Яке сьогодні, 12 вересня, свято: День вбивць російських дронів та сімейного спілкування

В цей день народилися український актор Артур Логай та українська журналістка Катерина Осадча - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 12 вересня, свято: День вбивць російських дронів та сімейного спілкування
А ще 12 вересня Міжнародний день в’язання гачком та усвідомленості

У четвер, 12 вересня, Україна відзначає День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил, а православна церква шанує пам'ять священномученика АвтономаІменини сьогодні святкують Олексій, Афанасій, Данило, Іоанн, Никодим, Микола, Семен, Феодор, Юліан.

12 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Війська радіоелектронної боротьби є спеціальними військами, призначеними для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, захисту своїх стратегічних систем управління військами і зброєю від навмисних перешкод противника, а також порушення роботи стратегічних систем управління військами противника
Війська радіоелектронної боротьби є спеціальними військами, призначеними для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, захисту своїх стратегічних систем управління військами й зброєю від навмисних перешкод противника, а також порушення роботи стратегічних систем управління військами противника

День фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України - офіційна дата, коли слід вітати фахівців радіоелектронної боротьби, 12 вересня. Святкування Дня фахівця радіоелектронної боротьби Збройних Сил України було встановлено на 12 вересня наказом Міністра оборони України від 12 січня 2006 року № 9. Проте, у 2012 році було прийнято рішення про скасування цього свята, а також було здійснено тотальне скорочення всіх підрозділів РЕБ. На момент початку війни у 2014 році, війська були практично залишені без радіоелектронної підтримки під час бойових дій на сході України.

У липні 2021 року було відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки. А після початку широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році були розгорнуті мобільні групи РЕБ для протидії БПЛА.

Наказом Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта В. Залужного № 253 від 01.09.2021 "Про відзначення фахівців радіоелектронної боротьби Збройних Сил України" визначено дату 12 вересня.

Заручившись підтримкою, забезпечивши обмін знаннями та ідеями, країни Півдня здатні зміцнити свої позиції
Заручившись підтримкою, забезпечивши обмін знаннями та ідеями, країни Півдня здатні зміцнити свої позиції

12 вересня затверджене Міжнародним днем Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь. У 1974 році Генеральна Асамблея ООН затвердила створення спеціального підрозділу згідно з Програмою Розвитку ООН для сприяння технічної співпраці між державами, що розвиваються. Ця ініціатива стала причиною створення головного координаційного органу по співпраці Південь-Південь та трьохсторонній співпраці на міжнародній арені в межах системи ООН - Управління ООН по співробітництву Південь-Південь.

У 1978 році на конференції в Буенос-Айресі, учасниками якої стали країни півдня з технічного співробітництва, був затверджений план дій щодо розвитку та здійсненню цієї співпраці. Буенос-айреський план і став основою співпраці Південь-Південь, координує діяльність в цій сфері вищезгадане Управління по співпраці ООН.

Співробітництво Південь-Південь - важлива ланка у міжнародних відносинах. Вона відкриває перед країнами з перехідною економікою чи економікою, яка розвивається, реальні можливості для поступового економічного зростання. Проблемою бідності в державах Півдня є не нестача потенціалу або здібностей, частіше за все проблемою є неповне використання та нераціональний розподіл ресурсів. 

Дослідження продемонстрували, що усвідомленість при сучасному ритмі життя здатна змінити людський погляд на повсякденні речі і ситуації
Дослідження продемонстрували, що усвідомленість при сучасному ритмі життя здатна змінити людський погляд на повсякденні речі і ситуації

Кожен рік 12 вересня проводиться Міжнародний день усвідомленості. Вперше цей день провело у 2011 році видавництво Wisdom Publications, яке займається випуском сучасних і старих книжок з буддійської філософії, а також практичних матеріалів про усвідомленість. Мета цього дня - посилити інформованість суспільства про корисність та цінність усвідомленості. 

Усвідомленість - це здатність людини подумки та фізично відчути справжній момент. В більш широкому сенсі це вміння концентрувати увагу на якомусь процесі, здатність відчувати своє тіло, його потреби, власні емоції, а також стримувати свої оціночні судження та залишатися впевненим у своїх переконаннях навіть у моменти критики.

Психологи вважають, що однією з основних функцій, які притаманні щасливим стосункам, є саме необхідність у спілкуванні та культурному збагаченні
Психологи вважають, що однією з основних функцій, які притаманні щасливим стосункам, є саме необхідність у спілкуванні та культурному збагаченні

12 вересня щорічно в деяких країнах відзначають незвичайне, але дуже миле і зворушливе свято - День сімейного спілкування. Комунікація або по-іншому - спілкування, є гарантією створення та існування міцної, благополучної, щасливої сім'ї. Спілкування в сім'ї, між подружжям, а також між батьками та дітьми, повинно бути побудовано на увазі, взаємоповазі, розумінні та стовідсотковій довірі.

Щаслива і міцна сім'я породжує сильне суспільство, яке в кінцевому підсумку допомагає кожному своєму члену почуватися краще і комфортніше. Нам здається, що створення цього свята було спричинене стурбованістю суспільства проблемами в сучасних сім'ях, які найчастіше виникають саме через мінімальне спілкування всередині родини.

