П’ять поширених очних інфекцій і способи їхнього лікування
Деякі очні інфекції проходять самі по собі, інші потребують лікування антибіотиками, у вигляді очних крапель або мазей, чи навіть препаратів від алергії. Так після серйозної інфекції Елтон Джон розповів, що зараз повністю втратив зір на одне око. Нещодавно він розповів, що його новий альбом був призупинений через поганий зір.
"Я втратив зір і не зміг побачити виступ", – зізнався 77-річний співак Rocketman про свій виступ у Гластонбері в 2023 році.
Та найголовніше – це знати, що клітини ока не відновлюються, тому після їхнього пошкодження або травми їх неможливо відновити чи замінити. Тож лікуйтеся вчасно.
Симптоми інфекції очей варіюються від почервоніння, свербіння та набряку до болю та затуманення зору. Свербіж, пісок в очах, виділення або сльозотечі – все це привід не зволікати з візитом до лікаря. Симптоми можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів, пише The Telegraph. Ось п’ять найпоширеніших хвороб, які вражають наші очі.
Увеїт – це запалення слизової оболонки – центрального шару очного яблука, який транспортує кров до сітківки та передає зображення в мозок. Це може бути викликано станом імунної системи, інфекціями або травмами очей, стан може бути заразним залежно. Існує тип хвороби, що вражає задню частину ока, так званий задній увеїт, його лікування може тривати довше – до кількох місяців.
Хоча увеїт зазвичай не викликає довгострокових проблем і стан починає покращуватися вже через кілька днів або тижнів лікування, ви можете втратити зір, якщо не лікувати важкий випадок. Складні чи більш серйозні симптоми потребують огляду офтальмолога. Ніколи не ігноруйте погіршення зору, особливо в контексті червоного або болючого ока, радять лікарі.
Лікування включає:
Запалення шкірних складок очей називається блефаритом. Зазвичай це викликано бактеріями, які закупорюють сальні залози всередині шкіри повік біля основи вій, але це може мати неінфекційні причини.
Навіть якщо причиною є бактерії, це не заразно. Залежно від того, що спричинило блефарит, захворювання може стати хронічним і потребувати постійного лікування.
Лікування включає:
Інфіковані очі стають рожевими або червоними та запалюються, і це також може бути результатом алергії або впливу хімічних речовин. Наприклад, хлору в плавальних басейнах. Таке запалення має назву – кон’юнктивіт, він особливо поширений у дітей. Це захворювання утворює липкий гній або викликає відчуття піску в очах і є надзвичайно заразним.
Кон’юнктивіт трапляється, коли тонка зовнішня мембрана, що оточує очне яблуко, заражаються бактеріями чи вірусом, найчастіше останнє (вірусний кон'юктивіт зустрічається найчастіше).
Лікування включає:
Рогівка – це прозорий, вигнутий зовнішній шар ока, що вкриває зіницю та райдужну оболонку, і коли вона інфікується, виникає кератит, тобто набряк. Цей стан може бути спричинений інфекцією – бактеріальною, вірусною, грибковою чи паразитарною – або травмою ока.
Офтальмолог і окулопластичний хірург Лаура Хьюз попереджає, що люди, які носять контактні лінзи, повинні бути особливо обережними. Ті, хто носить м’які контактні лінзи, найбільше схильні до ризику бактеріального кератиту, каже лікарка.
"Пацієнти, у яких червоні та запалені очі, повинні негайно звернутися за порадою, оскільки інфекції, пов’язані з контактними лінзами, можуть призвести до сліпоти", – наполягають спеціалісти.
Ніколи не купайтеся, не приймайте душ, не спіть в лінзах і не промивайте їх під краном! Існує ризик зараження акантамебою, здатною призвести до сліпоти, вона мешкає у водопровідній воді. Якщо ви помітили симптоми, негайно зверніться до лікаря.
Лікування включає:
Грибкові інфекції можуть тривати багато тижнів. Однак вірусну інфекцію неможливо повністю усунути навіть за допомогою пероральних противірусних препаратів або очних крапель, і симптоми можуть згодом повернутися.
Ячмінь – це шишка, схожа на прищ, яка розвивається з сальної залози на зовнішніх краях повік. Ці залози можуть закупорюватися мертвою шкірою, жиром тощо, що дозволяє бактеріям надмірно розростатися у ній. Отримана інфекція викликає так званий гордеолум. Як і блефарит, ячмінь зазвичай не є заразним.
Ячмінь повинен зникнути приблизно через сім - десять днів. Процедури включають прикладання до повік чистої, теплої та вологої тканини на п’ять хвилин кілька разів на день, а також використання м’якого мила та води без запаху для очищення повік.
А ще інфекцію можна витягнути за допомогою того, що ваша бабуся могла назвати "купанням гарячою ложкою", тобто розмішайте несолодкий добре заварений чай металевою ложкою та покладіть її на ячмінь. Обережно – не обпечіться (для цього спершу спробуйте температуру ложки рукою).
Лікування включає:
Як зупинити очні інфекції й запобігти рецидиву:
a. гігієна:
b. догляд за лінзами:
c. дієта:
Очні інфекції можуть бути спричинені мікробами з таких предметів, як дверні ручки, клавіатури, телефони та кошики для покупок. Мікроби також можуть передаватися з рук до очей через рукостискання.
Симптоми інфекцій очей часто зникають самі по собі через кілька днів. Але зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо у вас є серйозні симптоми, такі як біль або втрата зору. Чим раніше розпочато лікування інфекцій, тим менша ймовірність будь-яких ускладнень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.