ТОПТЕМА:

Як самому перевірити, наскільки зносився акумулятор ноутбука - інструкція

У macOS і Windows можна перевірити рівень життя батареї ноутбука без встановлення додаткових програм

Ноутбук, macOS і Windows
Зношена батарея може стати причиною передчасного виходу з ладу комплектуючих, і перегріву всієї системи в цілому

Ноутбук після 3-5 років служби може почати раптово вимикатися або розряджатися буквально за пів години після вимкнення від розетки. Найчастіша причина - знос літіо-іонного акумулятора. А щоб не чекати, поки ноутбук доведеться постійно тримати на зарядці, а батарея перетвориться на небезпечну подушку, краще періодично поглядати за станом акумуляторної батареї. Тому Інформатор ділиться інструкцією як перевірити знос АКБ ноутбука.

Як дізнатися стан батареї у ноутбука з Windows

Інструкція підійде для пристрою будь-якого виробника з Windows 7 і новіше
Інструкція підійде для пристрою будь-якого виробника з Windows 7 і новіше
  1. Відкрийте командний рядок: знайдіть його в меню "Пуск" або натисніть Win + R, після чого у вікні, яке з'явилося, введіть cmd і натисніть "Ввід".
  2. Введіть команду powercfg-energy і натисніть "Ввід". Якщо з'явилося попередження про помилку, спробуйте powercfg/batteryreport. Після цього має сформуватися звіт про стан батареї, а на екрані з'явиться шлях до файлу. Зазвичай він відправляється в кореневу папку поточного користувача на диску C.
  3. Знайдіть файл battery-report.html і відкрийте його - запуститься браузер за замовчуванням.

Звіт матиме такий вигляд:

Зазвичай поточна ємність нижча за заявлену, але в прикладі практично новий ноутбук, тому поточна трохи вища
Зазвичай поточна ємність нижча за заявлену, але в прикладі практично новий ноутбук, тому поточна трохи вища

У ньому потрібно шукати три значення: Design Capacity (номінальна ємність), Full Charge Capacity (поточна максимальна ємність) і Cycle Count (кількість циклів перезаряджання). Щоб перерахувати ємність у відсотки, потрібно розділити поточну ємність на номінальну і помножити на 100. Вийде максимальна ємність щодо нової батареї.

Проте універсальних рекомендацій, коли міняти батарею, немає. Деякі виробники включають у систему спеціальні утиліти для контролю стану акумулятора, які допомагають продовжити життя батареї обмеженням зарядки, а також попереджають, коли потрібна заміна. А у пристроях без подібних функцій варто покладатися на стан і рекомендації виробника. Зазвичай вони пов'язані не з ємністю: Lenovo зазначає, що батареї в їхніх ноутбуках має вистачити на 300-500 циклів, або 2-5 років роботи, а HP повідомляє про 1 000 циклів, або 2-4 роки.

Як дізнатися стан батареї у MacBook

На моделях із процесорами Apple Silicon (M1, M2 і так далі) достатньо стандартної перевірки стану обладнання. Ось де її знайти:

У системі комп'ютерів Apple все простіше
У системі комп'ютерів Apple все простіше
  1. Відкрийте додаток "Системні налаштування" і перейдіть у розділ "Основні".
  2. Прокрутіть у самий низ і натисніть "Звіт про систему...".
  3. У вікні, що відкрилося, знайдіть розділ "Електроживлення" у стовпчику ліворуч.

Тут зазначено три важливі параметри: кількість циклів, максимальна ємність у відсотках і стан батареї. Статус "Звичайний" означає, що все гаразд і батарея працює штатно. Статус "Потрібне обслуговування" вказує, що батарея віджила своє і потребує заміни. Він з'являється після 1 000 циклів заряджання і падіння максимальної ємності нижче 80%, тому користувачам MacBook варто відстежувати обидва параметри.

Також попередження про необхідність поміняти батарею з'явиться в меню "Акумулятор" на верхній панелі.

Якщо попередження немає, то з батареєю все гаразд
Якщо попередження немає, то з батареєю все гаразд

На ноутбуках із процесорами Intel перевірка стану обладнання теж доступна, але максимальна ємність відображається не у відсотках, а в мА-год. Щоб вирахувати поточний стан, потрібно перераховувати, як у випадку з Windows: розділити поточну ємність на максимальну і помножити на 100.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube