В цей день народилися американський актор Джейсон Момоа та мексиканський актор Деміан Бічір - свята, церковні та народні традиції на четвер, 1 серпня
У четвер, 1 серпня, в Україні відзначають День інкасатора, а православна церква шанує пам'ять Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці, пам'ять семи мучеників Маккавеїв. Іменини сьогодні святкують Олександр, Алім, Дмитро, Єлизар, Леонтій, Теодор, Тимофій, Федір, Соломія, Софія.
Медовий Спас. У народі це свято називають ще Першим або Маковим Спасом. З цього дня починається Успенський піст. Православна Церква приурочила Медовий Спас до Походження (винесення) Древ Животворящого Хреста Господнього (слово "Походження" означає "хресний хід"). Свято було встановлено в IX столітті в Константинополі. Вибір дати невипадковий. Серпень був найспекотнішим місяцем у році. У цей період поширювалися інфекційні захворювання, які тягнули за собою смерті. Частину Животворящого Хреста (на якому розіп'яли Ісуса Христа) проносили містом, освячували ним воду і вулиці, після чого хвороби вщухали.
Назву "Медовий Спас" свято отримало за те, що в цей час збирали мед нового врожаю. Мокрим народ іменував його тому, що дата святкування збіглася з Хрещенням Русі в 988 році. Назву "Маковій" воно отримало за те, що цього дня починали збирати мак.
Це народне свято українці присвячували роботі на полі та в городі. Щосили йшли жнива сіна. Якщо в селі хтось не встигав зібрати зерно, то односельці йому допомагали. У саду збирали ягоди та фрукти, з яких готували консервацію. Головними сезонними продуктами в цей період були ягоди - малина, черемха, калина, ожина.
В Україні 1 серпня заведено вітати інкасаторів з професійним святом - День інкасатора. Кожен день ці люди, ризикуючи своїм життям, перевозять гроші, ювелірні вироби, цінні папери, дорогоцінні метали тощо. Вони також повинні вміти виконувати обов’язки касира, розбиратися в банківських приладах та документах. Дата святкування пов’язана із формуванням у 1939 році першої бригади інкасаторів при державному банку.
1 серпня в багатьох країнах святкують День подруги. Не важливо, що ця дата не відмічена червоним кольором у календарі та не завжди припадає на вихідні. Головне, що в цей день тисячі дівчат знаходять час, щоб відсвяткувати його разом зі своїми найкращими подругами.
Виникло це свято у США, а за короткий час розповсюдилося в багатьох державах по всьому світу. Прийшло воно і до України, де дівчата придумали свої ритуали та способи його відзначення. Це може буди зустріч з найкращою подругою у маленькій затишній кав’ярні, де можна розкрити свої найпотаємніші мрії та сподівання.
1 серпня жінки та чоловіки, які свідомо не бажають мати дітей, відзначають Міжнародний день "чайлдфрі". До цієї ідеології причетні як пересічні представниці прекрасної статі, так і зірки шоубізнесу. Вони вважають, що материнство не є обов’язковим покликанням усіх жінок та відстоюють право на цю думку. Деякі говорять про перенаселення земної кулі та небажання передачі дітям спадкових хвороб. Третя група жінок відчуває жах перед фізіологічними процесами, пов’язаними з вагітністю та пологами, а також страх втрати близької людини.
Метою свята є привернення уваги до недоліків патріархальної системи, коли жінка не має права вибору у питаннях народжування дітей та їх виховання. Ця подія не про пропаганду стилю життя "чайлдфрі", а в першу чергу, про прийняття та толерантність до тих, хто вирішив не народжувати дітей.
Міжнародний день клоуна відзначається щороку в перший тиждень серпня, ця подія встановлена як вшанування першої визнаної групи організованих клоунів. Власне, весь перший тиждень серпня - це Міжнародний тиждень клоунів.
Клоуни - це артисти, які вміють використовувати різні комедійні прийоми, щоб розважати публіку. Хоча може здатися, що бути клоуном просто, ця робота вимагає унікального поєднання творчих здібностей, щоб викликати сміх. Клоуни повинні бути завжди винахідливими, жвавими та енергійними, незалежно від їхніх особистих переживань та емоційного стану.
Тиждень клоунади бере свій початок у 1950-х роках, спочатку він відзначався у скромних масштабах. Вважається, що його ініціатором був Волт Севідж. Всі звикли бачити клоунів завжди усміхненими та кумедними, вважаючи їх життя суцільними веселощами. Але смішити людей - це важка праця, до якої треба ставитися з повагою. Цю ідею у 1967 році захотіли донести до всіх члени Американського клубу клоунів, подавши прохання у сенат про зазначення першого тижня серпня Днями клоунів.
Першою головою Національного тижня клоунів у США став член клубу Clowns of America Білл Бейлі. Саме він переконав конгресменів у необхідності проведення щорічного заходу та домігся запрошення всіх членів клоунського клубу до Сенату у Вашингтоні. Однак розв’язання цього питання завершилося лише у 1971 році, коли 2 серпня президент Ніксон підписав резолюцію про оголошення тижня клоунів офіційним національним святом. Зараз воно визнане у багатьох країнах світу, тому набуло статусу міжнародного. Сьогодні Міжнародний тиждень клоунади відзначається в усьому світі безліччю розважальних заходів, включаючи клоунські вистави.
1 серпня відзначається День працівника технічної підтримки. До цього неофіційного свята причетні люди, які допомагають розв’язувати проблеми, які виникли у користувачів технологічних продуктів та послуг. Усі компанії, що виробляють гаджети та програмне забезпечення або надають послуги мобільного зв’язку та Інтернету, мають свою службу технічної підтримки або використовують для цього аутсорсинг.
1 серпня 1963 р. - Деміан Бічір Нахера - мексиканський актор. Номінант на премію "Оскар" за роль у фільмі "Найкраще життя".
1 серпня 1965 р. - Сер Семюел Олександр Мендес - англійський режисер театру і кіно, продюсер і драматург. Найвідоміші його театральні постановки - мюзикл "Кабаре", "Вишневий сад" з Джуді Денч, "Блакитна кімната" з Ніколь Кідман, "Компанія".
1 серпня 1979 р. - Джозеф Джейсон Намакеаха Момоа - американський актор, режисер, сценарист і продюсер гавайського походження. Прославився ролями войовничих героїв у фантастичних бойовиках і фентезі, таких як "Конан-варвар", "Гра престолів", "Аквамен", "Зоряна брама: Атлантида", "Форсаж 10", "Форсаж 11".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.