Нехай вони зляться: найкращі поради татам від тат у День батька

Читать на русском

Цей день є чудовою нагодою для кожного з нас сказати з Днем батька своїм татусям і подякувати їм за все, що вони роблять

Читать на русском
Батько з дитиною та поради
Важливість батька у сім'ї незамінна, а його вплив на розвиток дитини величезний

Цей день є чудовою нагодою для кожного з нас сказати з Днем батька своїм татусям і подякувати їм за все, що вони роблять

День батька - це свято, яке має велике значення для кожної родини. В Україні у 2024 році цей день відзначатиметься з особливою теплотою та повагою. Але не всі знають, що потрібно знати майбутньому татові. Молодому батькові не потрібно почуватися третім зайвим, є безліч способів, за допомогою яких ви можете зблизитися зі своєю дитиною і стати надійною підтримкою від самого початку. Ознайомтеся з порадами нижче - і будьте готові сяяти у своїй новій ролі практичного батька!

До Дня батька The New York Times попросила читачів поділитися найкращими порадами з виховання дітей, які вони дізналися на своєму шляху. Близько 500 осіб відповіли, надавши поради про те, як пережити важкі перші дні дитинства, підтримувати зв'язок із дітьми, коли вони стають старшими, і захищати їх, навіть коли ви готуєтеся відпустити їх.

Знайдіть захоплення

Знайдіть розвагу, особливо в перші кілька місяців. Перші місяці та роки одноманітні та виснажливі. Якщо ви зосереджені на цьому, ви не отримаєте максимальної віддачі від ролі батьків. Замість цього шукайте веселощів.

Приклад: приблизно шість тижнів я міняв доньці підгузок. Я підняв її ноги, щоб витерти, і раптово в неї почався стул, який вистрілив у мене, на мої штани, ліжко і наш килим. Я подумав, що це весело. Я був вражений. Це був її світовий рекорд. Це також включало в себе багато прибирання, але все ж це також був світовий рекорд.

Вам доводиться робити складні речі, повторювані речі. Це приходить із тим, щоб бути батьком. Але вибір бачити веселощі, захват і здивування на кожному етапі шляху дасть вам набагато багатший досвід.

Паніка по змінах

Найкраща порада, яку можна дати молодим батькам, - це те, що панікувати одночасно можна тільки одному з батьків. З емоційного погляду, якщо обоє батьків у безладі, то їм важко підтримувати одне одного. Це не означає ігнорувати свої почуття. Просто пам'ятайте, що іноді вам знадобиться підтримка з боку - і прийде час спертися на когось іншого.

Робіть це по-своєму

Виділіть час на ранньому етапі розробки свого власного стилю виховання дітей. На початку свого батьківського шляху більшість діють на батьківському автопілоті й повторюють все (хороше і погане), що ваш батько говорив і робив, коли ви були дитиною.

Проте не існує єдиного "правильного" способу виховання дітей, бо батьки і діти - це люди з різними потребами та уподобаннями. Почніть робити все по-своєму, виходячи з індивідуальних особливостей своїх дітей, і ви всі станете набагато щасливішими від цього.

Скоригуйте свої очікування

Незважаючи на всі зміни, через які проходять діти і батьки, для вас найкраще мати реалістичні очікування. Намагайтеся щодня прокидатися і запитувати себе: "Чого реально очікувати сьогодні від себе і від кожного з моїх дітей?"

Будьте щедрі на похвалу

Не втрачайте можливості сказати своїм дітям, що ви ними пишаєтеся. Ви, напевно, пам'ятаєте момент, коли ваш батько щосили намагався сказати вам те саме, і ви ніколи цього не забудете.

Віддавайте перевагу маленьким моментам

"Це відбувається швидко". Це те, що вам будуть говорити знову і знову перед народженням першої дитини. Мається на увазі, що ви повинні бути присутнім для своїх дітей якнайбільше і якнайдовше, бо одного дня ваш час із ними закінчиться. У результаті вам треба розставляти їх за пріоритетами навіть у "маленькі моменти". Брати їх у відпустку наодинці, коли ваш партнер не може піти через робочі обов'язки, працювати волонтером у їхніх школах, проводити час із ними в їхніх хобі (незалежно від того, якими дурними вони можуть видатися), і просто поводитися нерозумно, або залишатися з ними, поки їм потрібно.

Подумайте про татові суботи

Знайдіть групу татусів, які перебувають на схожому рівні, і організуйте регулярні суботні прогулянки разом із дітьми. Це не обов'язково має бути дорого або креативно. На додаток до очевидної користі часу, проведеного з вашою дитиною, ви боротиметеся з епідемією самотності дорослих чоловіків, підвищите свою впевненість і здатність піклуватися про малюків, а також подаруєте своєму партнеру, якщо він у вас є, найбільший дар з усіх: тишу.

Примусьте дітей говорити

Якщо ви хочете знати, що ваша дитина робила в школі того дня, запитавши: "Як справи в школі?" ніколи це не буде працювати. Натомість ви можете пограти в гру під назвою "Найкращий день", де треба змусити своїх дітей змагатися, щоб переконати вас, що в них був найкращий день, і зрештою вони розкажуть вам все, що сталося в школі.

Носіть із собою кусачки для нігтів

Завжди. Тільки коли ви вийдете на вулицю зі своїми дітьми, ви помітите, які в них довгі нігті.

Навчіть приймати рішення

У день, коли вони підуть до коледжу, ви запитаєте себе: чи навчив я їх приймати правильні рішення? Ви справді будете думати про це майже щодня.

Зробіть помилки нормальним явищем

Найважча частина батьківства - це стояти осторонь і спостерігати, як твоя дитина робить свої власні помилки. Це також одне з найважливіших.

Нехай вони зляться

Любов і щастя - не єдині емоції, які діти повинні вміти висловлювати. Їм теж потрібно дозволити відчувати гнів і печаль. Ваше завдання - навчити їх розуміти ці почуття, приймати їх, контролювати їх і - найголовніше - як і "коли" їх обробляти. Не забудьте при цьому дати їм відчути себе в безпеці.

Насолоджуйтеся радістю

Раннє дитинство наповнене щоденними чарівними швидкоплинними моментами радості: привчіть себе щоразу зупинятися і насолоджуватися ними хоча б на один додатковий момент, на кілька дорогоцінних секунд. І коли ваші діти підростуть, спонтанно радісних моментів поменшає, але ви навчитеся розпізнавати й цінувати їх, коли вони відбуваються.

Будьте гаванню

Ви забезпечуєте своїм дітям безпечне місце під час шторму, але гавані призначені для того, щоб з них можна було відплисти. Нехай вони покинуть гавань, але завжди будьте поруч, коли їм це знадобиться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.