Яке сьогодні, 27 березня, свято - День Віагри та Міжнародний день каракулів

Читать на русском

В цей день народилися американський кінорежисер Квентін Тарантіно та американська співачка Мерайя Кері - свята, церковні та народні традиції на середу, 27 березня

Читать на русском
Яке сьогодні, 27 березня, свято - День Віагри та Міжнародний день каракулів
А ще 27 березня Міжнародний день театру та віскі

В цей день народилися американський кінорежисер Квентін Тарантіно та американська співачка Мерайя Кері - свята, церковні та народні традиції на середу, 27 березня

У середу, 27 березня, православна церква відзначає День пам'яті Матрони Солунської. Іменини сьогодні святкують Іван, Олександр, Павло, Єфрем, Феодосій, Макар, Мануїл та Матрона.

27 березня - яке сьогодні церковне свято

День Матрони також вважається дуже вдалим для риболовлі. Особливо добре 27 березня клює щука
День Матрони вважається дуже вдалим для риболовлі. Особливо добре 27 березня клює щука

Християни святкують церковне свято 27 березня на честь священномучениці Матрони Солунської. Це православне християнське свято, яке присвячене пам'яті святої Матрони, яка жила в XIV столітті в місті Салоніки на території сучасної Греції. Свята Матрона була відомою благодійницею та молитовницею. Вона допомагала нужденним, зцілювала хвороби та душевні страждання, і багато віруючих приходили до неї за допомогою та порадою. Після своєї смерті Матрона була шанована як свята.

Свята Матрона в Київській Русі шанувалася як покровителька добрих господарок. У цей день можна займатися будь-якою домашньою роботою, прибирати, готувати, займатися рукоділлям.

27 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

До речі, вживати назву "паелья" розпочали у 1900 році. Спочатку страва була звичною їжею простих рибалок, які готували рис на березі моря
Вживати назву "паелья" розпочали у 1900 році. Спочатку страва була звичною їжею простих рибалок, які готували рис на березі моря

27 березня кожного року відзначається смачне свято - День іспанської паельї. Слово "паелья" походить від валенсійського "paella" і перекладається як пательня. Паелья є традиційною стравою іспанців, яку, власне, й готують на великій сковорідці. Основа страви - це рис чи, рідше, макарони. Паелья може бути як м’ясною, так і з різноманітними морепродуктами. Серце страви - соус, до якого обов’язково додають шафран та оливкову олію.

Готування паельї для іспанців кожного разу є святковим. Для цієї події вони можуть спеціально збирати велику родину, неспішно тушкувати страву годинами, розмовляти, давати поради щодо приготування.

Незважаючи на появу препаратів-аналогів для лікування еректильної дисфунції в останні роки, спадщина Віагри як ліків, що покращують життя, залишається беззаперечною
Незважаючи на появу препаратів-аналогів для лікування еректильної дисфунції в останні роки, спадщина Віагри як ліків, що покращують життя, залишається беззаперечною

День Віагри, що відзначається 27 березня, відзначає річницю революційного моменту в сексуальному здоров’ї та медицині. Цей день відзначається в пам’ять про схвалення Віагри Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA) у 1998 році - препарату, який відтоді змінив лікування еректильної дисфункції і подарував надію та нову інтимну близькість мільйонам людей і пар по всьому світу.

Подорож Віагри, науково відомої як силденафілу цитрат, почалася дещо несподівано. У 1989 році британські вчені Пітер Данн та Альберт Вуд, які працювали на компанію Pfizer, мали на меті розробити ліки від високого кров’яного тиску та стенокардії. Однак перші випробування в 1990-х роках виявили несподіваний побічний ефект: посилення ерекції у чоловіків-добровольців. Усвідомивши потенціал революційного методу лікування імпотенції (нині більш клінічно відомого як еректильна дисфункція), компанія Pfizer змістила фокус і в 1996 році отримала патент на силденафіл як засіб для лікування еректильної дисфункції. До 27 березня 1998 року Віагра отримала схвалення FDA, що ознаменувало появу першого перорального препарату для лікування еректильної дисфункції.

День Віагри - це не просто святкування фармацевтичного прориву; це день визнання досягнень у сфері сексуального здоров’я та важливості вирішення проблем сексуальної дисфункції відкрито і без стигматизації. Це нагадування про прогрес, досягнутий у розумінні людської сексуальності, і про постійні зусилля, спрямовані на поліпшення якості життя

Міжнародний день театру, окрім подяки театральним працівникам, має за мету вшанування театру як частини нашої культури
Міжнародний день театру, окрім подяки театральним працівникам, має за мету вшанування театру як частини нашої культури

Щорічно 27 березня світ відзначає творче свято, яке також вважають професійним святом театральних працівників - Міжнародний день театру. Подію започаткував Міжнародний інститут театру, а саме людина мистецтва - француз Жан Кокто (актор, письменник, режисер, художник тощо) у 1961 році. Дата святкування обрана на честь першої театральної вистави у Давньому Римі (історична вірогідність цієї події непідтверджена).

Театральне мистецтво з’явилось в Давній Греції, де костюмовані вистави влаштовували на честь вшанування бога Діоніса. Згодом, пройшовши великий шлях розвитку, театр відокремився від релігійно-народної спрямованості в самостійний різновид мистецтва.

