В цей день народилися український шоумен Олександр Педан та американська актриса Джессіка Честейн - свята, церковні та народні традиції на неділю, 24 березня
У неділю, 24 березня, православна церква шанує пам'ять святого Артемона (Артемія) Солунського (Селевкійського), єпископа. Іменини сьогодні святкують Володимир, Петро, Артемій, Степан, Яків, Захар та Мартін.
Православною церквою в цей день вшановується пам'ять святого Артемона (Артемія) Солунського (Селевкійського), єпископа. У стародавніх слов'янських церковних книгах "Селевкійський" писалося як "Селеоукінський". Тому відбулася плутанина і з'явилося слово "Селоунський". У давньогрецьких документах святого названо Солунським. У XVII столітті помилково вирішили, що йдеться про різних людей.
Про святого Артемона відомо мало. Він народився і жив у місті Селевкії Пісідійській (Мала Азія). Був побожним і етичним християнином. За це святий апостол Павло під час відвідин тих місць призначив його першим єпископом міста. Апостол вважав, що немає людини гіднішої, і не помилився.
Все життя, що залишилося, святитель Артемон присвятив служінню Господу і мудрому управлінню ввіреним йому приходом. Більше того, він яро захищав бідних і гнаних, за що люди шанували його як заступника знедолених. Помер єпископ у глибокій старості.
Наші пращури присвячували дату 24 березня прибирання в будинку. Цього дня мили вікна та дзеркала, прали скатертини та постільну білизну, вибивали килими та матраци. Вимиті лави жінки натирали ялівцем, який вважався потужним оберегом від злих сил.
24 березня кожного року світ відзначає Міжнародний день досягнень (або Міжнародний день відмінників). Це свято цілеспрямованих, амбіційних та впевнених у собі людей.
Міжнародний день відмінників має за мету привернення уваги суспільства до невідомих звичайних людей (студентів, вчених, медиків, вчителів тощо), які певним чином сприяють покращенню нашої планети та нашого життя; заохоченню й натхненню щодо досягнення своєї мети.
24 березня найкращі творці та професіонали отримують різноманітні нагороди від своїх наставників чи компаній, до яких належать. Нагороджуючи талановитих та працелюбних людей, ми спонукаємо людство до успіху, важливих досягнень й віри у свої сили.
24 березня своє професійне свято відзначають лікарі-фтизіатри. Дата проведення професійного свята лікарів-фтизіатрів обрана не випадково, саме 24 березня 1882 року Роберт Кох зумів виділити бактерію, що викликає туберкульоз.
Фтизіатрія - розділ клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення та механізми розвитку туберкульозу, викликані ним патологічні процеси в організмі людини та методи його профілактики, діагностики та лікування. Туберкульоз - одне з найдавніших і найнебезпечніших захворювань, які у людини, якщо судити про значимість цього захворювання за його жертв, то туберкульоз перевершує віспу і чуму.
24 березня в Україні відмічають День майстра манікюру. Незважаючи на те, що це свято з’явилося не так давно, доглядати за нігтиками почали ще три тисячі років тому.
Наприклад, у Стародавньому Єгипті колір нігтів вказував на суспільне становище. Так, раби могли обирати лише бліді пастельні тони. Клеопатра ж фарбувала свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.
У стародавньому Китаї лак для нігтів готували з воску, яєчних білків, желатину й гуміарабіку. Китаянки шість століть тому фарбували нігті золотою або срібною фарбою. У давніх культурах існувала легенда, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами.
Чимало повір’їв стосовно нігтів існувало й у Київській Русі. Старожили деяких сіл досі переконані, що стригти нігті треба не інакше, як у четвер. Найімовірніше, професійне свято майстрів манікюру призначили наприкінці березня тому, що саме з приходом тепла люди найбільше прагнуть чепуритися й доглядати за собою.
Щороку, 24 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з депресією. Засновники цього свята ставили за мету привернути увагу світової спільноти до проблем такого душевного захворювання як депресія. В цей день добровольці проводять просвітницькі заходи, аби наголосити на основних проблемах, з якими стикаються люди, що страждають на депресію, та на шляхах їх розв’язання.
Депресія - це психологічний розлад, який характеризується тривалим (понад 2 тижні) пригніченим станом, втратою інтересу до повсякденних справ та справ, які раніше виконувались із задоволенням. Від цієї хвороби не застрахована жодна людина, проте чоловіки страждають на неї частіше, аніж жінки.
Багатьох людей цікавить відповідь на питання: чому виникає депресія? Проте визначити одну конкретну причину цього захворювання неможливо. Адже воно є наслідком складних переплетень фізичних, психологічних та соціальних факторів.
Дуже часто передумовою розвитку депресії можуть стати критичні події у житті, такі як втрата близької людини, стресова ситуація, травмована психіка. Своєю чергою депресія призводить до погіршення стресостійкості, нормального функціонування та ще більше погіршує життєву ситуацію, що ще більше посилює депресивний стан хворого. Таким чином людина потрапляє до замкнутого кола, вибратися з якого самостійно неможливо.
До симптомів депресії можна віднести пригнічені почуття, відсутність щастя та радості, зниження фізичних можливостей, зменшення енергії, відчуття тривоги, порушення сну, погіршення концентрації уваги, проблеми з самооцінкою, почуття відчаю, суїцидальне мислення. Депресія має різні ступені розвитку: легка, середня та важка. Дуже важливо виявити депресивний стан на початкових стадіях, оскільки тоді видужати набагато легше.
Кожного року за тиждень до Великодня християни відзначають Пальмову неділю. У православних християн - Вербна неділя, тому що на території слов’ян не ростуть пальми. У католиків цього року Вербна неділя припадає на 24 березня.
На Католицьку Пальмову неділю проводяться літургії, котрі мають як позитивний настрій (вихваляння Ісуса), так і негативний (саме приїзд Христа до Єрусалима призвів до його смерті). Крім того, віряни читають Старий Заповіт і освячують пальмові гілки. В Єрусалимі францисканці влаштовують процесію містом.
Всесвітній день кабадді, що відзначається 24 березня, є важливою подією для спільноти кабадді в усьому світі. Це день, присвячений святкуванню багатої історії, культурного значення та глобальної привабливості кабадді - спорту, що поєднує в собі силу, стратегію та командну роботу. Цей день не лише вшановує минулі досягнення цього виду спорту, але й зазирає у його багатообіцяюче майбутнє, підкреслюючи роль кабадді у розвитку фізичної форми, дружби та культурного обміну.
Каббаді - це командний вид спорту, який походить з Індії. Він поєднує елементи гри в м’яч, боротьби та регбі, хоча для гри не потрібно ніякого обладнання, крім майданчика. Гра відома в різних формах по всій Південній Азії та стала популярною на міжнародному рівні, з командами в багатьох країнах світу.
Каббаді грається між двома командами по 12 гравців (7 на полі, 5 в запасі) в кожній на майданчику, який поділений на дві рівні частини. Основна мета гри - один гравець (нападник), який відомий як "раїдер", повинен бігти в частину супротивника, торкнутися якомога більше гравців в обороні та повернутися до своєї половини майданчика, не будучи зупиненим або затриманим оборонцями. Поки він знаходиться там, він безперервно кричить: "Кабадді́! Кабадді́!". Гравці, яких торкнувся нападник, вважаються "вибитими" і тимчасово виходять з гри, поки їхня команда не здійснить успішний рейд.
Існують дві основні версії каббаді: стандартне каббаді та кругове каббаді. Стандартне каббаді грається на прямокутному майданчику і є міжнародним форматом гри, тоді як кругове каббаді грається на круглому майданчику і більш поширене в Індії.
Каббаді вимагає від гравців високого рівня фізичної підготовки, швидкості, сили, стратегічного мислення та командної роботи. Цей вид спорту набув великої популярності завдяки своїй динамічності та простоті правил.
24 березня 1973 р. - Джеймс Джозеф Парсонс - американський актор. Найбільш відомий за роллю Шелдона Купера в комедійному серіалі CBS "Теорія Великого вибуху".
24 березня 1974 р. - Елісон Ханніган - американська актриса, найбільш відома за ролями Віллоу Розенберг в телесеріалах "Баффі - винищувачка вампірів" і "Ангел", Лілі Олдрін в "Як я зустрів вашу маму" і Мішель Флаерті в серії фільмів "Американський пиріг".
24 березня 1977 р. - Джессіка Мішель Честейн - американська актриса і продюсер. Акторська кар'єра Джессіки почалася з ролі Керолайн Стоддард у пілоті серіалу 2004 року "Похмурі тіні", який був спробою перезапуску однойменного серіалу 1960-х років.
24 березня 1979 р. - Віктор Володимирович Бронюк - український музикант, лідер гурту ТіК.
24 березня 1982 р. - Олександр Сергійович Педан - український шоумен, телеведучий та відеоблогер. З 2008 по травень 2011 року був разом із Ольгою Фреймут та Сергієм Притулою одним із провідних ранкового шоу "Підйом" на "Новому каналі". Цю трійцю ведучих називають однією із найуспішніших за весь час існування ранкового шоу на Новому каналі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.