В умовах стрімкого розвитку технологій та інформаційного суспільства, люди дедалі частіше занурені в роботу, навчання та особисті справи, що часом призводить до втрати емоційного зв'язку навіть із найближчими людьми.

Основна мета Дня родинного спілкування - нагадати про важливість спілкування всередині сім'ї, сприяти зміцненню родинних зв'язків і створити можливості для близького контакту між усіма членами сім'ї, від молодшого до старшого покоління.

День родинного спілкування - це не просто дата в календарі, а можливість зупинитися, озирнутися довкола і присвятити час тим, хто справді важливий. Важливо пам'ятати, що сім'я - це не тільки кровні зв'язки, а й глибокий емоційний зв'язок, який потрібно підтримувати та розвивати. Нехай цей день стане приводом для добрих слів, щирих розмов і спільних моментів щастя. Завжди будьте разом зі своїми рідними, більше спілкуйтеся, бережіть любов, а образи та сварки женіть подалі.

Зараз техніка в’язання гачком вважається найбільш простою (у порівнянні зі спицями), популярною та доступною у плані навчання
Зараз техніка в’язання гачком вважається найбільш простою (у порівнянні зі спицями), популярною та доступною у плані навчання

12 вересня творче свято - Міжнародний день в’язання гачком відзначають всі рукодільниці світу. Дивно, але ініціаторами запровадження цього свята стали не самі в’язальниці, а блогер зі Штатів, який захопився виробництвом в’язальних гачків. У своєму блозі він чи жартома, чи серйозно закликав провести міжнародне свято, присвячене в’язанню. 

Вважається, що техніка в’язання гачком має довгу історію, але документально підтверджено, що вона з’явилась та розповсюдилась тільки на початку XIX сторіччя. При цьому в’язання гачком стало популярним у всіх прошарках суспільства. В’язанням захоплювались і бідняки, і представники заможного класу суспільства. Пізніше це захоплення дійшло навіть до королівських осіб. 

12 вересня - яке сьогодні церковне свято

За народною традицією у свято 12 вересня починався період посиденьок у молоді
За народною традицією у свято 12 вересня починався період посиденьок у молоді

У православному календарі день пам'яті священномученика Автонома. Він був одним із перших проповідників християнства у Віфінії, де він заснував церкву на честь архангела Михаїла і хрестив багатьох язичників. За свою віру він постраждав від ідолопоклонників, які вбили його під час Літургії. Його тіло було поховано з почестями християнами. Святого Автонома вважають покровителем Італії, Віфінії та Синади.

У народне свято 12 вересня готували страви з ячменю, льону, вівса та іншого свіжозібраного зерна. З овочів у вересні найдоступнішими були капуста і буряк, тому господині часто варили борщі в цей період.

Хто народився 12 вересня

12 вересня 1957 р. - Ганс Флоріан Циммер - німецький кінокомпозитор, відомий своєю музикою до фільмів і комп'ютерних ігор. Найбільш відомий музикою до таких фільмів і мультфільмів, як "Король Лев", "Принц Єгипту", "Спіріт: Душа прерій", "Гладіатор", "Перл-Гарбор", "Початок", "Інтерстеллар", "Дюна" та ін.

Ганс Флоріан Циммер
Ганс Флоріан Циммер

12 вересня 1983 р. - Катерина Олександрівна Осадча - українська журналістка, телеведуча і модель. Ведуча програми "Світське життя" на телеканалі "1+1".

Катерина Олександрівна Осадча
Катерина Олександрівна Осадча

12 вересня 1986 р. - Еммануель Грей Россум - американська акторка і співачка, найвідоміша за участю у фільмах "Таємнича річка", "Привид Опери", "Післязавтра" і "Посейдон", а також за роллю Фіони Ґаллаґер у телесеріалі "Безсоромні".

Еммануель Грей Россум
Еммануель Грей Россум

12 вересня 1986 р. - Алфі Еван Джеймс Аллен - британський актор. Всесвітню популярність здобув завдяки ролі Теона Грейджоя в телесеріалі "Гра престолів".

Алфі Еван Джеймс Аллен
Алфі Еван Джеймс Аллен

12 вересня 1993 р. - Артур Сергійович Логай - український актор і співак, найвідоміший актор у реаліті-шоу "Київ вдень та вночі", який зіграв справжнього персонажа. Він був учасником The X Factor у 2014 році.

Артур Сергійович Логай
Артур Сергійович Логай

12 вересня 1994 р. - Еліна Михайлівна Світоліна - українська тенісистка; бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 у Токіо в одиночному розряді; переможниця 19 турнірів WTA; переможниця одного Підсумкового турніру в одиночному розряді; колишня третя ракетка світу в одиночному розряді.

Еліна Михайлівна Світоліна
Еліна Михайлівна Світоліна

12 вересня 1997 р. - Сідні Берніс Суїні - американська акторка, яка зіграла в телесеріалі Netflix "Суцільний відстій!", телесеріалі "Оповідь служниці", мінісеріалі "Гострі предмети" і комедійно-драматичному фільмі Квентіна Тарантіно "Одного разу в Голлівуді", серіалі "Білий лотос" та фільмах "Реальна історія Віннер" і "Омен. Непорочна".

Сідні Берніс Суїні
Сідні Берніс Суїні

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube