Люди щороку створюють приблизно 2 млрд. тонн сміття
Наша планета щорічно засмічується приблизно двома мільярдами тонн сміття, і лише невелика частина його переробляється. Люди намагалися закопувати сміття, викидати його в океан, але це призводить до жахливих екологічних проблем. Але чому б нам просто не викинути все наше сміття в космос?
Хоча за останні кілька років витрати значно знизилися, вихід у космос все ще залишається дороговартісним підприємством, пише IFLScience. Найдешевшим із нещодавніх варіантів, імовірно, є Falcon 9, який (коли він працює) обходиться приблизно в 1200 доларів за кілограм корисного навантаження - і це тільки для досягнення низької навколоземної орбіти.
"Тому викидання нашого сміття в космос взагалі нерентабельне", - сказав Джон Л. Крассідіс, професор машинобудування та аерокосмічної техніки в Університеті штату Нью-Йорк у Буффало. "Для цього потрібна велика тяга і багато палива".
Якщо відправляти у космос величезну кількість сміття з допомогою космічних ракет, це може зруйнувати озоновий шар з допомогою викидів, створюваних ракетами.
"Вплив запусків ракет на навколишнє середовище ніколи не викликав такої великої заклопотаності або уваги, оскільки кількість ракет, що запускаються щороку, була дуже невеликою", - розповів Крістофер Мелоні, науковий співробітник Лабораторії хімічних наук NOAA. "Якщо подивитися на траєкторію розвитку галузі або пропозиції різних урядів, то можна очікувати десятикратного збільшення запусків ракет і викидів упродовж наступних 10-20 років і саме тому вона раптово починає набирати обертів із погляду наукових досліджень".
Наприклад, ракета Falcon 9 може викидати понад 110 тонн вуглекислого газу під час запуску - і це лише за перші 165 секунд польоту. І це один запуск. Щоб відправити на орбіту 2 млрд тонн сміття, знадобляться сотні, а може й тисячі запусків.
"Потрібно прибрати його з-під впливу Землі", - сказав Крассідіс. "Іншими словами, принаймні на 35 000 км. від поверхні Землі. Не дотягнете, попередив він, і все це сміття просто залишиться бовтатися разом із купою супутників і космічного сміття - і, врешті-решт, воно, ймовірно, повернеться на чийсь дах".
Вчені вже попереджають про ймовірність один до десяти, що уламки ракети буквально вб'ють когось протягом наступного десятиліття, і різке збільшення запусків ракет - наприклад, якби ми намагалися відправляти мільярди тонн сміття за межі планети щороку - призвело б лише до відповідного сплеску інцидентів зі сміттям. Така величезна кількість сміття навколо Землі може призвести до того, що людство взагалі не зможе літати до космосу, адже це буде дуже небезпечно.
Якщо існує велика загроза для Землі, коли все наше сміття опиниться на орбіті, то може бути краще відправити його на Місяць чи Марс? Там немає тварин, яких можна отруїти, і національних парків, які можна зіпсувати. Ви навіть не можете зруйнувати озоновий шар, тому що його там немає. Він практично благає перетворитися на звалище. Звісно, якщо не враховувати високу вартість запусків ракет та їхнього негативного впливу на нашу атмосферу.
Проте Крассідіс вважає це дуже невдалою ідеєю, адже у довгостроковій перспективі людство може колонізувати і Місяць, і Марс. Тому не можна перетворювати ці світи на звалище для земного сміття.
Звичайно, завжди є ядерний варіант. А що, якщо ми вистрілимо всім нашим сміттям просто в сонце, як кажуть усі меми? Це дійсно може бути здійсненно. Коли-небудь. Але наразі, як сказав Крассідіс, "це просто виходить за рамки рентабельності".
"Спочатку потрібно зібрати все це барахло і розмістити його в одному місці, а потім занурити все це сміття в ракету (яка не може вивести такий великий вантаж), а потім відправити цей вантаж до Сонця", - пояснив він.
Загалом, це може обійтися в трильйони доларів, щоб здійснити це - і це навіть без урахування всіх інших проблем, які згадуються вище. Мабуть, у найближчому майбутньому нам все-таки доведеться обмежитися переробкою відходів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.