщувалися територіями в пошуках їжі, притулку, безпеки та кращих умов життя. Відколи у давніх цивілізацій з’явилися війська, вони теж стали свого роду "мандрівниками", бо йшли чи їхали в далекі краї, щоб завоювати інші землі, контролювати торговельні шляхи та інші ресурси. 

Це й створило основу для подальших мандрівок, але вже з комерційною або релігійною метою, а також просто заради людської цікавості. Серед папірусів Давнього Єгипту є тексти, які свідчать про звичку багатих єгиптян подорожувати для свого задоволення та відпочинку. 

Давні греки теж залюбки подорожували, причому їх приваблював Єгипет з його величними архітектурними спорудами та незвичайною природою, який вважався ще й лікувальним курортом. Завзятим туристом того часу був Геродот, який побував не тільки в Єгипті, але й у Вавілоні, Ассирії, Малій Азії та навіть у Північному Причорномор’ї. Приїздили чужоземні мандрівники й до Греції, головним чином для того, щоб подивитися на Олімпійські ігри. Для приїжджих у країні було чимало заїжджих дворів на відстані приблизно 50 кілометрів один від одного, в яких ще й можна було винайняти коней. 

Римляни часто відвідували місцевості з термальними водами, а також міста Помпеї, Геркуланум та острів Капрі. Всю велетенську імперію пронизувала мережа доріг загальною довжиною близько 160 тисяч кілометрів, було багато заїжджих дворів, тож люди могли легко поїхати до іншої провінції - на ринок, до храму чи на будь-яке видовище в амфітеатрі. 

В середні віки мандрівки набули дещо іншого значення, адже християнство, іслам та юдаїзм заохочували своїх прихильників до паломництва, тобто відвідин святих місць. Своєрідним "туризмом" можна вважати й хрестові походи, у яких тисячі європейців познайомилися з культурою Сходу.

В епоху Відродження разом з виробництвом, наукою та культурою на вищу сходинку піднявся і туризм - стали популярними подорожі з освітньою метою та як засіб для фізичного чи духовного оздоровлення. Особливу роль в процесі розвитку туризму відіграли географічні відкриття Колумба, Магеллана та інших мандрівників.

Найкращий спосіб відзначити День туризму - це згадати про свої мрії та нарешті вирушити в те місце на планеті, яке викликає найсильнішу цікавість. Якщо ж поки це неможливо, то варто хоча б детально спланувати майбутню подорож та зробити перші кроки до її здійснення, наприклад, почати відкладати гроші. Тим часом можна влаштувати  для себе іншу мандрівку - ближчу, але все одно приємну та пізнавальну.

На території країни побудований найвищий в Азії мінарет Куня Ургенче - 67 метрів
На території країни побудований найвищий в Азії мінарет Куня Ургенче - 67 метрів

Головне національне свято у Республіці Туркменістан відзначають 27 вересня - День незалежності. Історія свята центральноазійської країни почалася 27 жовтня 1991 року, коли Верховна Рада ТРСР прийняла відповідний закон. З 2018 року свято перенесли на 27 вересня за рішенням Меджлісу Туркменістану. Вважається, що нова дата Дня незалежності обрана на честь закриття V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв. За традицією на День незалежності в Туркменістані проходить військовий парад, урочисті заходи та нагородження видатних туркменів.

Привітайте сьогодні вихователів та подякуйте за їхню працю та любов
Привітайте сьогодні вихователів та подякуйте за їхню працю та любов

День вихователя в Україні відзначають 27 вересня, це професійне свято, яке відзначається на честь праці вихователів, як окремої ланки працівників освіти. Сьогодні нагода вшанувати та визнати їхній внесок у розвиток і виховання дітей та молоді.

Всесвітній тиждень без м’яса – це більше, ніж просто дієтичний виклик, це рух, який заохочує до роздумів про наші харчові звички та їхні ширші наслідки
Всесвітній тиждень без м’яса - це більше, ніж просто дієтичний виклик, це рух, який заохочує до роздумів про наші харчові звички та їхні ширші наслідки

27 вересня відзначають Всесвітній день без м’яса. Насправді це перший день Всесвітнього тижня без м’яса. Всесвітній тиждень без м’яса - це щорічна подія, яка заохочує людей утримуватися від споживання м’яса протягом семи днів. Ініціатива спрямована на підвищення обізнаності про екологічні, медичні та етичні наслідки споживання м’яса. Кампанія отримала міжнародну підтримку і відзначається в різних країнах, включаючи Канаду, Нову Зеландію, Великобританію та США.

Започаткований у 2013 році активістками кампанії Лейні Брейчер і Мелісою Хоббс, а нині проведений організацією Bowel Cancer Australia, популярний щорічний Тиждень без м’яса продовжує зростати в масштабах.

Дні без м’яса були частиною багатьох традицій і релігій протягом тисячоліть. У минулому англійське законодавство забороняло м’ясникам і бакалійникам забивати тварин або продавати м’ясо по п’ятницях і суботах. Пісні дні також запроваджувалися під час війни або в інших скрутних умовах, щоб зберегти харчові продукти. В православній релігії віряни дотримуються тривалих постів та пісних днів щотижня.

Чеське пиво відоме в усьому світі своєю високою якістю та унікальним смаком. Ця країна має довгу історію пивоваріння, яка налічує понад тисячу років
Чеське пиво відоме в усьому світі своєю високою якістю та унікальним смаком. Ця країна має довгу історію пивоваріння, яка налічує понад тисячу років

День чеського пива відзначають 27 вересня - це тижневе святкування, що називають Днями чеського пива. Пивовари Чехії лише нещодавно обрали День святого Вацлава для святкування та демонстрації своїх сортів пива. День святого Вацлава 28 вересня є національним святом, що відзначається на честь заслуг Вацлава I в об’єднанні Чехії. Але він також вважається покровителем пива. За його часів богемський хміль був настільки цінним, що він наказав стратити кожного, кого спіймають на вивезенні хмелю.