Нині з театром пов’язані спеціалісти різних професій: режисери, сценаристи, сценографи, художники-декоратори, композитори, хореографи, гримери, білетери, освітлювачі, костюмери та, звісно ж, актори.

Незалежно від того, чи це олівець і аркуш паперу, чи більш складна техніка з використанням фарб і полотна, кожен може створити свій власний витвір скрайбл-арту
Незалежно від того, чи це олівець і аркуш паперу, чи більш складна техніка з використанням фарб і полотна, кожен може створити свій власний витвір скрайбл-арту

Міжнародний день каракулів - це день, присвячений радості спонтанного малювання та писання. Щорічно відзначається 27 березня, цей день закликає людей будь-якого віку обійняти та почути свою внутрішню дитину та дати волю своїй уяві на папері. Незалежно від того, чи це малювання абстрактних форм, штриховки, малювання облич чи створення цілих світів із звивистих ліній, Міжнародний день каракулів відзначає свободу та творчість, які приходять із малюванням каракулів.

Концепція Міжнародного дня каракулів була втілена в життя Діаною Альбер, натхненною своєю дитячою книжкою "Я не просто каракулі". Опублікована у 2017 році, книга просуває ідею про те, що мистецтво може проявлятися у будь-якій формі, і що кожен здатен бути митцем. Теми доброти, прийняття та натхненної творчості лежать в основі цього святкування. Бачення Альбера полягало в тому, щоб заохотити людей, молодих і старих, розпізнати свій творчий потенціал, навіть якщо він починається з простого каракулю. Сьогодні цей день відзначають у всьому світі, у багатьох школах, бібліотеках і мистецьких центрах проводяться майстер-класи та заходи, щоб заохотити людей долучитися до такої писанини.

Міжнародний день каракулів є добрим святом, яке пропагує радість і творчість, що містяться в простому акті малювання. Від найменших дітей до найстарших дорослих, каракулі є чарвним інструментом та універсальною формою самовираження, пропонуючи емоційний вихід і шлях до творчості для людей різного віку.

Міжнародний день віскі - це не просто нагода насолодитися улюбленим напоєм, це день глобальної єдності, освіти та благодійності
Міжнародний день віскі - це не просто нагода насолодитися улюбленим напоєм, це день глобальної єдності, освіти та благодійності

Міжнародний день віскі, що відзначається щорічно 27 березня, - це неофіційне свято, день, присвячений вшануванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення віскі. Цей особливий день не лише вшановує улюблений напій, але й підтримує благородну справу, підвищуючи обізнаність та збираючи кошти на дослідження хвороби Паркінсона.

Міжнародний день віскі був офіційно започаткований у 2009 році на Фестивалі віскі в Північних Нідерландах на честь відомого британського письменника Майкла Джексона (не плутати з поп-зіркою). Відзначається в день народження Джексона, щоб віддати належне його значному внеску у світ віскі. Джексон, плідний письменник і журналіст, зіграв важливу роль у популяризації односолодового віскі та пива завдяки своїм обширним оглядам і книгам. Його творчість залишила незгладимий слід у віскі-індустрії, принісши йому почесне звання "Майстра Куайча".

Дата святкування обрана саме на честь дня народження Майкла Джеймса Джексона (1942 рік), який розробив концепцію дегустації, шкалу оцінки якості віскі, а також написав багато аналогічних ґрунтовних робіт щодо пива.

Віскі - це міцний алкогольний напій, який отримують із різних видів зерна (пшениця, жито, кукурудза, ячмінь чи гречка). Тільки односолодового віскі налічується близько 5 тисяч різновидів. Найпопулярніші віскі виготовляють шотландці й ірландці - з ячмінного зерна. Напій з кукурудзи виробляють в США, з жита - у Канаді. Віскі зберігають у закритих бочках не менше трьох років.

Історія віскі сягає глибокої давнини, перші свідчення дистиляції були знайдені в Месопотамії близько 2000 року до н.е. Процес дистиляції вдосконалювався протягом століть, а значні зміни відбулися в Шотландії, де монахи виготовили перші зразки віскі в 11-му столітті. Саме слово "віскі" походить від гельської "uisce beatha", що означає "вода життя", підкреслюючи поважне місце алкоголю в суспільстві.

Хто народився 27 березня

27 березня 1963 р. - Квентін Джером Тарантіно - американський кінорежисер, сценарист, продюсер і актор. Один із найяскравіших представників постмодернізму у незалежному кінематографі.

Квентін Джером Тарантіно
Квентін Джером Тарантіно

27 березня 1969 р. - Мерайя Кері - американська співачка, автор пісень, музичний продюсер, актриса та філантроп. За даними Американської асоціації звукозаписних компаній, вона є третьою за комерційним успіхом співачкою, чиї альбоми в США були продані тиражем 63 млн. копій.

Мерайя Кері
Мерайя Кері

27 березня 1971 р. - Нейтан Крістофер Філліон - канадсько-американський актор, відомий за ролями в серіалах "Світлячок", "Баффі - винищувачка вампірів" і "Касл".

Нейтан Крістофер Філліон
Нейтан Крістофер Філліон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.