Мило щодня - шкідливо: як тоді правильно митися

Олена Нікітіна

Турботи та уваги потребує не тільки обличчя, а й ті частини тіла, яких не видно

Якщо пошукати серед баночок, тюбиків та флаконів косметичного арсеналу для шкіри обличчя засіб для зволоження спини, звісно, що ми його не знайдемо. І не стільки тому, що кремів для спини немає, скільки через наплювальне до неї ставлення. Її мажуть, коли вона болить, а коли на ній пересихає шкіра – це можна й пережити. Дбаючи про обличчя всіма доступними засобами, ми абсолютно забуваємо про закриті ділянки тіла, яких не видно, і які внаслідок цього живуть у сирітських умовах. Тому можна “носити” бездоганне обличчя та передпліччя зі шкірою літньої ящірки.

Захищаючи шкіру тіла, дерматологи нагадують про безліч її функцій - регуляції температури тіла, захисту від зневоднення, ушкодження ультрафіолетом, зараження шкідливими мікробами. І про те, що будь-яка проблема зі шкірою – від прищів до меланоми – може виникнути не тільки на обличчі, а й на будь-якій ділянці тіла, повідомляє The New York Times.

Причому у догляді за "прихованою" шкірою немає нічого складного чи спеціального, лише деякі нюанси, про які розповіли експерти.

Очищення: забути про антибактеріальне мило

Приймаючи свій щоденний душ, милом краще користуватися через раз, а ще краще - лише два-три рази на тиждень. Особливо це важливо для людей із сухою шкірою. Дерматологи пояснюють це поверхнево-активними речовинами у складі мила, які разом із брудом та жиром змивають і захисний бар'єр шкіри, а це викликає сухість та подразнення.

Про антибактеріальне мило краще взагалі забути назавжди - воно теж вбиває і погане, і хороше, тобто і шкідливі, і корисні бактерії.

Ретельне щоденне використання очищувальних засобів потрібне тільки для ділянок, які потіють або брудняться - руки, ноги, пахви, пах, сідниці. Але ці засоби повинні бути м'якими та містити речовини, що утримують або заповнюють вологу -  гліцерин, ніацинамід, сечовина, гіалуронова кислота.

Зволоження: після ранкового душу

Щоденне зволоження всіх частин тіла, зокрема важкодоступні на зразок спини, важливе для людей із сухою шкірою. Ті, у кого вона жирна або схильна до прищів, можуть робити це двічі на тиждень, але використовувати продукти, що не містять олії.

Щоденне зволоження захищає та відновлює шкірний бар'єр, зберігає його зволоженим, зводячи до мінімуму ймовірність сухості та подразнення.

Це може бути крем, лосьйон чи молочко, але обов'язково має містить кераміди, сечовину, олію ши, гліцерин - все, що допоможе шкірі утримувати вологу.

Для максимального ефекту зволожувати тіло краще відразу після душу, коли воно розпарене та трохи вологе – так волога в ньому збережеться впродовж дня.

 

Сонцезахисний крем: скрізь і всюди

Наближається час, коли шкідливі ультрафіолетові промені найагресивніші - це кінець весни та початок літа. Сонцезахисний крем стає головним компонентом догляду за шкірою і повинен наноситися не тільки на обличчя, а й на всі ділянки, які будуть відкриті – ноги, руки, шию, груди, кисті. Носите коротку спідницю - мажте і стегна, одягаєте відкритий топ - крем має бути і на животі.

Більшість експертів рекомендують креми з SPF щонайменше 30 - це необхідний мінімум. Якщо шкіра швидко обгорає або є алергія на сонце, рівень захисту має бути вищим для всіх ділянок тіла.

І дуже важливо знайти сонцезахисний крем широкого спектру дії, який захищає і від UVB-променів, і від ультрафіолетового проміння A (UVA), що викликають старіння шкіри та зморшки. Крім того, щоденне використання сонцезахисного крему знижує ризик розвитку раку шкіри, який у чоловіків частіше починається на грудях та спині, у жінок - на ногах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you