Вацлав I - або "Добрий король Вацлав", як його називають на Заході - був лише герцогом, коли у 935 році прийняв мученицьку смерть від свого брата Болеслава Жорстокого. Однак після смерті він був посмертно проголошений королем імператором Священної Римської імперії Оттоном I та став покровителем Чехії.

У Чехії існує безліч пивних традицій і звичаїв. Пиво тут п’ють не тільки як напій, а і як частину культурної спадщини. Пивні ресторани та паби є популярними місцями зустрічі друзів і проведення дозвілля. Також Чехія є одним із найбільших виробників пива у світі на душу населення. Тут знаходяться як великі пивоварні компанії, так і безліч дрібних броварень, що виробляють крафтове пиво. Процес варіння пива в Чехії ретельно контролюється, і багато пивоварень дотримуються традиційних методів.

Пивний туризм також є популярним у Чехії. Багато туристів приїжджають у країну, щоб відвідати відомі пивоварні, такі як Pilsner Urquell у Пльзені або Budweiser Budvar у Чеських Будейовицях, а також скуштувати місцеві сорти пива прямо на місці їхнього виробництва.

Чеське пиво є невіддільною частиною національної культури та гордістю країни. Його унікальний смак і якість, а також різноманітність сортів і стилів роблять його популярним не тільки серед місцевих жителів, а й серед туристів з усього світу.

27 вересня - яке сьогодні церковне свято

За давніми прикметами це народне свято вважалося небезпечним для людей і тварин
За давніми прикметами це народне свято вважалося небезпечним для людей і тварин

27 вересня в церковному календарі - день пам'яті мученика Калістрата і дружини його. Народився і жив він у Карфагені. Його дід вірою і правдою служив у Палестині імператору Тиберію. Він навіть став свідком страждань Ісуса Христа. Тому батько Калістрата був християнином і виховав свого сина в благочестивій вірі. Коли вночі всі інші спали, Калістрат молився. Одного разу воїн почув молитву і доніс про це воєначальнику. Той одразу ж покликав Калістрата до себе і намагався змусити принести жертву ідолам. Але чоловік відмовився.

Ні побої, ні страждання не змогли зломити Калістрата. Тоді його мучитель наказав зашити чоловіка в мішок і викинути його в море. Однак Бог розірвав мішок і Калістрат залишився неушкодженим. До берега йому допомогли дістатися дельфіни. Це диво побачили 49 воїнів і теж увірували в Христа. Тоді воєначальник наказав кинути їх усіх у в'язницю і побити нещадно. Пізніше на місці їхніх страждань було побудовано храм.

За давніми прикметами в народне свято 27 вересня вже закінчувалося бабине літо і починалися перші заморозки. Сонце з цієї дати світить, але не гріє. Часто наші пращури цього дня починали топити піч у хаті.

Хто народився 27 вересня

27 вересня 1972 р. - Гвінет Кейт Пелтроу Мартін - американська акторка кіно і телебачення, бізнесвумен, співачка і письменниця. Виконала роль Пеппер Поттс у серії фільмів кінематографічного всесвіту Marvel: "Залізна людина", "Залізна людина 2", "Месники", "Залізна людина 3", "Людина-павук: Повернення додому", "Месники: Війна нескінченності" і "Месники: Фінал".

Гвінет Кейт Пелтроу Мартін
Гвінет Кейт Пелтроу Мартін

27 вересня 1973 р. - Індіра Варма - британська актриса. У 2014 році отримала роль Елларії Сенд у 4-му сезоні телесеріалу HBO "Гра престолів". Вона виконувала цю роль до 7-го сезону, що вийшов 2017 року.

Індіра Варма
Індіра Варма

27 вересня 1979 р. - Сенічкін Руслан Вікторович - український телеведучий, ведучий ранкового шоу "Сніданок з 1+1" на каналі 1+1.

Сенічкін Руслан Вікторович
Сенічкін Руслан Вікторович

27 вересня 1982 р. - Гапчук Юлія Олександрівна - українська акторка. Відома по ролях в документальному серіалі "Речдок", в серіалах "Колір помсти" і "Людина без серця".

Гапчук Юлія Олександрівна
Гапчук Юлія Олександрівна

27 вересня 1984 р. - Володимир Валерійович Остапчук - український актор, телеведучий, радіоведучий, стендап-комік. Ведучий пісенного конкурсу Євробачення-2017, ведучий шоу "Маска" і "Співають всі!" на телеканалі "Україна".

Володимир Валерійович Остапчук
Володимир Валерійович Остапчук

27 вересня 1984 р. - Авріл Рамона Лавін - канадська співачка, авторка пісень, дизайнерка й акторка. Її дебютний альбом, Let Go, що вийшов 2002 року, був проданий тиражем 16 млн копій. Наступні роботи - Under My Skin і The Best Damn Thing - очолювали світові чарти, зокрема американський Billboard 200.

Авріл Рамона Лавін
Авріл Рамона Лавін

27 вересня 2002 р. - Дженна Марі Ортега - американська акторка. Почала кар'єру ще будучи дитиною. Отримала початкове визнання завдяки ролі юної Джейн у серіалі The CW "Незаймана Джейн". З 2016 до 2018 року грала головну роль Гарлі Діас у серіалі Disney Channel "Життя Гарлі", що принесла актрисі премію Imagen Award.

Дженна Марі Ортега
Дженна Марі Ортега

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube