Документальний фільм розкрив деякі жорстокі побиття і страждання острова Боркум
Для жителів німецького острова Боркум різдвяний фестиваль Klaasohm є нешкідливим поклоном їхньому язичницькому корінню. Проте щорічне переслідування жінок вулицями в костюмах із коров'ячими рогами може бути скасоване після того, як по телебаченню було оприлюднено факти жорстоких побиттів. Це спонукало місцевих міністрів Нижньої Саксонії втрутитися.
Клуб Borkum Lads Club, що організовує святкування з 1830-х років на Фризькому острові в Північному морі, був змушений вибачитися за "історичні події минулих років" і заявив, що дистанціюється від "будь-якої форми насильства щодо жінок", пише The Telegraph. Під час фестивалю шестеро членів клубу, які мають бути неодруженими чоловіками, які народилися на Боркумі та мають хоча б одного з батьків з острова, вбираються у вовняні костюми монстра "Клааса" і бешкетують містом, полюючи на жінок.
Членам групи доручають бити жінок по дупах бичачим рогом, і все це в супроводі чоловіка в одязі доярки, що називається "Віфке" (Wiefke). Деякі жителі села, відомі як "ловці", допомагають у полюванні, знаходять жінок і утримують їх, доки не прийдуть Клаасоми і не поб'ють їх одну за одною, на очах у жителів села. Після цього жінкам дають імбирний пиріг.
Свята пов'язані з рибальськими сезонами 17-го і 18-го століть, коли чоловіки залишали жінок керувати островом, поки вони були в морі. Коли вони поверталися, вони починали буйствувати, щоб "повернути собі свій острів". Але документальний фільм у стилі німецької "Панорами" продемонстрував деякі жорстокі побиття і страждання, які відбуваються під час святкових реконструкцій.
"Будь-хто, хто хоче, щоб його відшльопали рогом, може це зробити, але тих, хто цього не хоче, потрібно поважати", - заявила Крістіна Арбогаст, державний секретар Нижньої Саксонії в міністерстві соціальних справ.
Однак мер острова Юрген Аккерманн розкритикував документальне розслідування, назвавши його "сумнівним", і заявив, що чоловіки, жінки і діти щороку відзначають його на вулицях і в місцевих пабах. Але деякі з жінок, опитаних у документальному фільмі, розповіли, що їх били так сильно, що синці залишалися у них ще кілька днів.
"Я справді плакала і водночас злилася на себе, бо запитувала себе, чому я пішла з ними, чому я послухала інших, а не свої інстинкти? А потім я прокляла їх усіх", - сказала одна жінка, яка не побажала назвати своє ім'я через страх за свою сім'ю.
А інша жінка розповіла, як вона відбивалася від трьох знайомих їй молодих людей, які намагалися затягнути її у фургон. Після того, як вона вдарила одного з них в обличчя, її обізвали "поганою... божевільною коровою, психічно хворою".
Організатори, мабуть, усвідомлюють, що їхня традиція матиме спірний вигляд, оскільки голова Borkum Lads Club, відомий як "Старійшина", застерігає жителів від публікації контенту в соціальних мережах через страх, що фестиваль стане "вірусним хітом".
"Це не може бути загальновідомо", - нібито заявив голова.
Їхні побоювання підтвердилися, коли таємні репортери відвідали острів для зйомок документального фільму під назвою "Полювання на жінок із бичачими рогами". Усього за два дні він набрав 700 000 переглядів на YouTube.
"І коли тебе так виховують, образ жінки, який приходить через чорний хід, говорить багато про що, якщо ти вважаєш, що маєш право бити жінок раз на рік", - сказав колишній учасник фестивалю, додавши, що ця традиція "не піддається сумніву і не пояснюється".
У документальному фільмі також показали телевізійний репортаж 1990-х років, у якому гуляки напали на жінку-репортерку, підняли її в повітря і сильно вдарили по сідницях. Місцеву поліцію також звинувачують в ігноруванні нападів: за останні п'ять років у Клаасомі не було висунуто жодного обвинувачення.
Поряд із Клаасомом переглядаються і деякі інші галасливі різдвяні традиції Європи. Так, у Тіролі (Австрія) монстр Крампус у масці побив фельдшера своєю палицею на очах у 2000 глядачів, і їй довелося звернутися по медичну допомогу через серйозну травму пальця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.